Recenze: Narozeniny západočeského piva

Pilsner Urquell Advertising Campaign
“Pilsner Urquell Advertising Campaign” by No Square Design . is licensed under CC BY-NC-ND 4.0
Zdroj: Behance.net

Tuto sobotu se v Plzni konaly oslavy výročí první várky ležáku Pilsner Urquell. I přes nepřízeň počasí se vydalo na připít na zdraví zlatavému moku tisíce lidí.

Pils neboli pivo plzeňského typu zná celý svět. Až 70% piv spadá do této kategorie. Nejznámějším zástupcem této rodiny piv je bezesporu Pilsner Urquel. Uběhlo již 177 let od okamžiku, kdy byla 5. října 1842 uvařena Josefem Grollem první várka tohoto zlatého pokladu města Plzně.

Kapely zvučných jmen

Oproti minulým letům organizátoři zmírnili svůj rozlet při výběru kapel a ačkoliv byly k vidění i uskupení jako Mydy Rabycad nebo Iné Kafé, vsadili vše spíše na klasiku v podobě holdování jídlu a pití.

I přes nepřízeň počasí měl Pilsner Fest úspěch

A evidentně zahráli na správnou notu. I přes fakt, že teploty nedosahovaly ani 10 stupňů a občas dokonce mrholilo, navštívilo letošní Pilsner Fest údajně až 25 000 návštěvníků.

Dobrá vizitka do dalších let

Uvidíme, jak bude Pilsner Fest vypadat za rok, ale již dnes se těšíme na další ročník, doufejme že za příjemnějších teplot. A pivu, kvůli kterému zná naši vlast celý svět, připíjíme “Na zdraví.”

Lahev Pilsner Urquell je sama o sobě umělecké dílo. Šikovný umělec z ní vyrobil celý lustr.
Zdroj: Vlastní dílo

Zdroj: Pilsner Fest

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.