25/04/2024

Zdroj fotografie: Pexels.com

Čtyřiadvacetiletý africký záložník Adriel Ba Loua prostřednictvím plzeňského klubového webu otevřeně prozradil, jaké byly jeho sportovní začátky a čeho v západočeské metropoli touží dosáhnout.
Zdroj fotografie: Pexels.com

Pobřeží slonoviny v tuzemském prvoligovém prostředí reprezentuje několik šikovných fotbalistů. Dvěma kvalitními odchovanci tamní mládežnické líhně momentálně disponuje SK Slavia Praha, dalšího během uplynulé letní přestávky odkoupila FC Viktoria Plzeň. Čtyřiadvacetiletý africký záložník Adriel Ba Loua se na nové adrese okamžitě zařadil mezi klíčové postavy, svými technickými a rychlostními dovednostmi učaroval domácímu publiku (toho času v koronavirovém vyhnanství). Nyní prostřednictvím oficiálního klubového webu otevřeně nastínil své sportovní začátky a zároveň prozradil, kam západočeské mužstvo touží posunout.

Nic než úspěchy. Talentovaného záložníka láká hlavně prestižní Liga mistrů

Minulou sezónu byl nejproduktivnějším fotbalistou tápající Karviné, které výrazně pomohl jedním gólovým zásahem a deseti finálními přihrávkami. Navzdory značné konkurenci překvapivě ovládl tabulku ligových nahrávačů, čímž zákonitě upoutal pozornost elitních českých klubů. Vytoužený přestup na sebe nenechal dlouho čekat, úspěšný lov nakonec zaznamenala FC Viktoria Plzeň. Šikovný africký záložník Adriel Ba Loua se v útrobách západočeské metropole poměrně dobře uvedl.

Podzimní fázi právě probíhajícího ročníku okořenil třemi ligovými brankami a pěti asistencemi, další přesnou trefu pak zaznamenal na evropském kolbišti. Adaptace mu zkrátka nečinila žádný výraznější problém, což osobně potvrdil prostřednictvím nedávného rozhovoru pro klubový web. „Je to skvělé město s velmi přátelskými lidmi. Jsem tu rád. Na klubu je znát, že to je velký tým. Také v něm jsou skvělí lidé. Hrát zde je čest.“

Sezóna 2020/2021 z pohledu tradičního plzeňského mužstva rozhodně neběží podle ideálního scénáře. Svěřenci moderního slovenského trenéra Adriána Guľy promrhali předkola evropských pohárů a výkonnostním výkyvům bohužel neunikli ani na domácí scéně, kde aktuálně zaujímají nepříliš uspokojivou šestou příčku. Přestože si je čtyřiadvacetiletý křídelník bezpochyby vědom všech očividných nedostatků, z ambiciózních plánů samozřejmě neustupuje. „Chci si zde zahrát Ligu mistrů. Viktorka v ní již třikrát byla, chtěl bych to také zažít. Ale je to jen jeden z cílů. Samozřejmě chci vyhrát mistrovský titul i pohár. Zkrátka být na prvním místě.“

Podpora rodičů byla naprosto klíčová. Většina spoluhráčů pocházela z chudých poměrů

Adriel Ba Loua absolvoval mládežnickou přípravku afrického klubu ASEC Mimosas, který získal úctyhodných šestadvacet mistrovských titulů a zároveň světu daroval několik významných osobností. Za zmínku stojí například útočník Gervinho, defenzivní záložník Didier Zokora nebo hrdý nositel slavného fotbalového příjmení Yaya Touré. Pobřeží slonoviny všeobecně vychovává velmi kvalitní hráče, přestože většina tamních rodáků pochází z chudších poměrů. Plzeňský záložník měl štěstí. Rodiče mu totiž údajně dopřáli vše potřebné, aby si splnil sen.

„Táta i mamka mi dali vše, co jsem potřeboval. Dopřáli mi ty nejlepší podmínky. Chtěli, aby mě fotbal bavil, abych si ho užíval. Těžší to začalo být až v akademii. A to kvůli tomu, že jsem tam prostě musel být od pondělí do soboty, rodinu jsem tak viděl jen v neděli. Na to jsem si musel zvyknout. Navíc jsem se snažil zapadnout i mezi ostatní kluky, kde 90 % z nich pocházelo z chudších poměrů,“ říká muž, kterého renomovaný zahraniční server Transfermarkt.com poctil cenovkou jeden milion eur.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *