27/05/2024

"Beckham_Milan_frontupperbody" by adifansnet is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Legendární anglický fotbalista David Beckham rozhodně neusíná na vavřínech. Do svého projektu s názvem Inter Miami CF přizval už několik zkušených borců, které vám záhy představíme.
“Beckham_Milan_frontupperbody” by adifansnet is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli je všeobecně považován za muže mnoha nevšedních talentů, celosvětově se proslavil především jako geniální záložník s vytříbenou kopací technikou. Legendární David Beckham vyhrál prakticky všechno, po čem ostatní fotbalisté jen tiše prahnou. Šestkrát ovládl anglickou Premier League, pozvedl nad hlavu trofej pro vítěze prestižní Ligy mistrů a zároveň vystoupal na vrchol španělské, francouzské i americké nejvyšší soutěže. Aktivně už se milovanému sportu vzhledem k pokročilému věku samozřejmě nevěnuje. Že by měl ale kopaček a kulatých nesmyslů plné zuby? Nenechte se mýlit. Momentálně z pozice majitele klubu Inter Miami CF formuje sestavu opředenou hvězdnými jmény. Kdo konkrétně pod jeho křídly působí, zjistíte hned záhy.

Phil Neville

Začněme tou nejčerstvější zprávou. Zahraniční média během pondělního odpoledne informovala veřejnost, že Inter Miami CF do nové sezóny americké MLS povede skutečný odborník na slovo vzatý. Třiačtyřicetiletý Phil Neville se proslavil jako zarputilý fotbalový obránce, jehož služeb využívaly pouze dva významné kluby – Manchester United FC a Everton FC. Šestinásobného vítěze anglické Premier League čeká obrovská výzva, coby hlavní trenér totiž doposud řídil pouze domácí ženskou reprezentaci.

Blaise Matuidi

Další hvězdnou akvizicí ‘nového” Miami je třiatřicetiletý fotbalový záložník Blaise Matuidi. Rodák z francouzského města Toulouse prošel řadou významných evropských klubů. Na domácí scéně kopal například za Saint-Étienne nebo Paris-Saint Germain, v jehož barvách dokonce uzmul několik cenných trofejí. Bezprostředně před odchodem za oceán se stal třikrát mistrem italské nejvyšší soutěže, samozřejmě tak učinil jako opora slavného Juventusu. Americkou MLS si letos zahraje již podruhé.

Gonzalo Higuaín

Fenomenálního argentinského útočníka asi netřeba dlouze představovat. Gonzalo Higuaín bezpochyby patří mezi nejvýraznější ofenzivní tváře posledních dvou uplynulých dekád. Štědrý gólový příspěvek zanechal ve službách španělského Realu Madrid, italského Juventusu, Neapole a nešetřil se dokonce ani během reprezentačních srazů. Držitel mnoha klubových i individuálních ocenění během loňského podzimu vyslyšel vábení Davida Beckhama, načež se připojil ke kádru nově vznikajícího klubu Inter Miami CF. Třiatřicetiletý kanonýr zatím odehrál jednu sezónu, kterou okořenil gólem a dvěma asistencemi.

Federico Higuaín

Do americké MLS se výše zmíněný Gonzalo Higuaín odebral z několika různých důvodů. Samozřejmě chtěl na sklonku profesionální hráčské kariéry především vydělat peníze, zároveň ho ovšem lákala také spolupráce v rodinném tandemu. Inter Miami CF totiž zaměstnává jeho bratra Federica. Šestatřicetiletý ofenzivní univerzál strávil většinu života za oceánem, výjimku představovalo pouze krátké angažmá v tureckém Beşiktaşi. Kovaný odchovanec River Plate během minulé sezóny ovlivnil pouze čtrnáct soutěžních zápasů a připsal si dva přesné zásahy. Oba ovšem zaznamenal ještě jako hráč konkurenčního DC United.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *