Vrah kamarádovy sestry nesmí zůstat bez trestu. LeBron James žádá spravedlnost

By Keith Allison, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pokračující oslavy mistrovského titulu narušila opravdu smutná zpráva. Hvězdný afroamerický sportovec a čerstvě také čtyřnásobný šampion nejslavnější basketbalové soutěže světa LeBron James se prostřednictvím sociálních sítí obrátil na občany rodného města Akron, které poprosil o pomoc s vyšetřováním hanebného trestného činu. Milovaná sestra jeho dlouholetého přítele byla obětí vraždy. Jelikož zarmoucená rodina žádá odpovědi a policie zatím s vyšetřováním nijak zásadně nepohnula, využil James svého nezpochybnitelného vlivu, aby k brzkému dopadení unikajícího pachatele osobně přispěl.

Basketbalista zmobilizoval celé město, kamarádova rodina si zaslouží pravdu

Policejní vyšetřovatelé z amerického města Akron řeší případ sedmatřicetileté Ericky Weems, která byla během pondělního odpoledne nalezena v útrobách vlastního bytu bez známek života. Žena podle veřejně dostupných informací zemřela cizí rukou a navíc na následky střelného zranění. Rodina oběti se z nenahraditelné ztráty pochopitelně nemůže vzpamatovat. K částečnému emočnímu uklidnění pozůstalých bohužel nepřispívá ani skutečnost, že pachatel stále běhá na svobodě a strážci pořádku dosud nemají žádné podezřelé či relevantní stopy.

Stagnující vyšetřování se populární americký basketbalista LeBron James pokusil nakopnout skrze sociální sítě. Nutno podotknout, že čtyřnásobný vítěz NBA má k nynější občanské aktivitě opravdu pádné důvody. Trestný čin se odehrál na území jeho rodného města a oběť navíc osobně znal. “Akron Ohio. Sestra mého kamaráda byla minulý víkend zavražděna ve svém domě. Rodina mého kamaráda potřebuje odpovědi. Obyvatelé mého rodného města, potřebuji od vás, abyste všichni pracovali a společnými silami našli pachatele onoho hrozného, hanebného a nechutného činu. Erica byla starostlivý a milující anděl.”

Bratr zavražděné ženy je letitým kamarádem slavného sportovce

Když LeBron James vzpomínal svého kamaráda, myslel tím Brandona Weemse, který už se několik let živí jako hlavní skaut basketbalového klubu Cleveland Cavaliers. Oba sportovně založení pánové původně začínali coby nadějní fotbalisté, posléze je ovšem zlákaly palubovky. Společně hráli univerzitní ligu, nakonec šel ale každý jinou cestou. Zatímco Weems mezi světovou elitu bohužel nepronikl, James získal štěstí na svou stranu. Když odehrál první utkání ve vyřazovací části prestižní NBA, věnoval okamžik kamarádově zesnulé mamince, která tehdy prohrála boj se zákeřnou rakovinou. Není proto překvapivé, že se snaží všemožně pomoci také při další rodinné tragédii.

Bojovného ducha v sobě neprobudil pouze LeBron James. Slova upřímné soustrasti a pomocnou ruku nabídl dokonce i Weemsův zaměstnavatel. „Naše srdce jsou plná bolesti vinou tohoto nesmyslného činu. Vyjadřujeme hlubokou soustrast Brandonovi, celé rodině Weemsových i jejich blízkým. Stojíme za nimi a hledání spravedlnosti pro Ericku podpoříme finančními prostředky,“ přislíbil generální ředitel klubu Cleveland Cavaliers Koby Altman.

Zdroj: Cleveland.com

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.