Zase ten Hamilton. Tentokrát se na sítích opřel do Billa Gatese

“File:Lewis Hamilton 2017 Malaysia.jpg” by Morio is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Automobilový závodník Lewis Hamilton je v posledních několika týdnech velice aktivní především z hlediska propagace hnutí Black Lives Matter. Ani dění týkající se pandemie nového koronaviru mu však zřejmě není cizí. Prostřednictvím sociální sítě Instagram sdílel video, na kterém spoluzakladatel a předseda společnosti Microsoft Bill Gates obhajuje svou účast při vývoji očekávané vakcíny, kolem níž se utvořila řada konspiračních teorií. Záznam rozhovoru televize CBSN s jedním z nejbohatších lidí světa lemuje věta „Pamatuji si, když jsem řekl svou první lež“.

Podpora Billa Gatese při vývoji vakcíny vyvolává konspirace

Čtyřiašedesátiletý americký podnikatel Bill Gates, jehož majetek činil v lednu roku 2020 neskutečných 108,8 miliard dolarů, finančně podporuje vývoj vakcíny proti novému koronaviru. Neviditelný nepřítel navzdory původním předpokladům neztrácí na síle ani během letních měsíců, pročež poptávka po efektivní obraně pochopitelně roste. Právě zapojení jednoho z nejvlivnějších mužů světa však v očích milovníků divokých konspiračních teorií představuje obrovské riziko. Mezi lidmi se například traduje, že populární miliardář plánuje umístit sledovací čipy přímo do očkovacím látek, čímž dojde k zásadnímu omezení svobody. Dále se hovoří o závažných vedlejších účincích vakcíny, které se její výrobci snaží ututlat. Možná jste zaregistrovali také domněnky, že právě Gates nechal koronavirus uměle vytvořit, aby jednoduše získal kontrolu nad všemi obyvateli této planety.

Sám spoluzakladatel společnosti Microsoft nechápe, odkud se výše zmíněné teorie vyrojily. Všechna obvinění samozřejmě popírá a hodlá veřejnosti mnohem lépe vysvětlit, proč ochotně obětuje miliardy na urychlení pokroku a ochranu lidských životů. Ani tato slova však některé kritiky neuklidnila. Kupříkladu britský pilot Formule 1 nastínil své postoje prostřednictvím Instagramu.

Hamilton to přepálil, později se omlouval

Pětatřicetiletý závodník Lewis Hamilton na chvíli upustil od propagace protirasistického hnutí Black Lives Matter a vyjádřil se i k druhému tématu, které aktuálně hýbe společností. Skrze sociální síť Instagram sdílel video, ve kterém Bill Gates vyvrací konspirační teorie ohledně připravované vakcíny proti novému koronaviru. Záznam však doplnil všeříkající větou „Pamatuji si, když jsem řekl svou první lež“. Šestinásobný mistr světa to od mnoha fanoušků pořádně schytal, takže následně raději přispěchal s omluvou a vysvětlením svého záměru.

Hamilton si údajně nevšiml věty, která se objevila pod hojně propíraným videem. Zdůraznil, že charitativní práci Billa Gatese neskonale obdivuje. Zároveň prý souhlasí i s vývojem očkovací látky, protože pomůže zachránit nespočet lidských životů. Stejně tak ovšem vnímá spekulace kolem případných vedlejších účinků či financování, takže cítil potřebu se takto vyjádřit. Na závěr připustil, že se jako člověk dopouští omylů a učí se každý den.

Zdroj: Instagram

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.