Vězení se nekoná, hříšný fotbalista Luka Jović zaplatí směšnou pokutu

By Oleg Bkhambri (Voltmetro) – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Hrubým porušením karantény rozhněval širokou veřejnost i politické představitele mateřského Srbska. Kolosální klukovinu mohl navíc odskákat až půlročním odnětím svobody. Nakonec se ale raději vykoupí poměrně směšnou pokutou ve výši 800 tisíc korun, což zhruba odpovídá každodenní mzdě, jíž pobírá coby hráč slavného Realu Madrid. I tak ale talentovaný fotbalista Luka Jović zjevně přehodnotil plány, jelikož původně nechtěl o uhrazení jakkoli vysokého finančního trestu ani slyšet.

Bujarý večírek v období karantény pořádně nazdvihl širokou veřejnost

Počáteční stádium pandemie nového koronaviru zastihlo prakticky celý západní svět, který měl zatím s obdobnými problémy minimum zkušeností, nepřipravený. Jednotlivé státy proto přistoupily k drakonickým bezpečnostním opatřením zasahujícím do svobod jednotlivců, aby tak zamezily nekontrolovatelnému šíření zákeřné infekce. Mezi nejhůře postižené země Evropy tehdy patřila především Itálie těsně stíhaná Velkou Británií nebo Španělskem. Počty hospitalizovaných závratně stoupaly, nemocnice všem covidovým pacientům jednoduše nestíhaly zajistit kvalitní péči a zákonitě rostl také počet obětí. Člověk by si pomyslel, že slavné osobnosti půjdou v těžkých časech příkladem. Ačkoli drtivá většina profesionálních sportovců pravidla skutečně dodržovala, našly se bohužel také výjimky.

Jedním z prvních odhalených hříšníků se stal srbský fotbalista Luka Jović, který namísto dvoutýdenní karantény v útrobách Madridu odcestoval domů. Tam měl údajně absolvovat veškeré povinné procedury, jenže bezprostředně po příletu nedbaje rizik vyrazil do víru velkoměsta. Společně se svou partnerkou, která tehdy slavila narozeniny, obrážel vyhlášené bělehradské bary a vcelku naivně přitom doufal, že se jeho nebezpečná rebelie neprovalí. Chyba. Známý obličej doplněný o pohoršené titulky zanedlouho ozdobil přední strany zahraničních médií. Reakci na ukázkovou bezohlednost si neodpustila ani srbská premiérka Ana Brnabić. „Sledujeme, jak naše fotbalové hvězdičky, které v zahraničí vydělávají stamiliony, nerespektují pravidla,“ rozvášnila se pětačtyřicetiletá politička. „Spolehněte se, že tyhle případy se budou řešit.“

Nenaplněné výhrůžky vězením a tučnou pokutou nyní působí směšně

Ačkoli výše zmíněná politička veřejně přislíbila řádné prošetření případu a ujistila rozezlenou veřejnost, že viník neujde spravedlivému trestu, realita za původními předpoklady výrazně pokulhává. Že Luka Jović neskončí za zdmi některé ze srbských věznic, samozřejmě není žádným překvapením. Výše finanční pokuty ovšem v jeho případě působí tak trochu jako špatný vtip. Talentovaný útočník, jehož služeb aktuálně využívá Real Madrid, zaplatí 800 tisíc korun, což sice běžnému smrtelníkovi připadá jako ohromná částka, nicméně sportovec vydělávající miliony každým týdnem opravdu nepocítí, že z bankovního účtu vůbec něco zmizelo. Na druhou stranu se nicméně jedná o úspěch. Několikanásobný mládežnický reprezentant totiž původně nechtěl zaplatit vůbec nic a vinu svaloval na vedení klubu, které mu údajně v dané situaci neposkytlo validní informace.

Zdroj: The Sun

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.