Alexis Sánchez a jeho rozpačitý debut za Inter Milán

By Gobierno de Chile – Flickr28-12-2011 Alexis Sánchez nuevo embajador de Elige Vivir Sano, CC BY 2.0,
Zdroj: Wikipedia.org

Alexis Sánchez se poprvé od přesunu z Manchesteru United objevil v základní sestavě Interu Milán. Své premiérové vystoupení korunoval jednou vstřelenou brankou, ale také nasimulovaným pádem v pokutovém území soupeře. Jelikož měl v té chvíli na kontě již jednu žlutou kartu, byl rozhodčím poslán předčasně do sprch.

Sánchez se dočkal první branky v novém působišti

Třicetiletý útočník si na úvod v novém dresu pořádně zavařil. Na konci letního přestupového období totiž po roce opustil proslulý Manchester United a zamířil na hostování do kádru neméně slavného Interu Milán. Vedení italského klubu nelovilo v britských vodách poprvé, ještě předtím se rozhodlo angažovat Sánchezova spoluhráče Romela Lukaku.

Spolupráce těchto dvou fotbalistů vzala za své během šestého kola Serie A. Sánchez dostal vůbec poprvé v sezóně šanci v základní sestavě a dal o sobě vědět hned ve 22. minutě zápasu, kdy druhou brankou potvrdil dominanci Interu nad beznadějně poslední Sampdorií Janov. Všechno šlo jako po másle do doby, než na začátku druhého poločasu předvedl neuvěřitelný zkrat.

Odvrácená tvář rodáka z Chile

Právě probíhala šestačtyřicátá minuta utkání a Alexis Sánchez se vřítil do pokutového území Janova. Nešel si však pro další branku, chtěl si vynutit faul a následnou penaltu. Když se za hranicí brankoviště nekontrolovatelně skácel k zemi, ani hlavní rozhodčí nepochyboval, že si pád opravdu hodně přibarvil.

Simulace se někdejšímu hráči Barcelony či Arsenalu krutě nevyplatila. Z prvního poločasu si totiž odnesl jednu žlutou kartu a když mu sudí v inkriminovaném momentu udělil další, poslal své spoluhráče do nekonečně dlouhé hry v oslabení.

Inter se nakonec třásl o vítězství

Fotbalisté Sampdorie ucítili příležitost k otočení nepříznivého vývoje a vrhli se do zběsilého ostřelování soupeřovi svatyně. Po necelých deseti minutách se díky přesné ráně Jakuba Jankta dostali na rozdíl jediné branky. Inter ovšem prokázal obrovskou vnitřní sílu a i přes početní nevýhodu dirigoval utkání až do konce. V závěru navíc přidal gólovou pojistku prostřednictvím Roberta Gagliardiniho a radoval se tak z výhry 3:1.

Sánchez si mohl oddychnout, že jeho prohřešek nestál Inter cenné body. Není ovšem jasné, jestli jej trenér Antonio Conte v příštích duelech znovu nasadí do základní sestavy.

Zdroj: Telegraph.co.uk