Zlatan Ibrahimovic zakládá sbírku na pomoc nemocnicím

“Zlatan Ibrahimovic” by ahmedta is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zlatan Ibrahimovic je dalším sportovcem, který v boji se zákeřným koronavirem způsobující nemoc COVID-19 přiložil ruku k dílu. Fanouškům na sociálních sítích sdělil, že zakládá sbírku na pomoc italským nemocnicím. Jako cílovou částku si určil jeden milion eur, sám pak přispěl 100 tisíci euro. Nyní vyzývá kolegy i fanoušky, aby se do akce zapojili.

Ibrahimovic splácí dluh vůči Itálii

Osmatřicetiletý Zlatan Ibrahimovic cítí povinnost se zemi, kde strávil podstatnou část své sportovní kariéry, v těchto temných časech odvděčit. Koronavirus v Itálii postupuje nejrychleji ze všech evropských států, doposud si vyžádal téměř 3 500 obětí a čísla každým dnem rostou. Počty nakažených už se pohybují za hranicí 40 000 tisíc, což je obrovský nápor pro tamní zdravotnictví.

Jelikož si Ibrahimovic nesmírně váží práce lékařů a zdravotních sestřiček, rozhodl se založit sbírku na podporu nemocnicí v nejvíce zasažených oblastech Itálie (Bergamo, Milán, Turín, Castellanze). Těm hodlá v následujících dnech poslat 27 milionů korun, sám pak do banku přispěl částkou 100 tisíc euro.

Zapojit se může úplně každý

Odchovanec švédského Malmö nyní vybízí všechny své kolegy a další profesionální sportovce, aby se do akce zapojili. Přispět ovšem může naprosto kdokoli. I menší finanční dar se v těchto chvílích počítá, výtěžek pomůže dobré věci. Jeho apel zatím vyslyšeli spíše lidé z nižších společenských vrstev, účet narostl “jen” o pár tisíc euro. Fotbalista ovšem věří, že zájem o sbírku poroste.

Na závěr svého dlouhého monologu plného naděje a odhodlání Zlatan Ibrahimovic napsal, že pokud koronavirus nepřijde k němu, dojde si on pro něj. Sympatická nadsázka, kéž by to ovšem bylo tak jednoduché…

Zdroj: Instagram

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.