Kina hlásí návrat, jenže bez diváků. Internet se baví vládní kuriozitou

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Vláda České republiky rozhodla o dalším rozvolnění bezpečnostních opatření, které s úderem nadcházejícího pondělí oficiálně vstoupí v platnost. Záplavě nových informací ze Strakovy akademie jednoznačně dominuje dlouho očekávaný návrat hudebních, divadelních či filmových akcí. Chybí vám společenský život a momentálně tudíž konečně vidíte náznak světla na konci tunelu? Nejásejte předčasně. Kulturní akce dostávají zelenou pouze za předpokladu, že se uskuteční bez přítomnosti diváků. Kuriózní rozhodnutí vrcholného orgánu výkonné moci pobavilo sociální sítě.

PES zaštěkal, Českou republiku čeká zmírnění vládních restrikcí

Ačkoli Poslanecká sněmovna prodloužila trvání nouzového stavu a ministr zdravotnictví Jan Blatný varuje, že aktuální koronavirová čísla nadále vyžadují obezřetnost a zodpovědnost všech občanů naší země, v souladu s protiepidemickým systémem PES vláda České republiky od pondělí přistupuje k částečnému rozvolnění zavedených restrikcí. Jelikož se z pátého a zároveň nejpřísnějšího rizikového stupně plynule dostáváme do čtvrtého, dojde například ke kompletnímu spuštění prezenční výuky prvního stupně základních škol a devátých tříd, prodloužení “vycházek” obyvatel do třiadvacáté hodiny, otevření prodejen vánočních stromků či kaprů a v neposlední řadě dostávají zelenou také kulturní akce.

Jestli vám poslední bod na seznamu pondělního rozvolňování vzhledem k nesčetněkrát omílané rizikovosti mezilidských kontaktů příliš nesedí, divíte se naprosto správně. Koncerty, divadelní představení, filmové projekce a veškerá další umělecká představení se sice mohou uskutečnit, ovšem výhradně bez přítomnosti diváků. Není zřejmě nutné dodávat, že drtivá většina internetových diskutujících postrádá smysl. Právě divácká kulisa je totiž nejen hracím motorem jednotlivých umělců, ale pochopitelně také hlavním zdrojem příjmů.

Vládní kuriozita s kulturními akcemi pobavila sociální sítě

Pondělní rozvolňování vládních restrikcí se kvapem blíží a provozovatelé kinosálů, koncertních hal nebo kulturních domů už se jistě “nemohou dočkat”, až opětovně rozjedou podnikání s podporou imaginárních hostů. Možná prázdné sedačky po vzoru korejského fotbalového klubu FC Soul zaplní umělohmotnými postavičkami, které za normálních okolností slouží k diametrálně odlišným činnostem. Výstižný komentář k zajímavému rozhodnutí vlády zveřejnil český novinář, redaktor, politický komentátor a moderátor v jedné osobě Jindřich Šídlo:

Sarkasmem na Twitteru nešetřil ani ostřílený publicista ruského původu Alexandr Mitrofanov:

Mezi první pohotové glosátory pronikl také devětatřicetiletý Marian Jurečka, který aktuálně zastává post předsedy politické strany KDU-ČSL.

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

42 komentářů: „Kina hlásí návrat, jenže bez diváků. Internet se baví vládní kuriozitou

 • 21 listopadu, 2020 (1:17 pm)
  Trvalý odkaz

  Tohle vše je chybou lidí co volí neustále hlupáky ANO .

  Reagovat
  • 21 listopadu, 2020 (8:21 pm)
   Trvalý odkaz

   Zcela souhlasím. Všichni nadávaj a furt Babisovce volí. To je prostě národ blbů

   Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (2:15 pm)
  Trvalý odkaz

  Super nápad! Takhle nikdo nemůže pindat, že je všechno zavřený, a zároveň se v podstatě nic nemění.
  Ještě bych otevřel restaurace a bazény, ale jen s trvale nasazenou rouškou.
  Taky zápasy, např. MMA nebo UFC, by se mohly konat, zápasníci by ale museli dodržovat odstup 2m, za stejných podmínek bych otevřel taky kadeřnictví a masážní a kosmetické salony.
  Taky by nebylo od věci, omezit počet osob v Mhd a jiné veřejné dopravě na 15 metrů čtverečních na osobu.
  Nebo bary a cassina bych otevřel, ale až po 23hodině, a ráno je zase zavřel….jéje já mám nápadů, že bych mohl dělat v tomhle kocourkově Trautenberka 🙂

  Reagovat
  • 21 listopadu, 2020 (3:11 pm)
   Trvalý odkaz

   😂😂😂😂😂To je super. Zdravý humorista. Ale ve vládě chybí rozum… 😭😭😭😭😭😭

   Reagovat
   • 21 listopadu, 2020 (6:41 pm)
    Trvalý odkaz

    SOUHLAS, hlavně nepřiznat omezení podnikání!

    Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (3:35 pm)
  Trvalý odkaz

  Vláda dovolila otevřít prodejny, které prodávají zbraně a střeliva. Důvod? Přemnožení prasat. Mysleli tím jen na divočáky nebo i sebe? Přiklonil bych se pro obé varianty.

  Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (3:40 pm)
  Trvalý odkaz

  Je ten Blatny vzdelany clovek nebo kdo to je, predvadi ty nejblbejsi navrhy a to jsem si myslela ze na Prymulu nikdo nemel, kam na ty nelogicke navrhy chodi, to by ani PES nevymyslel, co tenhle blb, k cemu divadla bez divaku atd……..

  Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (4:36 pm)
  Trvalý odkaz

  Dámy a Pánové ,,ANO” vítejte ve světě kde je nejlépe

  Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (6:23 pm)
  Trvalý odkaz

  Kina, divadla, koncerty bez diváků ? Sport bez diváků. Je vůbec překvapující, že pro 30 procent občanů je už lépe?

  Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (6:30 pm)
  Trvalý odkaz

  Jsou jen dvě možnosti. Buď je toto jednání úmysl a je řízen několika jedinci za nějakým jím prospěšným ziskem, nebo jsou zůčastnění (předevšímk ti co tomu velí), absoutní diletanti. Obojí je ale pro republiku a lid jeden velký prů……švih.

  Reagovat
  • 22 listopadu, 2020 (11:02 am)
   Trvalý odkaz

   A co třetí možnost, třeba chyba v systému?
   Nezdá se vám nápadné, že se do vrcholné politiky dostávají pořád jen samí korytáři a tuneláři?
   Není vám divné, že státní zakázky jsou téměř vždy předražené, že máme v politice samé miliardáře a milionáře podezřelé z konfliktu zájmů, falešné vysokoškoláky s koupeným titulem a různé ,,trafikanty,, a ,,pány domácí,, kteří nemůžou prokázat, kde na svoje luxusní nemovitosti vzali, nebo to, kde se vzal milionek v krabici od vína nebo zastrčenej za skříní a asi schodou okolností je to vždycky soukromá půjčka od známého nebo rodiny.
   Jenže dá se tomu divit?
   Dá se divit tomu, že do ohrady s korytem plným pomejí přijde hodovat prase a né třeba papoušek?
   My tady pořád volíme ,,šlechtu,, dáváme jí absurdní příjmy a moc a divíme se, že tam pořád lezou jen samí nenažraci a vykukové a žádná Matka Tereza nebo František z Asissi.

   Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (6:36 pm)
  Trvalý odkaz

  Tak vám řeknu,zatím se jen bavím.Ale co vychází od vlády tak mi je smutno a nechápu kam chodí na ty nápady!!!!Kam až to povede ty jejich fantasmagorie.Připadá mi že nám vládnou mimozemštani kteří nevědí co se na zemi děje.Je mi smutno s toho jak se necháme ovládat bandou zlodějů.Tato vláda to p….la.

  Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (6:42 pm)
  Trvalý odkaz

  Už dost!!!!To snad nemyslíte vážně!!!Jste tam všichni v pohodě???Mě připadáte že jste všichni zhulení!!!

  Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (7:00 pm)
  Trvalý odkaz

  A kdyz budeme do vecera hodni a dodrzovat poctive vsechna omezeni, tak dostaneme pytlik bonbonu……..prazdny……..a muzeme si ho nafouknout a bouchnout…….

  Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (7:31 pm)
  Trvalý odkaz

  To normální člověk nevymyslí. To nedokáže ani s třemi promile pod kůží. Naše vrchnost ve Strakovce musí být řádně zhulená. Patrně tam mají drogy ve větším množství než malém. Podnět pro PČR.

  Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (8:54 pm)
  Trvalý odkaz

  Už jednou na jaře kdosi v komentáři napsal, že to co hulej na vládě “musí bejt fakt dobrej matroš”. Vypadá to, že dostali novou, větší a vylepšenou dávku.

  Reagovat
  • 22 listopadu, 2020 (6:27 am)
   Trvalý odkaz

   To co naše vláda předvádí je něco strašného.
   Připadá mi to že z nás dělají blbce!
   Premiera Blatného bych poslal do Opavy za komín!!! Je tam totiž léčebna pro choromyslne.Tam by mu to perfektně pasovalo! Tam by se mohl vyřadit!!! S těma nesmilama co na nás pořád vymýšlí.

   Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (9:55 pm)
  Trvalý odkaz

  To už ti idioti mohou otevřít všechny obchody a služby a zakázat vstup zákazníkům. Tyhle hovadiny nevymyslí normální člověk, na to musí mít vysokoškolské vzdělání a titul.-

  Reagovat
 • 21 listopadu, 2020 (10:14 pm)
  Trvalý odkaz

  Hovada,hovada,hovada !!! To už opravdu normální zdravý rozum nebere,nebo je to záměrné a zkouší,co národ vydrží. Je potřeba už ale urychleně opět zorganizovat defenestraci.

  Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (2:22 am)
  Trvalý odkaz

  Kina, divadla atd. mohou otevřít bez diváků? Mohou žádat o podporu kvůli koronaviru, když budou otevřená? Asi ne. Když nebudou mít příjmy ze vstupenek, skončí. Takže se jedná o cílenou likvidaci od Babiše, Blatného a spol.?

  Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (3:35 am)
  Trvalý odkaz

  Hlavní viník není Babiš , ale jmenovitě přímo Hamáček , který poslal ČSSD do propasti dějin umožněním Babišovi to o čem tak dlouho tento pán snil .
  Přímo tento pán umožnil Babišovi neomezenou moc u nás.
  Jelikož ale pořád má Babiš podporu 30 % lidí tak se u nás má aspoň 30 % lidí dobře a všechny kroky tohoto pána schvalují.
  Jenže 70% lidí to vidí jinak a to je podstatná většina – Proč by tedy měl tento pán kterého podporuje menšina lidí rozhodovat o většině nás ?

  Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (3:50 am)
  Trvalý odkaz

  Jedna věc se musí Babišovi připsat k dobru – tím že dokázal to , že komunisté se dostali díky jeho podpoře už opravdu na smetiště dějin a příští rok konečně po dlouhých třiceti letech nebudou už v parlamentu.
  Ono vůbec se komunisté stali absurdním spolkem – podporovat miliardáře , který se stal miliardářem z dotací a ještě mu umožňovat další miliardy , které nyní opravdu chybí všude ,stále brát na zvětšování svého soukromého majetku – to by nevymyslel snad ani ten největší fantasta.

  Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (5:29 am)
  Trvalý odkaz

  Prodelal jsem covid19 a ziju bez vetsich problemu. To mam take nosit rousku abych nechytil covid19 ? Vládo uz se prober z temnoty jakehosi viru, co je pro90% lidi zcela neskodny.Vymyslite blbosti a krávoviny jen aby jste byli zaiimavy pro 10% lidi co vam ty zvasty basti(duchny,policajti,doktori).Jeste ze jsem ve volbach dal svuj hlas SPD a nee do mentnimu ANO ci jine zhovadilosti co poklonkuje ANO.

  Reagovat
  • 22 listopadu, 2020 (10:04 am)
   Trvalý odkaz

   Ano i vy máte nosit roušku a krom zdravotního hlediska to má i psychologický vliv jelikož příklady táhnou a to že je pro 90% lidí neškodný a co těch 10% to mají zemřít ??? Co bych čekal pokud volíte populistickou stranu chápu že není na výběr ale fakt ??

   Reagovat
   • 22 listopadu, 2020 (11:37 am)
    Trvalý odkaz

    No nikdo je nenutí umřít…..a proč všude vidím omezení jen těch 90%? Proč nechrání hlavně tu rizikovou skupinku? Babka z duchodaku asi na Slavii nepůjde…..nebo do kina😁 ale Kaufland jich je plný….. A vy používáte kondom když prcate starou? Víte jak…. příklady táhnou….aby vám smradi nechytli něco……

    Reagovat
    • 22 listopadu, 2020 (1:59 pm)
     Trvalý odkaz

     Ty seš ale intelektuál! S tebou bych chtěl mít dvojdomek.

     Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (8:04 am)
  Trvalý odkaz

  velmi chytré,tímto nebudou moci provozovatelé,herci a ostatní zaměstnanci v kultuře žádat o peníze a vláda ušetří,jiný záměr v tom nevidím.

  Reagovat
  • 22 listopadu, 2020 (10:08 am)
   Trvalý odkaz

   Vidím to úplně stejně. Tímto se vláda vyvlékne z případného odškodnění

   Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (8:40 am)
  Trvalý odkaz

  To mi připomíná jeden vtip za komunistů.

  Prodejna byla zrušena, aby si lidé nestěžovali, že je dlouhodobě uzavřena.

  Ale, co chtít od estébácké stoky jiného!!!

  Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (9:05 am)
  Trvalý odkaz

  A co takhle otevrit vsechny hospody a restaurace, ale pouze za podminek, ze se v nich nebude prodavat zadne jidlo a piti?

  Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (10:15 am)
  Trvalý odkaz

  to ve všech stranách co tam seděj – co kus – to debil? že todle může projít? to i v Kocourkově byli inteligentnější – normální člověk nechápe – debil bere za nápady majlant – zapoměli taky na školy – učitelé můžou učit bez žáků a doktoři léčit bez pacientů – variant mnoho – princip blbosti stejnej – obchody kult akce služby – jen by mě zajímalo kde se ty ESA berou? vo nákým at už Blatným či jiným supermanem nikdo nikdy neslyšel a najednou sou všichni mistry nad mistry – všude byli – všechno znaj – a pokud něco znaj – tak akorát život v luxusu a vymejšlení někdy takovejch nesmyslů že se z toho akorát protáčej panenky – jo blbost je dnes dobře placená – a lhaní a mlžení taky

  Reagovat
  • 22 listopadu, 2020 (11:17 am)
   Trvalý odkaz

   A co byste čekal, když volič je jako dementní pytlák, kterej v lese rozsype pytel žaludů a s brokovnicí číhá na koroptve?
   Dokud těm prasatům budete sypat volební žaludy tak se nic nezmění, chce to občanskou iniciativu, petice, žaloby atd….
   A vůbec nejlepší řešení by bylo, dát jim hodinovou mzdu, tak 150 na hodinu a za dvojku stravenky na měsíc, to by pak politika byla rázem plná poctivých a pracovitých lidí se snahou o změnu.

   Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (11:57 am)
  Trvalý odkaz

  Kino bez divaku, tohle fakt muze vymyslet jen retardovanej debil …
  Tak hlavne ze OSA a INTERGRAM neprijdou o sve poplatky za vysilani

  Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (4:50 pm)
  Trvalý odkaz

  Supermarkety otevřené bez omezení, ale všechny regály prázdné. Sakra, jak mně už chybí teplá lidská společnost v knajpě u píva.

  Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (5:51 pm)
  Trvalý odkaz

  To tam máme chytrolíny,mužou nám je všichni závidět!!!!!!!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.