30/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Česká nejvyšší fotbalová liga ukončila zimní spánek a během uplynulého víkendu oficiálně vstoupila do dalšího dějství. Obnovenou premiéru ozvláštnilo nemalé množství promarněných pokutových kopů.

Česká nejvyšší fotbalová soutěž ukončila nezvykle krátký zimní spánek, načež během uplynulého víkendu oficiálně vstoupila do dalšího dějství. Obnovenou premiéru ozvláštnila poměrně bohatá nadílka promarněných pokutových kopů. Kdo konkrétně nedokázal efektivně využít své obrovské výhody a jak zahozená šance ovlivnila výsledky jednotlivých zápasů, zjistíte prostřednictvím nadcházejících řádků.

Michal Papadopulos

Sobotní prvoligové utkání mezi Slováckem a Karvinou přineslo naprosto zasloužené vítězství domácího mužstva. Fotbalisté Uherského Hradiště aktivně ostřelovali soupeřovu svatyni a přestože je většinou limitovala značně vychýlená muška, dva z jejich pokusů naštěstí zapadly do sítě. Nejprve se zásluhou pokutového kopu prosadil defenzivní záložník Vlastimil Daníček, jehož po pouhých sedmi minutách ze hry napodobil útočník Jan Kliment. Na druhé straně mohl v 73. minutě korigovat skóre zkušený Michal Papadopulos, penaltu pětatřicetiletého mazáka nicméně úspěšně zlikvidoval brankář Vít Nemrava. Hosté si domů nakonec odvezli porážku 0:2

Jan Kuchta

Pražská Slavia na domácím stadionu uhrála důležité vítězství 3:1 nad olomouckou Sigmou, která se tabulkou propadla až na sedmé místo. Svěřenci Jindřicha Trpišovského předvedli velice sympatický výkon, díky němuž upevnili vedoucí pozici v čele závodního pelotonu. Přestože úvodní branku zápasu zaznamenali hosté, průběžný stav ještě během prvního poločasu doznal zásadních změn. Exekuci pokutového kopu nejprve zvládl zkušený obránce Ondřej Kúdela, jehož příkladu se po dvaceti minutách bohužel nedržel Jan Kuchta. Čtyřiadvacetiletého útočníka senzačně vychytal gólman Aleš Mandous, balón však pouze vyrazil před sebe a neúspěšný střelec mohl okamžitě napravit své předchozí zaváhání. Jako bonus připojil v 62. minutě utkání další důležitou pojistku, vytouženého hattricku ale nakonec nedosáhl.

Aleš Čermák

Mezi neúspěšné exekutory pokutových kopů se během nedělního odpoledne zařadil také šestadvacetiletý Aleš Čermák. FC Viktoria Plzeň vyrazila na stadion tápající Příbrami, kde měla po celou dobu optickou převahu. Nedokázala ovšem využít jedinou střeleckou příležitost, pročež utkání mířilo k bezbrankové remíze. Výše zmíněný záložník dostal v nastaveném čase skvělou příležitost rozhodnout, penaltu ovšem zahrál naprosto tragicky. Pomalá ranka proletěla vedle levé tyče, brankář Ondřej Kočí navíc stejně vystihl její směr. Nerozhodný výsledek už tedy zůstal nezměněn a Západočechům způsobil další bolestnou ztrátu.