Zemřel Kirk Douglas, legendární herec

By NBC Television – eBay item photo front publicity release, Public Domain,
Zdroj: Wikipedia.org

Hollywood přišel o jednu z největších legend filmového plátna. Ve věku 103 let zemřel Kirk Douglas, který vychoval celkem čtyři syny. Jedním z nich je neméně slavný Michael Douglas, jenž o skonu svého tatínka informoval veřejnost skrze sociální sítě.

Kirk Douglas prorazil v polovině minulého století

Mladší čtenáři našeho magazínu dost možná ani nevědí, jaká tvář se pod jménem Kirk Douglas vlastně skrývala. Není se ostatně čemu divit. Herec totiž proslul v období 40. až 60. let minulého století a ačkoli se na televizních obrazovkách občas objevil i po roce 2000, vzhledem k pokročilému věku už na svou dřívější kariéru samozřejmě nenavázal.

Pamětníci si možná vybaví jeho nejikoničtější role. Za zmínku určitě stojí rebel Spartakus ve stejnojmenném historickém filmu z roku 1960, Ned Land na vlnách populární fantasy Julese Verna s názvem 20 000 mil pod mořem či plukovník Dax ve válečném dramatu Stezky slávy.

Slavná herecká rodina

Jak už jsme zmínili v úvodní části, Kirk Douglas měl celkem čtyři syny. Všichni se vydali v otcových šlépějích a prosadili se ve světě showbyznysu. Nejmladší Eric se stal hercem, Peter televizním producentem a Joel producentem filmovým. Nejstarší Michael dosáhl největších úspěchů ze všech. Je držitelem dvou Oscarů, tří Zlatých Glóbů a divadelní ceny Tony. Jablka zkrátka nepadla daleko od stromu.

Právě Michael společně se svou manželkou Catherine Zeta-Jones informoval fanoušky prostřednictvím Facebooku a Instagramu, že Kirk Douglas zemřel. U jeho hvězdy na chodníku slávy se okamžitě začaly množit svíčky a květiny.

Zdroj: BBC, Wikipedia

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.