28/04/2024
Jamie Carragher

"File:Football against poverty 2014 - Jamie Carragher.jpg" by Ludovic Péron is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Patří Cristiano Ronaldo do základní sestavy? Zatímco Roy Keane nemá sebemenší pochybnosti, Jamie Carragher šokoval odlišným stanoviskem. Následovala kuriózní hádka.
“File:Football against poverty 2014 – Jamie Carragher.jpg” by Ludovic Péron is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Patří Cristiano Ronaldo do základní sestavy? Otázka, která během nedělního podvečera rozdělila osazenstvo televizního studia Sky Sports. Zatímco Roy Keane nemá sebemenší pochybnosti, Jamie Carragher šokoval odlišným stanoviskem. Výsledkem budiž kuriózní názorová přestřelka, která rozesmála internet. Upřímné pobavení neskrýval dokonce ani Gary Neville.

Ostrá výměna názorů. Ronaldo nevědomky způsobil divokou hádku

Namísto titulové kandidatury mizerná výkonnost a paběrkování uprostřed soutěžní tabulky. Manchester United FC, který poskládal neuvěřitelnou soupisku, zůstává daleko za očekáváním. Vedení koncem listopadu odvolalo hlavního kormidelníka Solskjaera, trhlinu dočasně vyplnil Michael Carrick (kterého v pondělí oficiálně nahradil Ralf Rangnick). Trenérské provizorium přineslo částečné zlepšení, konání bývalého záložníka nicméně vyvolalo určité pochybnosti.

Víkendové představení Rudých ďáblů na stadionu konkurenční Chelsea skončilo nerozhodným rezultátem. Božský Cristiano Ronaldo tentokrát zahříval lavičku, do utkání vlétl až během druhého poločasu. Měl nastoupil od začátku? Palčivá otázka rozdělila věhlasné osazenstvo Sky Sports.

„Ronaldo už není takovým hráčem, kterým býval, ačkoliv nadále střílí góly. Neměli bychom kolem toho, že občas nehraje nebo střídá, vytvářet zbytečný příběh,“ pronesl vysloužilý obránce Jamie Carragher. Nesouhlasné stanovisko okamžitě prezentoval Roy Keane.

„Nemusí hrát pokaždé, Jamie, ale dnes to bylo významné utkání. Pochopil bych některé zápasy ve skupinové fázi pohárů, kde nepočítáš s výraznějšími komplikacemi. Ronaldo se vrátil, aby pozvedl United. Samozřejmě chce v takových chvílích nastupovat. Nepřišel, aby vysedával na lavičce.“

Hádka televizních komentátorů pokračovala. „Nemá snad manažer Manchesteru United dovoleno posadit Cristiana Ronalda na lavičku? A proč ho United vlastně podepsali? Nechtěli, aby přestoupil do Manchesteru City. Neexistoval žádný dlouhodobý plán,“ vyhrkl třiačtyřicetiletý Carragher.

Když se dva perou… Gary Neville neskrýval upřímné pobavení

Jimmy Floyd Hasselbaink (nizozemský útočník ve výslužbě) seděl mezi dvěma rozzuřenými kohouty a potutelně se usmíval. Rozhodně nebyl sám, kuriózní třenice bývalých fotbalistů rozesmála celý internet. Upřímné pobavení neskrýval dokonce ani Gary Neville, který následně publikoval všeříkající záznam.

Nenechte si ujít
Je to ještě horší, než se čekalo. Nejenže dojde k navýšení koncesionářských poplatků pro Českou televizi na celých 160 Kč, ovšem podle všeho jde pouze o začátek. Za pár let mohou být platby na konto veřejnoprávní televize ještě výrazně vyšší. Pořádně přitlačili Navíc už se tím nebude nikdo zaobírat jako nějakou důležitou otázkou. Vše by totiž měla vyřešit takzvaná indexace poplatků, na které panuje napříč státní garniturou shoda. To by jednoduše znamenalo, že se poplatky budou zvyšovat každoročně, a to o inflaci. Jak ale ukázala zkušenost z minulých dvou až tří let, to může být poměrně nepříjemné. Ačkoliv totiž Česká národní banka cílí na dvouprocentní inflaci, klidně se může stát i to, že vyskočí na 20 %. Cílem je právě to, aby tyto skoky koncesionářský poplatek absorboval a lidé museli platit víc a víc. Představitelé státu dokonce přiznávají, že tak činí proto, aby se k tématu nemuseli neustále vracet. Jenže právě za to si je přeci jako daňoví poplatníci platíme. Hodit na něco automat je vždy tím nejjednodušším řešením. Pořádně vám to spočítají “Je to o dlouhodobé stabilitě, abychom se nemuseli do budoucna vždycky vracet k debatě nad tím, jakým způsobem případně zvyšovat koncesionářský poplatek. Proto by tam mechanismus měl být ukotven,” uvedl k tomu ministr zemědělství. Čtěte také: Česká televize pohrozila Čechům. Pokud nebudete platit pálku, udělají vám nehezkou věc Aby toho nebylo málo, tak připravovaná novela zahrnuje i povinnost platby za Českou televizi pro všechny, kdo mají nejen televizní přijímač, ale třeba i obyčejný mobilní telefon. ČT se potom ne neplatiče nerozpakuje posílat exekutory a účtovat jim desetitisícové pokuty. Foto: Shutterstock [...]
Každý by si jistě přál, aby penze rostly podobným tempem jako v minulých letech, kdy to bylo o tisíce korun každoročně. S takovou bychom velmi rychle dohnali penze lidí v západních zemích, ovšem bohužel s tím rozdílem, že produktivita tuzemské ekonomiky by zdaleka taková nebyla. Důchodci jsou samá změna Ministerstvo práce a sociálních věcí tedy muselo zcela jednoznačně šlápnout na brzdu. Ještě chvíli takového přidávání a celý důchodový systém by se zhroutil jako domeček z karet. Výsledkem je to, že letos si penzisté přilepšili o pouhých 360 Kč. To je dost málo v kontextu posledních let, ale vlastně je to stále docela slušné. Někteří radikálnější ekonomové totiž požadovali, aby se penze na řadu let zcela zmrazily, případně aby se alespoň přechodně snížily. A to do doby, než se důchodový systém vymaní ze schodků a bude opět soběstačný. To se však jen tak nestane. Stát teď dává jasně najevo, že je ochoten důchodcům přilepšit, ale musí pro to také něco udělat. Už zcela nepokrytě říká, že pokud by to šlo takhle dál, na důchody nebudou peníze. “Především pokud se sejdou slabé ročníky ekonomicky aktivních obyvatel se silnými ročníky, které odejdou do důchodu, může nastat velký nedostatek prostředků k výplatě takových penzí, na jaké jsme zvyklí,” uvádí Ministerstvo práce na svém webu k důchodové reformě. Snaží se také motivovat občany k tomu, aby sami setrvávali delší dobu v pracovní činnosti a neodcházeli do důchodu v první možný termín. Jistě, částečně to bude nařízením řešit právě důchodová reforma, ovšem optimální stav je takový, aby lidé sami od sebe šli do penze později a odpracovali si delší čas. Slušné výhody Motivace je přitom poměrně silná. Jednoduše si tak můžete důchod navýšit na výrazně nadprůměrnou částkou. MPSV uvádí modelový případ, kdy byste při řádném odchodu dostali důchod 20 700 Kč, ovšem pokud byste odpracovali o tři roky více a šli do penze až potom, váš důchod by rázem činil 24 600 Kč, tedy o čtyři tisíce korun více. Platí to i opačně. Pakliže byste využili oblíbeného předčasného důchodu s předstihem tří let, dostali byste pouhých 16 500 Kč měsíčně, tedy o čtyři tisíce méně. Prodloužení pracovního života teď chce stát bonifikovat i tím, že lidem v důchodovém věku odpustí velkou část sociálního pojištění. Čtěte také: Důchodci v Česku náhle peláší do své banky. Čekají tam na ně tisíce korun každý měsíc Cílem je zkrátka to, aby zaměstnanci nehleděli na to, že dosáhli důchodového věku a mají na důchod nárok. Pokud je práce baví a jsou v ní užiteční, mají ji vykonávat i nadále. Klidně dalších pět let, ale i více. Právě to je cesta, jak celý systém udržet v chodu a navíc mít stále k dispozici slušné prostředky k živobytí. Foto: Shutterstock [...]
Česká republika je zcela výjimečná tím, že lidé zde běžně pijí vodu z kohoutku. Ta je pochopitelně primárně určena k jiným účelům, jako je například mytí nebo vaření. Ovšem v tuzemsku si lidé vezmou skleničku, natočí si trochu vody a napijí se. Je to dobrý nápad? Pakliže by to dělali čas od času, pravděpodobně by jim nic nehrozilo. Panují však velké otázky nad tím, jak moc je škodlivé pití kohoutkové vody po celé roky nebo dokonce desítky let. Některé výzkumy ukazují, že chemikálie ve vodě obsažené mohou způsobovat závažné choroby, byť to nebylo definitivně ověřeno ani potvrzeno. Stačí však použít selský rozum a možná vám dojde, že asi nebude úplně nejlepší nápad každý den po celý život pít vodu, která obsahuje chlor v takovém množství, že ho někdy vidíte i pouhým okem. Jsou tu ovšem i další závažná rizika, o kterých lidé příliš netuší. Vodárny například upozorňují, že voda je skutečně pitná pouze tehdy, když jí dostatečně dlouho odtočíte. O tom se ale moc nemluví a lidé to obvykle nečiní. Nesplňuje požadavky Důvod je jednoduchý. Pitná je totiž pouze studená voda, nikoliv ta teplá. Může to působit zvláštně, jelikož teplá voda se vyrábí ze studené, ovšem ve skutečnosti se její kvalita řídí jinou vyhláškou. Ta stanovuje maximální limity škodlivých látek a bakterií. Problém je především v tom, že teplá voda může obsahovat nejrůznější bakterie a patogeny. “Teplá voda – je jedno, zda dodávaná dálkovým teplovodem, ohřívaná centrálně nebo vlastním bojlerem či průtokovým ohřívačem – není určena k pití ani k vaření, i když se vyrábí z pitné vody a splňuje požadavky na jakost,” uvádí jednoznačně server dTest. Čtěte také: Češi vzpomínají na maso za komunismu. Dnes je to samá voda a chemie Z výše uvedeného je evidentní, že obecně pití kohoutkové vody nemusí být tím nejlepším nápadem, už jen proto, že se vám teplá se studenou mohou jednoduše smísit. Balená voda navíc není tak drahá, aby bylo nutné pít tu z kohoutku. Kvalitativně je potom o několik řádů výše. Foto: Shutterstock [...]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *