McGregorova slova o konci kariéry už nikdo nebere vážně

“File:Conor McGregor and Vladimir Putin.jpg” by Russian Presidential Press and Information Office is licensed under CC BY 4.0

Nedělní ráno se pro fanoušky bojových sportů zahalilo do smutečních barev. Conor McGregor prostřednictvím Twitteru oznámil, že už se do klece nikdy nevrátí a všem děkuje za úžasné vzpomínky, které za ty roky v profesionálních vodách nasbíral. Kdyby se jednalo o kohokoli jiného, světová média by okamžitě začala vydávat texty pojednávající o sportovcově kariéře, nejzářivějších momentech, osobním životě, vztazích či dávno zapomenutých skandálech. V případě horkokrevného Ira je ale zatím téměř hrobové ticho. Všichni si zřejmě dávají pozor, aby mu na lep neskočili již potřetí v horizontu čtyř let.

Irský zápasník se neloučí poprvé (a nejspíš ani naposledy)

V životě jednatřicetiletého bijce Conora McGregora hraje zásadní roli načasování. Poměrně často na sebe strhává pozornost krátce po nějakém prestižním turnaji v MMA. Tentokrát si zvolil období bezprostředně po skončení akce UFC 250. Fanoušky na sociálních sítích v neděli ráno informoval, že odchází z prostředí bojových sportů a zpátky v kleci už jej nikdy neuvidíme. Přitom ještě několik dnů zpátky sršel obrovským zápalem a toužil se utkat s Justinem Gaethjem o titul dočasného šampiona. V rozhovoru pro stanici ESPN uvedl, že rozhodnutí odejít se zrodilo prakticky přes noc a na základě nepříjemných zkušeností s představiteli UFC, kteří nebyli ochotni přistoupit na žádný z jeho návrhů a údajně mu předhazovali samé podřadné souboje, zatímco on by rád bojoval s těmi nejlepšími.

Plány zmíněné organizace se následkem pandemie nového koronaviru zpomalily (ne-li úplně zastavily) a právě to zřejmě Conora McGregora lačnícího po dalších kláních pěkně nakrklo. Přitom to byl právě on, kdo ještě před nedávnem nabádal irské politiky, aby v boji se zákeřnou nákazou postupovali mnohem radikálněji a nebáli se činit velká rozhodnutí, která se lidem sice na první pohled nemusejí líbit, ale ve výsledku mohou hodně pomoci.

Těžko odhadnout, zda-li se v případě rodáka z Dublinu jedná o neměnný postoj,”trucování”, nebo zkrátka jen snahu přitáhnout na sebe pozornost a získat tak lepší vyjednávací pozici. Stejný postup už v minulosti využilo několik zápasníků a většinou se také dočkali kýženého výsledku. Důvěryhodnosti Conorovi zprávy nepřidává ani fakt, že s kariérou se tímto způsobem neloučí poprvé.

McGregor se zatím pokaždé vrátil na scénu

Vůbec poprvé se rodák z Dublinu skončil v dubnu roku 2016. O pouhé čtyři měsíce později ovšem znovu navlékl zápasnický mundúr a postavil se proti Nateu Diazovi, jehož se značnou převahou porazil na body. Vzájemné měření dvou slavných osobností bojových sportů navíc získalo ocenění Nejlepší zápas v UFC historii. Podruhé oznámil odchod do důchodu v březnu roku 2019 krátce předtím, než mu vypršel šestiměsíční distanc za hromadnou potyčku po zápase s Khabibem Nurmagomedovem. Ani v tomto případě však jeho rozhodnutí nemělo dlouhého trvání.

Začátkem letošního roku absolvoval ostře sledovaný duel s Donaldem Cerronem, na jehož skalp mu stačilo pouhých 40 sekund v kleci. Nyní se znovu hlásí k seniorským papučím a ačkoli o tom světová média samozřejmě informovala, v otázkách dalších článků na téma “McGregor” se zatím drží zpátky. Moc dobře totiž ví, že jeho veřejná prohlášení jsou nestálá jako láska jarní počasí. Všichni tuší, že Conor ještě neřekl poslední slovo a pokud se bude minulost skutečně opakovat, už teď je jasné, že se fanoušci mají nač těšit.

Zdroj: Twitter

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.