Děkujeme, odejděte. Neuvirth na zkoušce v Torontu neobstál

By Matt Janicki from Evanston, IL, USA – Neuvirth skates on for warmups, CC BY 2.0,
Zdroj: Wikipedia.org

Michal Neuvirth je zase o krok blíž návratu do pražské Sparty, nikoli však z vlastní vůle. Poslední týdny se pral jako lev o šanci v kádru Toronta Maple Leafs, jenže jeho snažení nakonec vyšlo vniveč. Klub mu smlouvu nenabídl a proto je brankářova budoucnost v NHL spíše už jen pouhou utopií.

Po deseti letech v NHL přišel strmý pád

Zámořská kariéra Michala Neuvirtha započala v roce 2009, kdy se prosadil do elitního týmu Washingtonu Capitals. Od té doby ušel pěkný kus cesty a zažil lepší i horší chvilky. Hájit také branku Buffala Sabres, New Yorku Islanders a naposledy Philadelphie Flyers. Během posledního zmíněného angažmá ovšem nastal zlom.

Neuvirthovi se nejen nedařilo, ale poměrně často jej trápila zranění. V minulém ročníku naskočil jen do sedmi zápasů a pravda, moc toho na ledě nepředvedl. V létě se začalo poprvé spekulovat, že by jeho další kroky mohly vést zpátky do Čech. To ale bylo pro brankáře až tou poslední možností.

Po Torontu se nikdo další nehlásí

Neuvirth se zapojil do tréninkového procesu Toronta, které mu sice rovnou nenabídlo smlouvu, ale dovolilo mu se o ni poprat v přípravě. Jenže rodáka z Ústí nad Labem opět zradilo zdraví. Když se následně zotavil a postavil mezi tři tyče, trenéry o svých kvalitách bohužel nepřesvědčil. Co bude dál?

Jednatřicetiletého gólmana už v NHL prostě nechtějí a i když je možná těžké přiznat si krutou pravdu, o místo v nejlepší hokejové lize světa se aktuálně perou i mnohem lepší. Vrátí se tedy nakonec do Sparty, jak ostatně zamýšlel?

Zdroj: CP24.com

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.