Rušno v AC Milán, Ibrahimovic možná odejde

“Zlatan Ibrahimovic” by Doha Stadium Plus is licensed under CC BY 2.0 

Před třemi měsíci přicházel jako spasitel. Rytíř na bílém koni. Brzy ovšem může být všechno jinak. Hvězdný fotbalový útočník Zlatan Ibrahimovic se nepohodl s vedením AC Milán a podle italských médií je rozpad této obnovené spolupráce proklatě blízko. Situaci nepomáhá ani pandemie koronaviru, kvůli níž nemůže švédský fotbalista nejspíš nemůže pomýšlet na automatické prodloužení smlouvy. Proč?

Ibrahimovic se postavil za odvolaného šéfa přestupů

Říká vám něco jméno Zvonimir Boban? Pamětníci možná vědí, že se jedná o vysloužilého fotbalistu bývalé Jugoslávie, který během své kariéry profesionálního sportovce vystřídal kluby jako Dynamo Záhřeb, Celta Vigo, AS Bari nebo AC Milán. Tak také později zakotvil v roli šéfa fotbalových operací a mimo jiné se podepsal pod nedávným návratem Zlatana Ibrahimovice.

O svou práci ovšem před pár dny přišel. Údajně se tak stalo proto, že si dovolil kritizovat přístup výkonného ředitele Ivana Gazidise. To se švédské hrající legendě samozřejmě nelíbilo a podle zákulisních zdrojů nyní jedná o svém odchodu.

Koronavirus komplikuje situaci

V pořadí třetí loučení Zlatana Ibrahimovice se San Siro (v AC Milán působí podruhé, tři roky kopal také za konkurenční Inter) může mít částečně na svědomí také pandemie nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc zvanou COVID-19. Té v Itálii k dnešnímu odpoledni podlehlo už téměř 12 500 lidí, přičemž počet nakažených se blíží ke hranici 110 000.

Sportovní soutěže po celém světě se zastavily a Serie A není výjimkou. Pokud by nedošlo k opětovnému nastartování ligy, jakože o tom většina odborníků pochybuje, nesplnil by Ibrahimovic dodatek smlouvy, jenž mu má zajistit automatické prodloužení smlouvy.

Musí totiž dovést AC Milán do příštího ročníku Ligy mistrů, což ze současného sedmého místa jednoduše není možné. Možná tedy namísto toho, aby se s ním vedení klubu rozloučilo, raději sám učiní radikální řez, dokud k tomu má i další pádné důvody.

Zdroj: La Gazzetta dello Sport

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.