16/07/2024

By Вячеслав Евдокимов - fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56099317 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nejvyšší česká fotbalová soutěž se nedávno uložila ke spánku. Volný čas lze využít hodnocením všeho, co ligový podzim přinesl. Komu konkrétně se dařilo z hlediska produktivity, zjistíte hned záhy.
By Вячеслав Евдокимов, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nejvyšší česká fotbalová soutěž se nedávno uložila k výrazně zkrácenému zimnímu spánku, přičemž očekávané probuzení nastane zhruba v polovině měsíce ledna. Jak si ukrátit čekání? Samozřejmě bilancováním a hodnocením všeho, co přinesl uplynulý ligový podzim. Jelikož smutných a neveselých zpráv jsme se za poslední rok nabažily opravdu dosyta, zkusme se alespoň pro jednou zabývat hledáním pozitiv. Prostřednictvím nadcházejících odstavců zjistíte, kterým fotbalistům se z hlediska osobní produktivity neskutečně dařilo.

4. místo – Dyjan Carlos De Azevedo

Ostravský Baník se letos uvedl sérií nepříznivých výsledků, pročež se během září vášnivě diskutovalo o případném vyhazovu hlavního trenéra Luboše Kozla. Přestože scénář kompletní výměny realizačního štábu údajně opravdu hrozil, vedení tradičního slezského klubu nakonec vytrvalo. A dobře udělalo. Tápající mužstvo totiž prolomilo smůlu, naskočilo na vítěznou vlnu a aktuálně zaujímá sympatickou sedmou příčku. Zásluhy si z velké části připisuje devětadvacetiletý brazilský záložník Azevedo, jehož prozatímní účet tvoří šest přesných zásahů a dvě gólové asistence. Celou polovinu bodů navíc posbíral během posledních pěti ligových kol.

3. místo – Abdallah Sima

Kdo by si ještě před půl rokem pomyslel, že neznámý chlapec z druholigového Táborska (kde navíc neodehrál jediné soutěžní utkání) oslní nejen tuzemské publikum. Devatenáctiletý Abdallah Sima si perfektními výkony vysloužil pozornost slávistického áčka, jemuž důvěru dokonale splatil. Senegalský ofenzivní univerzál zazářil v základní skupině Evropské ligy, jíž okořenil třemi důležitými góly. Neméně kvalitně si počínal také na scéně domácí, kde zaznamenal sedm branek a jednu asistenci. Osmibodový zisk ve stejném počtu odehraných ligových zápasů naznačuje, že cesta talentovaného fotbalisty pravděpodobně brzy vybočí do zahraničních kolejí.

2. místo – Pavel Bucha

Někdejší královna české nejvyšší fotbalové soutěže zažívá drsný střet s realitou současnosti. FC Viktoria Plzeň nezvládla předkola evropských pohárů a navzdory volnějšímu programu se jí bohužel nedařilo ani doma. Průběžná devátá příčka v kombinaci s nelichotivou bilancí posledních pěti odehraných zápasů ostatně hovoří za vše. Prakticky jediné světlé aspekty západočeského mužstva představují Aleš Čermák a Pavel Bucha. Dvojice talentovaných mladíků jednoznačně převyšuje všechny spoluhráče, zároveň zvládá také poměřování s konkurencí. Konkrétně dvaadvacetiletý odchovanec neratovické fotbalové školy je momentálně druhým nejproduktivnějším hráčem celé ligy, což dokázal za pomoci čtyř gólů a pěti finálních asistencí.

1. místo – Lukáš Juliš

Dva roky nazpátek zvažoval předčasný konec kariéry. Zdraví mu neustále podkopávalo nohy a když se přeci jen umoudřilo, chybělo zas trochu toho fotbalového štěstíčka. Zásadní změna k lepšímu nastala, když Lukáš Juliš opustil milovanou Spartu a přijal nabídku hostovat v konkurenční Olomouci. Tam se chrudimský rodák rozehrál do parádní formy, čehož si kmenový klub okamžitě všiml. Podzimní fázi sezóny 2020/2021 už probuzený střelec absolvoval na Letné, kde doposud pomohl deseti brankami a jednou gólovou asistencí. Hovoříme navíc pouze o české lize. Dalších pět přesných zásahů Juliš zkompletoval v rámci základní skupiny Evropské ligy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *