Serena Williams se chabé úrovně nadcházejícího US Open nebojí

Návrat tenisové sezóny se navzdory přetrvávající pandemii nového koronaviru proklatě blíží. Poslední srpnový den odstartuje prestižní US Open, které se bude v mnoha ohledech vymykat běžným standardům. Newyorský turnaj počítá s přísnými bezpečnostními pravidly a bohužel také absencí mnoha hvězd. Legendární Serena Williams, jejíž jméno na seznamu významných účastníků naštěstí nechybí, se nízké úrovně způsobené četnými omluvenkami elitních hráčů neobává. Atmosféra ve Flushing Meadows prý sama o sobě nabídne zcela jedinečný zážitek.

Podmínky, které naše generace dosud nezažila

Sport jako takový schytal začátkem tohoto roku téměř smrtelnou ránu a do dnešního dne se z následků způsobených pandemií nového koronaviru ještě pořádně neoklepal. Ačkoli se jednotlivé sportovního soutěže postupně vracejí na scénu, jejich průběh se od běžného standardu diametrálně liší. Basketbalisté z NBA dohrávají sezónu v uzavřené sociální bublině na Floridě, zástupci National Hockey League to s ohledem na přísné bezpečnostní podmínky rovněž nemají jednoduché. Blázinec nyní okusí také tenisté, kteří doposud zůstávali stranou a trpělivě sledovali, jak se zdravotnická situace vyvine.

Organizátoři US Open dlouho váhali, za jakých podmínek a zda-li vůbec prestižní newyorský grandslam rozjet. Rozsáhlý areál ve Flushing Meadows nakonec skutečně přivítá tenisovou smetánku, která zde 31. srpna odstartuje očekávanou show. Diváci však mohou jednotlivá klání sledovat pouze ze svých příbytků. Vstup do ochozů jim bude minimálně pro tento rok zapovězen. Jistá omezení se pochopitelně týkají také hlavních aktérů. Seznam přísných bezpečnostních pravidel již dříve kritizoval například Novak Djoković. Turnaje ale navzdory připomínkám zúčastní. S omluvenkou se naopak vytasili Nick Kyrgios či Roger Federer (ze zdravotních důvodů vynechává zbytek sezóny). Mezi ženami se nepředstaví rovnou šest tenistek z elitní desítky včetně světové jedničky Ashleigh Bartyové a Biancy Andreescuové.

Turnaj si pozornost nepochybně zaslouží, míní Serena Williams

Jelikož se do New Yorku k dnešnímu dni dostavilo několik omluvenek, sportovní novináři začínají zpochybňovat hodnotu případného vítězství některého ze zbylých účastníků. Legendární Serena Williams je však opačného názoru a říká, že pomyslnou hvězdičku kvality by si zasloužila celá letošní sezóna. Ta je totiž pro všechny tenisty historickou lekcí. Pokud by osmatřicetiletá rodačka z Michiganu v rámci nadcházejícího US Open přeci jen vystoupala na stupně vítězů, ocenění by si pro šílené podmínky spočívající v absenci diváků či neustálém hlídání sebe sama nesmírně vážila.

Mladší ze slavných sester Williamsových dlouhodobě čelí obtížím s plícemi, takže svou účastí na grandslamovém turnaji v časech pandemie nového koronaviru poměrně dost riskuje. Právě proto ostatně odmítla hotelový pokoj, namísto něhož si pronajala soukromý dům. Díky tomuto preventivnímu opatření se může možná nejlepší tenistka v historii soustředit pouze na výkon.

Zdroj: sportingnews.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.