Rozchod s Čínou odnese zejména SK Slavia Praha

“Beijing, China” by sodai gomi is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Politická válka mezi Prahou a hlavním městem Číny eskaluje. Kancelář pro mezinárodní záležitosti pekingského magistrátu s okamžitou platností vypověděla letité sesterské partnerství. Česká strana se prý vměšovala do vnitřních záležitostí státu. Koho se jedna z největších událostí posledních dnů dotkne? Třeba i fotbalového klubu SK Slavia Praha, kam teče obrovské množství čínských peněz.

Jaroslav Tvrdík očekává krizi

Vedení Sešívaných se ke kauze zatím nijak nevyjádřilo, nicméně je jasné, že uvnitř klubu panuje obrovské napětí. Generální ředitel Jaroslav Tvrdík během nedávné besedy pronesl, že bez velkého zahraničního investora se fotbal v českých poměrem dělat nedá a proto je za čínského partnera opravdu vděčný.

Samozřejmě má v tomto směru pravdu, protože nebýt přílivu čínských peněz, tradiční český klub by dnes už možná ani neexistoval. Všichni si jistě pamatujeme rozsáhlou krizi, které Slavia čelila v rozmezí let 2009 až 2015, a z níž jí pomohl právě až příchod čínských investorů.

Přístup vedení Prahy je destruktivní, míní Miloš Zeman

Vedení hlavního města v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem rozzlobilo své asijské partnery natolik, že Praze vypověděli partnerskou smlouvu a dalším krokem je prý ukončení financování Slavie.

Na toto téma reagoval dokonce i prezident Miloš Zeman, který pronesl, že ačkoli považuje reakci Číny za přehnanou, prvotní impuls přišel právě od Hřiba a měl by proto začít pracovat na nápravě poškozených vztahů. Zároveň dodal, že pro české fotbalové prostředí to může být naprosto zdrcující rána.

Myslíte, že si Slavia Praha poradí i bez peněz z Číny? Napište nám do komentářů.

Zdroj: TV Barrandov, Emerging-Europe.com

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.