24/06/2024

By Michael Söckneck - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6717622 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Radek Duda si svým prosincovým zkratem pořádně zavařil. Během prvoligového zápasu mezi Benátkami a pražskou Slavií urážel Petra Vampolu, pročež vyfasoval pokutu a podmínečné zastavení činnosti.
By Michael Söckneck – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Známý hokejový bouřlivák Radek Duda si svým prosincovým emotivním výstupem pořádně zavařil. Během prvoligového měření sil mezi Benátkami nad Jizerou a pražskou Slavií neudržel nervy na uzdě a přestože utkání sledoval pouze jako divák z tribuny, dosti nevybíravým způsobem slovně napadl zkušeného útočníka hostujícího mužstva. Petr Vampola v rámci rozepře s někdejším kolegou nezůstal pozadu, oba nakonec museli na základně rozhodnutí hlavních arbitrů opustit stadion. Případem se dále zabývala disciplinární komise ČSLH, která rozhodla v neprospěch prvně zmíněného. Ten kromě finanční pokuty ze strany libereckých Bílých Tygrů vyfasoval také podmínečné zastavení činnosti na devět měsíců s odkladem do 15. června 2022.

Dlouhodobé sváry mezi slavnými českými hokejisty vybublaly na povrch

Přibližně před měsícem potvrdil vysloužilý hokejový útočník Radek Duda pověst horkokrevného bouřliváka, když během zdánlivě tuctového prvoligového utkání mezi Benátkami nad Jizerou a pražskou Slavií vyvolal ostrou slovní přestřelku. Jednačtyřicetiletému veteránu přišel pod ruku zkušený hráč hostujícího mužstva Petr Vampola, jehož podle vyjádření hlavních arbitrů napadl dosti nevybíravým způsobem. „Jednalo se o slovní napadení osobního charakteru, kdy bylo zmíněno úmrtí hokejistova blízkého člověka. Na základě toho byl Radek Duda vyveden pořadatelskou službou z hlediště,“ uvedl Jan Hucl společně s Danielem Jechoutkem prostřednictvím poznámek k zápisu.

Obzvláště zavrženíhodné slovní napadání stihl neušlo trestu

Urážky současný trenér dovedností a zároveň skaut extraligového Liberce údajně opíral o skutečnost, že Vampola navázal milostný vztah s vdovou po tragicky zesnulém obránci Karlu Rachůnkovi, jíž navíc během minulého roku pojal za manželku. Disciplinární komise proto na základě dostupných důkazních materiálů přibližně o měsíc později vynesla rozsudek. „Konflikt byl jednoznačně vyvolán trenérem Radkem Dudou, a to zvlášť závažným, nepřijatelným a zavrženíhodným slovním napadáním hráče osobního charakteru. Došlo tak ke zjevnému porušení soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH, stejně jako etického kodexu Unie profesionálních trenérů ČOV,“ stojí v oficiální tiskové zprávě, pročež hříšník vyfasoval podmínečné zastavení činnosti na devět měsíců s odkladem do 15. června 2022 a zároveň finanční pokutu ze strany Liberce. Pokud navíc obdobný incident zopakuje, hrozí mu okamžité ukončení pracovní smlouvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *