Aplikace Whatsapp má další chybu

Zdroj: Pixabay.com

Oblíbená komunikační aplikace Whatsapp se ještě ani pořádně nestihla oklepat z jednoho problému a už musí řešit další závažné potíže. Bezpečnostní agentura Check Point Research na doporučení uživatelů upozornila, že Whatsapp chyba se může vyvinout až k blokaci celé konverzace.

V čem spočívá Whatsapp chyba

Již zmíněná bezpečnostní agentura po konzultaci s uživateli přišla s tvrzením, že Whatsapp chyba může zablokovat naprosto celou skupinovou konverzaci, jejíž obsah následně nenávratně ztratíte. Porucha se objevuje především na jejím webovém rozhraní. Člověku prý stačí, aby na webu vstoupil do hromadného chatu a začal skrze prohlížeč upravovat jednotlivé zprávy.

V danou chvíli dojde k utvoření jakési smyčky, která uživatelům zapoví zobrazování i psaní zpráv. Jediným východiskem je posléze reinstalace aplikace Whatsapp, po které ovšem veškeré konverzace a informace v nich nenávratně zmizí.

Whatsapp s chybami bojuje dlouhodobě

Není to přitom poprvé, co se široká veřejnost dozvídá o chybách v aplikaci Whatsapp. Přibližně v polovině letošního května se ukázalo, že nalezená trhlina je zneužívána k internetovým útokům. Z těch byla obviňována izraelská společnost NSO Group. Nutno ovšem podotknout, že hrozba cílila zejména na politiky, podnikatele a další veřejně známé osobnosti.

I tak ale Whatsapp chyba nadělala společnosti Facebook, která je jejím provozovatelem, pořádné starosti.

Zdroj: PC Mag

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.