Šokující svědectví. Harry Maguire vysvětluje okolnosti svého zatčení v Řecku

By Антон Зайцев, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Když se Harry Maguire vrátil do rodné Anglie, okamžitě jej obstoupili davy novinářů lačnících po senzaci. Profesionální fotbalový obránce se během dovolené na řeckém ostrově Mykonos dostal do křížku s dalšími turisty a dokonce i tamními strážci pořádku, načež od soudu vyfasoval podmíněný trest. Úřadující kapitán klubu Manchester United FC v rozhovoru pro televizní stanici BBC nastínil dosud neznámé okolnosti svého zatčení. Popsal například brutální praktiky policistů, ale i důvody, které k ostré potyčce vedly.

Chyba prý byla jednoznačně na straně neznámých turistů

Sedmadvacetiletý fotbalista Harry Maguire si během letní dovolené s rodinou na nádherném ostrově Mykonos pořádně zavařil. Řecké úřady hovoří o tom, že populární sportovec započal konflikt s dalšími turisty, posléze fyzicky napadl také zasahující policisty a na samotný závěr nabízel štědré úplatky, aby informace nepronikly do veřejného prostoru. Soud uznal oporu Manchesteru United vinnou ve všech bodech obžaloby, načež jí uložil trest v podobě jednadvaceti měsíců a deseti dní podmíněně. Jeden z nejdražších hráčů světa se proti rozhodnutí odvolal a navíc zásadním způsobem zpochybnil práci policie.

Harry Maguire byl hostem televizní stanice BBC, jíž otevřeně poskytl svou verzi ostře propíraného příběhu. Dva neznámé turisty údajně nenapadl jen tak pro legraci nebo následkem přemíry alkoholu. Jednalo se o muže, kteří krátce předtím zdrogovali a napadli jeho mladší sestru při návštěvě jednoho z barů. Policie pak na místo incidentu vůbec nedorazila, fotbalistu zadržela až při cestě z nemocnice. Strážci pořádku v civilním oblečení prý jednali velice hrubě, dokonce se zatýkanému vůbec neidentifikovali. On se proto domníval, že právě probíhá únos a nikoli policejní zásah.

Fotbalista nastínil brutální zacházení řecké policie

Rodák ze severoanglického města Sheffield si připadal jako v jiném světě. Policisté se zničeho nic uchýlili k násilí, několikanásobného reprezentanta prý několikrát udeřili do nohou se slovy, že touto chvílí jeho hvězdná kariéra končí. Harry Maguire následně odmítl obvinění z pokusu o uplácení, odvolal se proti rozhodnutí soudu a protože řeckému právu vyjádřil naprostou důvěru, pravda by měla v brzké době vyplavat na povrch. Jeho právníci mají nyní dostatek času k posbírání důkazů a vyhledání očitých svědků.

Zdroj: BBC

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.