Marek Dalík a jeho (ne)pobyt ve vězení

Zdroj: Pixabay.com

Lobbista a dnes už bývalý vězeň Marek Dalík, který svého času působil jako tajemník českého premiéra Mirka Topolánka a podepsal se pod řadou korupčních afér (včetně nákupu Pandur, za nějž byl pro podvod odsouzen), strávil nemalou část vyměřeného trestu v penzionu U císaře Zikmunda. Majitelka tohoto rekreačního objektu má s věznicí smlouvu o zaměstnávání trestanců, přičemž Dalík působil na pozici údržbáře.

Místo mříží částečná svoboda a penzion

Server Aktuálně.cz upozornil na podivné okolnosti týkající se vězeňského pobytu Marka Dalíka usvědčeného z podvodu v případě nákupů obrněných transportérů Pandury. Někdejší pravá ruka Mirka Topolánka se mohla těšit z vysoce nadstandardních podmínek, protože v rozsahu 40 hodin týdně pracovala jako údržbář a příležitostný uklízeč v penzionu U císaře Zikmunda.

Tam na Dalíka navíc nedohlížela vězeňská služba, nýbrž sama majitelka. Mohl se tak volně pohybovat v areálu celého objektu a jen na noc se vracel zpátky za mříže. Během posledních dvou let byl navíc jediným trestancem, kterého penzion zaměstnal.

Čtyři roky klidu a pohody

Marek Dalík byl poslán do vazby roku 2016 a původně měl v cele strávit pět let. Nedávné podmínečné propuštění mu však zajistilo svobodu o poznání dříve. Necelé tři roky však mohl využívat benefity prominentní funkce, o které si mohou ostatní zločinci nechat jen tiše zdát. Nálepka “Vězeň z penzionu” k němu tedy dokonale sedí, nemyslíte?

Zdroj: Aktuálně.cz

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.