Gary Neville kritizuje vedení Premier League

“Gary Neville at the Hotel Football student artwork project judging session” by University of Salford is licensed under CC BY 2.0 

Vláda Velké Británie reálně zvažuje uvolnění některých bezpečnostních opatření. V souvislosti s tím se proto Premier League možná vrátí dříve, než se původně plánovalo. Ačkoli jednotlivé kluby i vedení soutěže toto rozhodnutí vítají, veřejně jej dosud nepodpořil nikdo. Bývalý obránce Manchesteru United Gary Neville za tím vidí strach z odpovědnosti za životy hlavních aktérů.

Koronavirus v Británii páchá velké škody

Nový typ koronaviru, který se celosvětově rozšířil z pevninské Číny, si na území Velké Británie vyžádal už téměř 29 tisíc obětí z celkového počtu 192 tisíc nakažených. Jelikož je nákaza teprve v raných počátcích, těžko hledat důvody, proč jsou čísla z Anglie natolik vysoká. Podle odborníků ovšem částečnou vinu nese původní snaha tamní vlády o vybudování kolektivní imunity, pozdní zavádění bezpečnostních opatření a samozřejmě také věk lidí, kteří byly viru vystaveni.

Život v zemi by se měl v následujících měsících každopádně pomalu vracet do normálních kolejí. Zástupci vlády budou v průběhu tohoto týdne jednat o obnovení Premier League, což by většina klubů (stejně jak vedení celé soutěže) podpořila. Veřejně se k tomu však zástupci jednotlivých týmů staví spíše zdrženlivě a nikdo nechce vzít odpovědnost na svá bedra.

Gary Neville postrádá “slovo chlapa”

“Gary Neville with a pass” by G I Lyons is licensed under CC PDM 1.0 

Nejasný postoj klubů a vedení nejslavnější ligy světa nedávno zkritizoval Gary Neville, legenda obranných valů Manchesteru United a také anglické fotbalové reprezentace. Na Twitteru napsal, že vedení Premier League na jednu stranu mluví o ochraně životů za každou cenu, ale vzápětí dodává, že ligu hodlá co nejdříve restartovat.

Mnohem sympatičtější by mu prý bylo, kdyby se někdo jednoduše postavil před veřejnost a řekl: Ano, existuje zvýšené zdravotní riziko, ale my jsme jej ochotni podstoupit. To se ale určitě nestane, protože jsou všichni vyděšení z možných následků. Nikdo si zkrátka nechce vzít na triko smrt slavného hráče nebo trenéra, takže je tichý souhlas výhodnější než hlasitá podpora.

Zdroje: Express.co.uk, Twitter

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.