Dresy dolů! Sparťanským fanouškům došla v Plzni trpělivost

By El Loko – Own work, CC BY 4.0,
Zdroj: Wikipedia.org

Šlágrem jedenáctého kola Fortuna ligy bylo bezesporu klání mezi Viktorií Plzeň a pražskou Spartou. Domácí do zápasu vstupovali jako mírní favorité a dle předpokladů sázkových kanceláří ze hřiště nakonec odcházeli jako vítězové. Letenským po několikáté v řadě zlomily vaz především chyby v obraně a nízká střelecká produktivita. Po závěrečném hvizdu navíc předali rozzuřeným fanouškům dresy na znamení toho, že si je momentálně nezaslouží.

Fatální hrubka Davida Lischky byla pro Spartu likvidační

Stopeři jsou od samého počátku nového sezóny největší bolístkou Sparty a Václavu Jílkovi se stále nedaří najít ideální dvojici do základní sestavy. V utkání proti Plzni kouč vsadil na Semiha Kayu a navrátilce z listiny zdravotně nezpůsobilých Davida Lischku. Právě druhý zmíněný se obrovskou minelou zasadil o to, aby se se svými spoluhráči vracel na Letnou bez jediného bodu.

Ve 46. minutě zápasu totiž vyslal směrem k brankáři Hečovi malou domů, která však postrádala přesnost i potřebnou razanci. Míče se posléze ujal plzeňský kanonýr Michael Krmenčík, který přesným zásahem mezi tři tyče potvrdil svou stoupající herní výkonnost. Další branky už duel nepřinesl, domácí zaslouženě zvítězili 1:0.

Tým se trápí. A fanoušci už toho mají plné zuby

Fotbalisté Sparty se sice očividně snažili, nicméně k ohrožení soupeřovi svatyně se dostávali jen zřídka kdy a nutno podotknout, že mimo Lischky si pochvalu nezaslouží ani ofenzivní sekce v čele s Liborem Kozákem, jemuž dává Václav Jílek mezi útočníky zcela nepochopitelně stále přednost. Podobnou krizi na Letné nepamatují a nikdo neví, jak se z jejího područí vymanit.

Příznivci tradičního pražského klubu, kteří si na plzeňský stadion našli cestu, byli evidentně velice rozladění. Když jim hráči přišli poděkovat za předvedenou diváckou kulisu, létala směrem ke hrací ploše poměrně vulgární hesla a také žádosti, aby okamžitě odevzdali dresy. A Sparťané poslechli.

Jílek se své košile nevzdal

Václav Jílek se v této události nijak neangažoval, ačkoli fanoušci volali i po jeho košili. Nechal se slyšet, že interní nevraživost ničemu nepomůže. Otázkou ale zůstává, jestli vůbec nějaké rozumné východisko existuje. Sparta se propadla na osmé místo v tabulce a pokud v následujících zápasech nezabere, je jejich působení v příštích evropských pohárech silně ohroženo.

Zdroj: Lidovky.cz 

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.