23/07/2024

Ne vždy musí být osud na vaší straně a někdy se lze dostat do skutečné šlamastyky. Týká se to přitom úplně všech a nikdo nemůže vědět, zda takto také nedopadne. Stačí se dostat do složité situace a potom zvolit to nejjednodušší řešení, tedy sáhnout po láhvi.

Propadla tomu

Přesně to dělá herečka Tereza Ramba ve filmu Zápisník alkoholičky, který je jedním z největších taháků Karlovarského filmového festivalu. “Když jsem si přečetla tento scénář, tak jsem se skoro pozvracela. Manžel, máma a manažerka mě ale přesvědčili, že je čas na takovou roli,” uvedla herečka pro Český rozhlas.

Šlo pro ni o velkou výzvu, jelikož dosud hrála především v komediích, a to velmi úspěšně. Do nového filmu, který může přinést její životní roli, se však doslova ponořila. Svým způsobem si musela osvojit nejrůznější zvyky alkoholiček. “Téma tohoto filmu se mě šíleně dotýká. Myslím, že jsem si na natáčení přišla vyřešit něco osobního. Přeju si ten příběh co nejvíc prozářit,” řekla Ramba.

V případě této role jde o ženu, která zůstala sama doma s dítětem. Na rodičovské dovolené potom propadla nebezpečné závislosti. Pokud jde o Terezu Rambu, nejprve se domnívala, že jí by se nic takového stát nemohlo. Když se nad tím ale pořádně zamyslela, zjistila, že to může postihnout opravdu kohokoliv.

Nejprve se urazila

Dokonce její manžel jí řekl, že by také nezvládla být sama doma s dítětem. To jí trochu urazilo, ale pak si uvědomila, že ona má možnost někam odejít a dělat něco jiného. Mnoho matek je ale na všechno samo a navíc jsou ještě jen zavřené doma.

Čtěte také: Slavná herečka dostala okamžitý vyhazov z TV Nova. Co provedla?

Je přitom zajímavé, že ženy dokáží tuto závislost velmi dlouho skrývat. Často se na ni přijde třeba až po letech, kdy může být pozdě. Je to tak třeba tehdy, když manžel přijde z práce až pozdě a najde manželku, jak už spí. Myslí si, že je vše v pořádku, ale vůbec netuší, co se doma přes den odehrává.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *