Na Redskins se v krátkém časovém sledu žene další katastrofa

“Redskins” by All-Pro Reels is licensed under CC BY-ND 2.0

Člověk by si pomyslel, že změna tradičního názvu a v dohledné době možná také loga je pro jeden sportovní klub dostatečně velkou ranou. Washington Redskins však aktuálně musí řešit ještě jeden problém týkající se sexuálního obtěžování patnácti bývalých zaměstnankyň, kterého se údajně dopustili někteří členové týmu. Potvrdila se tak nedávná slova propuštěného hráče Joshe Normana, který prostřednictvím sociální sítě Twitter sdělil, že ustoupením iniciativě Black Lives Matter to jenom začíná a na povrch vyplavou ještě další skandály spojené s fungováním dlouholetého účastníka americké NFL. A vida, nyní mají Rudokožci na krku kampaň MeToo.

Redskins čelí nejtěžší zkoušce za poslední roky

Majitel washingtonských ‘Rudokožců’ Dan Snyder ještě před pár lety veřejně prohlašoval, že dokud v klubu bude mít nějaké slovo, ke změně tradičního loga ani názvu za žádnou cenu nedojde. Obviňování z neúcty vůči původním obyvatelům Ameriky dle jeho názoru nestálo na reálných základech, naopak šlo o jakousi formu vyseknuté poklony. Letos se ovšem pod náporem iniciativy Black Lives Matter, kterou do současné podoby zformovala kontroverzní smrt George Floyda, všechno změnilo. Pravidelný účastník ligy amerického fotbalu NFL čelil masivnímu lynči protirasistických organizací, takže nakonec podlehl tlaku a název po více než osmdesáti letech obětoval napospas rozzuřenému davu.

Mezi fanoušky i klubovými legendami se následně objevovaly rozdílné názory. Jedni krok vedení klubu podporovali, druzí naopak ostře kritizovali. K situaci se vyjádřil také dvaatřicetiletý hráč amerického fotbalu Josh Norman, který byl z klubu Redskins nedávno propuštěn. Na Twitteru sdílel vzkaz, jehož znění mnohé šokovalo. Kromě projevení očividné radosti nad rozuzlením táhnoucí se kauzy zároveň pronesl, že pouhou změnou názvu to rozhodně nekončí. Na povrch měly v brzké době prosáknout další kostlivci, které jeho někdejší zaměstnavatel schovával ve skříni. Sportovec možná vlastní zázračnou věštící kouli, protože na jeho slova už skutečně dochází.

Black Lives Matter střídá MeToo, potíže neberou konce

Skupina patnácti žen, kterou tvoří bývalé zaměstnankyně Washington Redskins, zřejmě využila zranitelnosti protivníka a nemilosrdně udeřila do dalšího citlivého tématu. Dámy skrze americká média podaly zprávu, že sexuální obtěžování uvnitř klubu není ničím neobvyklým a ony všechny se s ním bohužel setkaly. Kauza MeToo v prostředí amerického fotbalu už si vyžádala první oběti. S týmem se rozloučili dva vysoce postavení pracovníci. Otazníky visí dokonce i nad majitelem Snyderem či prezidentem Brucem Allenem. Ti se sice žádného incidentu neúčastnili, nedokázali však nekalostem zabránit. Představitelé NFL skrze oficiální web uvedli, že situaci pochopitelně nezlehčují a případy sexuální obtěžování na pracovišti se diametrálně liší od hodnot, které zastávají. Proto ostatně budou spolupracovat s hlavní vyšetřovatelkou, která hodlá zjistit, zda se závažná obvinění skutečně zakládají na pravdě.

Zdroj: nbcsandiego.com

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

2 komentáře: „Na Redskins se v krátkém časovém sledu žene další katastrofa

 • 19 července, 2020 (5:25 pm)
  Trvalý odkaz

  Nechápu jak kdokoliv může ustoupit černejm kriminálním rasistům?Aktivisty bych ignoroval a vůbec jejich pomatené názory neřešil.Max.kdyby někde vyběhli se svým kriminálním a protilidském sloganem,tak bych je zavřel.

  Reagovat
 • 19 července, 2020 (5:50 pm)
  Trvalý odkaz

  Ti amíci jsou opravdu na hlavu. Blbí jak punštok

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.