Nezůstává pozadu. Donald Trump disponuje početnou základnou sportovních podporovatelů

“Trump & Biden” by ekaden is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nedávno jsme vás informovali, že se Joe Biden coby horký kandidát na příštího amerického prezidenta těší masivní podpoře filmových, hudebních a v neposlední řadě také sportovních celebrit. Abychom však byli spravedliví, širokou základnou skalních příznivců mezi slavnými osobnostmi disponuje i současná hlava státu Donald Trump. Kdo konkrétně mu veřejně vyjádřil sympatie, se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Dana White

Dana Frederick White Jr je americký podnikatel a také dlouholetý prezident společnosti UFC, která provozuje elitní profesionální soutěž ve smíšených bojových uměních. Se současným prezidentem USA pojí jednapadesátiletého rodáka z Connecticutu bohatá minulost. Šušká se, že Donald Trump v roce 2000 pomohl oživit tehdy skomírající projekt a zásadně přispěl k jeho následnému, celosvětovému rozmachu. Není proto nijak překvapivé, že se vzájemná podpora obou úspěšných byznysmenů promítla do právě probíhající volební kampaně. White pravidelně zásobuje fanoušky prostřednictvím sociálních sítí, v únoru dokonce vystoupil na Trumpově shromáždění v Coloradu.

Colby Covington

Mezi slavnými zápasníky se čtyřiasedmdesátiletý Donald Trump těší nebývale vysoké míře popularity. Ódy na jeho hlavu pějí například Conor McGregor, Jorge Masvidal nebo Tito Ortiz. Imaginární soutěž skalních fanoušků nicméně jednoznačně ovládl Colby Covington, který pravidelně vystupuje s ikonickou červenou kšiltovkou a sdílí též nespočet podporujících příspěvků. Úřadující světový šampion welterové váhy pod záštitou organizace UFC je skálopevně přesvědčený, že “mlčící americká většina” znovu rozhodne ve prospěch stávající hlavy státu.

Herschel Walker

Osmapadesátiletý Herschel Walker byl tak trochu sportovní verzí Brouka Pytlíka. Zkoušel prorazit jako bobista, americký fotbalista nebo sprinter, koketoval dokonce i se smíšeným bojovým uměním. Přestože už se profesionálnímu sportu pochopitelně nevěnuje a většinu energie vráží do úspěšného podnikání, jeho příspěvky na sociálních sítích mají stále poměrně značný dosah. Této skutečnosti nyní využívá k propagaci Donalda Trumpa jako ideálního amerického prezidenta pro nadcházející čtyři roky.

Jack Nicklaus

Někdejší americký golfista Jack Nicklaus se před nadcházejícími volbami rovněž postavil za současného prezidenta Donalda Trumpa, jehož prý považuje za opravdového vlastence. Osmdesátiletý sportovec přezdívaný Zlatý medvěd sdílel skrze sociální síť Twitter poměrně dlouhý apel fanouškům, aby tak jasně vysvětlil, kdo si v jeho očích zaslouží Bílý dům. „Během posledních 3 a půl roku jsem měl tu čest poznávat našeho současného prezidenta o něco více, jak jeho funkční období postupovalo. Viděl jsem obrovské odhodlání udělat pro naši zemi správnou věc,“ napsal hrdý rodák z Ohia. „Jeho láska k Američanům se projevila hlasitě a jasně. Způsob, jak to řekl, pro mě není podstatný.“

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.