Donald Trump čelí ústavní žalobě

Zdroj: Pixabay.com

Americký prezident Donald Trump vstoupil do historie. Sněmovna se jej prostřednictvím ústavní žaloby snaží sesadit. Impeachment však nemá příliš velké naděje na úspěch, Senát by dokument musel podpořit dvěma třetinami hlasů. Tam ovšem vládnou Trumpovi republikáni.

Impeachment proti Donaldu Trumpovi schválila Sněmovna

Pokusy o sesazení v pořadí pětačtyřicátého prezidenta Spojených států amerických i nadále pokračují. Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu v noci na čtvrtek posvětila hlasy většiny členů Demokratické strany text impeachmentu proti Donaldu Trumpovi, zatímco republikánští poslanci nepodpořili ústavní žalobu ani jedinou zvednutou paží.

Senát žalobu pravděpodobně neposvětí

Kroky Demokratické strany jsou však už v samotném zárodku odsouzeny k neúspěchu. Impeachment proti Donaldu Trumpovi se totiž v Senátu, kam nyní zamíří, pravděpodobně nesetká s pochopením. Ten totiž z většinové části opanují Republikáni a proto se nepředpokládá, že by se žaloba dočkala podpory alespoň dvou třetin senátorů.

Několik demokratů v čele s Earlem Blummenauerem proto žádá, aby Sněmovna ústavní žalobu proti Donaldu Trumpovi podržela a schovala si ji pro “příhodnější dobu”.

Zdroj: Aljazeera

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.