24/06/2024

"UFC 189 World Tour Aldo vs. McGregor London 2015" by andriuXphoto.events is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Během sobotní akce UFC 257 utrpěl Conor McGregor hořkou a překvapivou porážku. Přestože další zápas je zatím v nedohlednu, zahraniční média už vášnivě spekulují o potenciálních soupeřích.
“UFC 189 World Tour Aldo vs. McGregor London 2015” by andriuXphoto.events is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Sázkovými kancelářemi, sportovními redaktory i televizními experty byl pasován do role horkého favorita. Osobně fanouškům sliboval, že uprostřed klece namaluje mistrovské dílo. Protože se tradičně netajil obrovským sebevědomím, realita jej nemile zaskočila. Fenomenální irský MMA zápasník Conor McGregor ze saúdskoarabského oktagonu odcházel jako poražený, zatímco Dustin Poirier slavil překvapivé vítězství. Ačkoli spalující hořkost neúspěchu se ještě ani pořádně nestačila vypařit z úst, zahraniční média už vášnivě spekulují o dalších zajímavých soupeřích pro někdejšího šampiona lehké váhy. Vrcholek seznamu potenciálních kandidátů opanují především tato tři jména.

Manny Pacquiao

Conor McGregor se dlouhodobě nebojí výzev a zvláště pak takových, které mu vydělají opravdu tučný balík peněz. Když před třemi lety poprvé okusil boxerské rukavice a postavil se do ringu proti neporaženému jedenáctinásobnému mistrovi světa, vydělal astronomických 130 milionů amerických dolarů. Jeho tehdejší protivník Floyd Mayweather utržil dokonce dvojnásobek. Říká se, že opakování je matkou moudrosti. Přestože irský MMA zápasník pravděpodobně netouží po odvetě se stejným soupeřem, může mu do cesty vstoupit filipínský boxer, hudebník, politik a herec Manny Pacquiao. Dvaačtyřicetiletý rodák z Kibawe už několikrát veřejně deklaroval, že souboj považuje za reálný. Pevné rozhodnutí nicméně stále nepadlo.

Jake Paul

Přestože fenomenální irský zápasník disponuje početným zástupem skalních fanoušků, čtyřiadvacetiletý americký youtuber Jake Paul mezi ně rozhodně nepatří. Někdejší dětský herec z populárního televizního kanálu Disney Channel se slavného sportovce snaží dlouhodobě vyprovokovat k reakci. Koncem minulého roku prostřednictvím sociálních sítí hrubě urážel jeho milovanou partnerku a zároveň nabízel štědrých 50 milionů dolarů za vzájemné utkání v boxu. Když zjistil, že Conor McGregor během sobotního UFC 257 překvapivě prohrál, výrazně svou původní nabídku stáhl a samozřejmě neodolal několika štiplavým komentářům. Pokud by dublinský rodák vyslyšel volání, pravděpodobně tak učiní pouze proto, aby dal drzému mladíkovi za vyučenou.

Dustin Poirier

Samozřejmě není vyloučeno ani brzké opakování sobotního zápasu, který průběžné skóre mezi oběma bojovníky vyrovnal na 1:1. Zatímco Conor McGregor jednoznačně ovládl úvodní měření sil před šesti lety, Dustin Poirier zaslouženě kraloval tomu druhému. Komu by zakončení trilogie přineslo slávu a respekt publika? To je momentálně opravdu těžké soudit, což v překladu znamená vysokou diváckou atraktivitu a také obrovské příjmy nejen do pokladniček obou hlavních aktérů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *