Žena mnoha talentů. Gabriela Koukalová a profese, s nimiž koketovala

By Pavel Hrdlička, Wikipedia, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kde jsou ty časy, kdy dokonale upravená Gabriela Koukalová rozrážela sněhové závěje a sbírala jedno prestižní ocenění za druhým. Každý člověk prochází určitým životním vývojem a také jednatřicetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou napříč roky koketovala s řadou více či méně zajímavých oborů. Co všechno už vysokoškolsky vzdělaná sportovkyně se zaměřením na ražení mincí a medailí konkrétně okusila? V následujících řádcích vás provedeme stručným shrnutím.

Biatlonistka

Odmalička se věnovala klasickému lyžování, v 9. třídě základní školy ovšem přesedlala na biatlon. Nejprve trénovala individuálně pod vedením vlastních rodičů (profesionálních lyžařů), roku 2012 přešla do skupiny Jiřího Šikoly. Příprava s tuzemskou elitou mladičké sportovkyni zcela evidentně prospěla. Brzy se zařadila k vycházejícím hvězdám daného odvětví, dne 14. prosince 2012 vyhrála první závod Světového poháru. Další velké úspěchy na sebe pochopitelně nenechaly dlouho čekat.

Gabriela Koukalová se pyšní dvěma stříbrnými medailemi ze zimních olympijských her, stejný počet zlatých, stříbrných i bronzových kovů uzmula na mistrovství světa dospělých. Jednou dokázala triumfovat mezi juniory a co se výše zmíněného Světového poháru týče, ovládla dohromady sedmnáct závodů napříč kariérou. Roku 2018 se uchýlila k předčasnému odpočinku a přestože ještě loni toužila po velkolepém návratu do sněhové stopy, z plánů nakonec sešlo.

Spisovatelka

Na jaře roku 2018 vydala Gabriela Koukalová autobiografii s názvem Jiná, prostřednictvím které otevřeně popisuje strasti svého profesního i soukromého života. Kromě přiznání dlouholetých problémů s anorexií se poměrně nevybíravě navážela do tuzemského biatlonového prostředí. Napsala například, že atmosféra uvnitř ženského reprezentačního týmu a především mezi dvěma jejími nejslavnějšími protagonistkami byla velice napjatá.

„Problém byl vždycky hlavně mezi mnou a Veronikou Vítkovou. Ostatní holky se jí chytají a tvoří proti mně většinu. Holky v jídelně vybraly stůl a sedly si k němu tak, aby na mě nezbylo místo. Kluci by tohle nikdy neudělali. A holky bez Veroniky taky ne,“ svěřila se Koukalová a nezůstala jenom u toho. Dále vylíčila také týrání ze strany rodičů nebo nepříliš vřelé vztahy s bývalým trenérem. Český bulvár měl tehdy doslova žně.

Tanečnice

Když kariéře profesionální biatlonistky definitivně odzvonilo, přijala Gabriela Koukalová další obrovskou výzvu. Stala se tahákem jubilejní desáté řady populární televizní soutěže StarDance – když hvězdy tančí, kde utvořila dvojici s talentovaným Martinem Prágrem. Taneční partneři, jejichž údajný a nepotvrzený románek proletěl tuzemskými bulvárními plátky, předváděli vskutku kvalitní výkony a porota je pravidelně odměňovala vysokým hodnocením. Díky tomu ostatně pronikly do poslední pětky soutěžících. Nakonec ovšem zůstali těsně před branami velkého finále.

Herečka

Vysloužilá sportovkyně se před dvěma lety účastnila natáčení úspěšné černé komedie Teroristka. Průpravu k potenciální herecké kariéře absolvovala už v dětství, kdy pravidelně navštěvovala lidovou školu umění. Přestože se na plátně objevila pouze krátce a děj nijak zásadně neovlivnila, reklamní tah to byl vskutku povedený. Před kamerou se Gabriele Koukalové evidentně zalíbilo, nedávno si střihla epizodní roli sebe sama v populárním televizním seriálu Sestřičky Modrý kód. A nutno podotknout, že na sociálních sítích sklidila poměrně rozporuplné reakce.

Televizní moderátorka

Sázka na bývalé sportovce není v případě televizní stanice Prima nijak neobvyklá. Profesi moderátora již dříve propadl úspěšný desetibojař Roman Šebrle, kterého nyní následovala Gabriela Koukalová. Ta se stala novou tváří oblíbeného pořadu Showtime, divákům se poprvé představila minulou neděli. Ačkoli mělo úvodní vystoupení samozřejmě jisté rezervy a čerstvě rozvedená kráska působila dosti nervózně, podle internetových diskutujících si rozhodně nevedla vyloženě špatně. Stačí jen trocha důležité praxe.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

7 komentářů: „Žena mnoha talentů. Gabriela Koukalová a profese, s nimiž koketovala

  • 2 listopadu, 2020 (6:36 pm)
   Trvalý odkaz

   co vše se dá dělat,ikdyž je v hlavě dost pruvan,že?

   Reagovat
   • 3 listopadu, 2020 (8:25 am)
    Trvalý odkaz

    Když máš průvan tak si ho ucpi a neotvírej hubu.

    Reagovat
 • 2 listopadu, 2020 (7:32 pm)
  Trvalý odkaz

  Je nádherná jako žena ,naprosto přirozená a dokázala rozzářit biatlon. Čest a úcta před takovým člověkem. Moc ji držím pěsti a přeji štěstí v dalším životě. Český biatlon by ji měl platit doživotní rentu.
  Ing.Petr Makrlík

  Reagovat
 • 2 listopadu, 2020 (8:22 pm)
  Trvalý odkaz

  je to az dojemna pece ruznych promoteru jak vytezit a prodat kohokoli a cokoli – hlavne, kdyz se o tom neustale pise a mele a dela se barnumska reklama… Ja uz zacinam verit tomu, ze pí. Koukalova svymi talenty brzy zastini i Kim Cong Una….a to je nejakej borec, kdyz v sesti letech napsal i operu… :oP

  Reagovat
  • 3 listopadu, 2020 (3:32 am)
   Trvalý odkaz

   Plně souhlasím a podepisuji. Přesně vystiženo.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.