Vydírání a organizovaný zločin. Karima Benzemu čeká soud

“_MG_2821” by xavnal is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Francouzský fotbalový útočník Karim Benzema je dlouholetou oporou Realu Madrid, kde navzdory pokročilému věku stále tvoří základní kostru produktivity a dostává šanci na úkor mladších spoluhráčů. Ani reprezentační tým by s jeho pomocí rozhodně nestrádal, nicméně za ten už rodák z Lyonu nenastoupil od roku 2015. Důvodem není silná konkurence, nýbrž obrovský skandál, jímž si fotbalista k národním barvám definitivně zabouchl brány. Údajně se totiž zapojil do vydírání tehdejšího spoluhráče Mathieua Valbueny a organizovaného zločinu. Případ se zanedlouho (skoro by se hodila nějaká štiplavá poznámka o raketově rychlém vymáhání práva nejen na území České republiky) dostane před soud.

Benzema svou vinu tehdy i dnes popírá

Dvaatřicetiletý Karim Benzema by za normálních okolností platil za důležitého člena národního týmu s úkolem střílet branky a zároveň předávat zkušenosti mladším kolegům. Kolosálním skandálem z roku 2015 si však do francouzské reprezentace definitivně zavřel brány. Co se vlastně tehdy stalo? Odchovanec klubu Olympique Lyon se prý zapojil do organizovaného zločinu a vydírání tehdejšího spoluhráče Mathieua Valbueny. Toho se měl snažit přesvědčit k jednání s lidmi, kteří vlastnili jeho soukromou erotickou nahrávku a jako odměnu za mlčenlivost požadovali 150 tisíc eur. V případu dále sehrál roli například vysloužilý útočník Panathinaikosu či Liverpoolu Djibril Cisse, který na Valbuenu tlačil jako první.

Oba obžalovaní hráči jakoukoli vinu zásadně odmítají a nadále tvrdí, že svého kamaráda na existenci oné pásky pouze upozornili. Odvolací soud ve Versailles však nebyl o jejich nevinně natolik přesvědčený, aby před časem posvětil žádost o zastavení vyšetřování. Ačkoli od šokujícího incidentu uplynulo dlouhých pět let, případ ještě stále čeká na finální rozuzlení. To možná přijde v řádu několika měsíců, protože Benzema a další čtyři obžalovaní se ze svých činů budou konečně zodpovídat před soudem.

Ze sběratele cenných trofejí na lavičku hříšníků

Karim Benzema odmalička vynikal skvělou fyzickou kondicí, přehledem a také vysokou produktivitou, díky čemuž si vysloužil srovnávání s brazilským útočníkem Ronaldem (samozřejmě ve vrcholné éře). Začínal v mládežnických kategoriích klubu SC Bron Terraillon, odkud se ale velice brzy přesunul do mnohem slavnějšího Olympique Lyon. Tam také poprvé nakoukl mezi dospělé a po dobu pěti let už ze sestavy nevypadl. V roce 2009 se kolem něj začalo motat hned několik evropských velkoklubů, on ale bez váhání odešel do Realu Madrid, kde působí dodnes. Po rozloučení Cristiana Ronalda převzal roli útočníka číslo jedna a osobními statistikami rozhodně nezklamal.

Na závěr nutno podotknout, že s policejním vyšetřováním má stárnoucí útočník bohaté zkušenosti. Ve společnosti Francka Ribéryho měl údajně provozovat sex s nezletilou prostitutkou, začátkem roku 2014 však propírání dané kauzy skončilo zproštěním všech vznesených obvinění.

Zdroj: France24.com

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.