Prymula, Berbr i natáčení nového filmu. Vyšehrad se těší nebývalé pozornosti

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Vyšehrad je jednou z nejstarších a zároveň nejkrásnějších pražských čtvrtí. Do povědomí široké veřejnosti se ale v posledních dnech dostává především díky šokujícím kauzám mocných. Dosluhující ministr zdravotnictví Roman Prymula, někdejší fotbalový funkcionář Roman Berbr či odcházející sportovní ředitel tamního Slavoje Roman Rogoz se postarali o dosti nepovedenou reklamu, jíž prostřednictvím připravovaného filmu určitě nezachrání ani populární herec Jakub Štáfek coby Julius Lavický.

Největší kauza ovlivňování sportovních výsledků v novodobé historii

Zhruba před týdnem se sevřela smyčka kolem krku jednoho z nejvlivnějších mužů v českém fotbalovém prostředí. Roman Berbr – obávaný místopředseda FAČR, člen výkonného výboru FAČR, předseda Plzeňského krajského fotbalového svazu a hlavně člověk, který napříč roky čelil masivnímu obviňování z ovlivňování zápasů – skončil společně s dalšími osmnácti osobami v policejních želízkách. Netrvalo dlouho a šestašedesátiletý funkcionář přímo z vězeňské cely rezignoval na všechny své dosavadní funkce. Vyšetřování totiž ukázalo, jaká neuvěřitelná zvěrstva se odehrávala v nižších soutěžích.

Kupříkladu FC Slavoj Vyšehrad prostřednictvím svého (dnes už bývalého) sportovního ředitele Romana Rogoze finančně zajistil příznivé výsledky několika ligových zápasů, od čehož se klub jako takový pochopitelně distancoval. Korupce v útrobách Fotbalová asociace České republiky odstartovala rozsáhlou revoluci, jíž kromě obou zmíněných pánů odnesli i řadoví rozhodčí. Funkce navíc složili všichni členové Komise rozhodčích včetně Jozefa Chovance, loučí se také Dagmar Damková.

Roman Berbr jakoby vykradl námět filmového zpracování oblíbeného seriálu

Připravovaný snímek Vyšehrad, který volně navazuje na stejnojmenný internetový seriál z prostředí tuzemského fotbalu, vypustil v návaznosti na aktuální dění úplně první upoutávku. Člověk se až nestačí divit, jak přesně tvůrci dokázali vystihnout smutnou realitu. Sedmapadesátiletý Miroslav Hanuš se takřka dokonale vžil do role výše zmíněného Romana Berbra. „Každý se nějak jmenuje a každý se o něco snaží. Někomu to trvá déle, někomu kratší chvíli, ale každému nakonec dojde, že bez rozhodčích se hrát nedá,“ pronáší populární herec. „Bez rozhodčích se akorát dvaadvacet chlápků honí za balónem jako č*ráci. Až rozhodčí z toho dělá sport, dá tomu řád. Zařídí góly, přehlédne ofsajdy, nakloní rovinu, jak je potřeba a řeka teče. Když by byla pořád rovina, tak teče akorát ho*no. Fotbal je krásný sport, ale bez rozhodčích by byl až moc férový a tím pádem nudný.“

Roman Prymula dodal vyšehradskému trápení korunu

Pomyslnou třešničkou na dortu vyšehradského zmaru budiž noční schůzka pánů Romana Prymuly a Jaroslava Faltýnka, která se navzdory platným bezpečnostním opatřením uskutečnila v útrobách uzavřené restaurace. S šokujícím odhalením přispěchali bulvární novináři Blesku. Ačkoli úřadující ministr zdravotnictví a také padlý symbol boje proti zákeřnému koronaviru veškerá obvinění popírá a zároveň odmítá dobrovolně rezignovat, premiér Andrej Babiš už s posvěcením prezidenta Miloše Zemana shání adekvátní náhradu. Uznávaný epidemiolog přitom nezáviděníhodnou funkci nevykonával ani měsíc.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.