V době koronaviru vyzývá francouzská tenistka k boji za svobodu

By Christian Mesiano – Kristina Mladenovic, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přísná bezpečnostní pravidla a preventivní opatření, která v dnešní koronavirové době provázejí naprosto všechny zámořské sportovní soutěže, nejsou každému po chuti. Někdy až přehnanou snahu zabránit šíření nákazy kritizuje například tenistka Kristina Mladenovic. Kdyby si prý dopředu dokázala představit, jakému omezování svobody se svou účastí na prestižním US Open dobrovolně vystaví, cestu do New Yorku by si zcela nepochybně rozmyslela.

Život v sociální bublině označila za nejhorší noční můru

Sedmadvacetiletá tenistka Kristina Mladenovic si po vyřazení ve druhém kole právě probíhajícího US Open postěžovala na extrémně přísné bezpečnostní podmínky, kterým se musela (ne)dobrovolně podřídit. Pobyt v útrobách Flushing Meadows označila za děsivou noční můru, jíž už nikdy nechce zažít. Dokonce hovořila o absolutní ztrátě svobody a potřebě za ni neustále bojovat. Co konkrétně vítězce čtyř Grand Slamů působilo vrásky na čele? Psychicky se nesrovnala především s každodenním testováním na koronavirus (ostatní účastníci se testům podrobují jednou za čtyři dny) a totální izolací v hotelovém pokoji. Vedení turnaje k tomuto radikální kroku přistoupilo poté, co krajan Benoit Paire zaznamenal pozitivní nález. V “domácím vězení” dále skončili také Adrian Mannarino či Edouard Roger-Vasselin.

Francouzská tenistka se srbskými kořeny po prohraném duelu s ruskou Gračovovou uvedla, ačkoli na doslova odporné chování organizátorů newyorské akce nechce svalovat své vlastní neúspěchy, nepřátelské prostředí se do jejích nepovedených výkonů nepochybně promítlo. Čtyřiačtyřicátá hráčka světa neproměnila několik mečbolů a v sólové disciplíně proto zaslouženě končí.

Kdyby viděla do budoucnosti, turnaj by raději vynechala

Kristinu Mladenovicovou nyní čeká ještě čtyřhra, v níž společně s Maďarkou Tímeou Babosovou tvoří nejvýše nasazený pár. Vzhledem ke strašlivým podmínkách se však do dalších duelů na US Open nutí jen velmi obtížně. Kdyby prý dopředu tušila, že čtyřicetiminutová relaxace s pozitivně testovaným kolegou vyústí v takto zásadní omezování svobody, z turnaje by se raději předem ohlásila. Někdejší světovou desítku mezi jednotlivci dále zaráží, že navzdory třiceti negativním testům stále platí za jakéhosi odpadlíka, jehož je potřeba udržovat v izolaci. Situace jí přijde o to bizarnější, že Benoit Paire čtyři dny po “vyhoštění” oznámil z domácí karantény, že další test mu vyšel negativně.

Zdroj: The Guardian

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.