Pep Guardiola přišel o matku, podlehla koronaviru

Španělský fotbalový trenér Josep Guardiola poznal na vlastní kůži, jak zákeřná dokáže být nemoc COVID-19, kterou způsobuje rychle se šířící koronavirus. Někdejší lodivod Bayernu Mnichov či Barcelony přišel o svou milovanou matku. Bylo jí dvaaosmdesát let. Informaci veřejnosti sdělil klub Manchester City FC prostřednictvím svých oficiálních sociálních sítí.

Situace ve Španělsku nabírá na obrátkách

Zatímco na samém počátku pandemie nového typu koronaviru se v souvislosti s ohromnými počty nakažených a zesnulých skloňovala pouze Itálie, postupem času už se nákaza dostala prakticky do všech koutů světa. Smutné prvenství si aktuálně drží Spojené státy americké s více než čtyřmi sty potvrzenými případy.

Španělsko má nemocných zhruba o dvě třetiny méně, nicméně co do počtu obětí už pomalu dohání zmíněnou Itálii. Mezi poslední případy úmrtí v dané zemi se pak bohužel řadí také dvaaosmdesátiletá Dolors Sala. Její jméno vám možná na první pohled nic neřekne, za to jejího syna znáte téměř určitě. Je jím totiž španělský fotbalový trenér Josep Guardiola.

Smutnou zprávu se veřejnost dozvěděla skrze oficiální profil Manchesteru City FC, kde Guardiola už čtvrtým rokem působí na postu hlavního kouče a své svěřence dovedl k celé řadě trofejí včetně dvou titulů mistra Premier League.

Guardiola se do boje s koronavirem aktivně zapojil

Je obrovskou tragédií, že s nemocí COVID-19 zemřela právě maminka Pepa Guardioly. Devětačtyřicetiletý rodák ze španělského Santpedoru totiž před nedávnem přispěl částkou 28 milionů korun určenou k nákupu ochranných pomůcek pro katalánské nemocnice. Nákaza si zkrátka nevybírá podle zásluh a smete všechny, kdo se jí připletou do cesty – bohužel…

Zdroj: Independent

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.