Luka Jović se z nedávného průšvihu zřejmě nepoučil

By Oleg Bkhambri (Voltmetro) – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Srbský fotbalový útočník Luka Jović si asi bere příklad z Maria Balotelliho a intenzivně pracuje na zničení posledních střípků své dobré pověsti. První zásadní krok učinil už v březnu, kdy odcestoval do rodné země a navzdory nařízené karanténě slavil v rušných ulicích Bělehradu narozeniny své pohledné přítelkyně. Nyní si o pozornost řekl znovu, když namísto léčení zraněné nohy uspořádal zahradní párty s přáteli a aniž by cokoli skrýval, fotografii z akce sdílel na sociálních sítích. Real Madrid už s mladíkem ztrácí trpělivost a není vyloučeno, že spolupráci v brzké době utne, aby si tak ušetřil zbytečné starosti.

Fotbalistovi přílišné množství volného času evidentně nesvědčí

Dvaadvacetiletý Luka Jović se v časech pandemie nového koronaviru ukazuje v tom horším světle. První závažný prohřešek spáchal už v březnu, kdy měl společně s ostatními hráči Realu Madrid podstoupit dvoutýdenní karanténu a vyhýbat se veškerému sociálnímu kontaktu. Útočník si s vedením klubu domluvil, že zmíněné období stráví se svou rodinou v Srbku, kam posléze také odcestoval. Jak se ale později ukázalo, jeho hlavní motivací k cestě za hranice Španělska nebyla návštěva příbuzných, ale touha vyrazit do víru velkoměsta. V rušných ulicích Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně a naivně doufal, že jej nikdo z kolemjdoucích nepozná. Pravda ovšem vyplavala na povrch a nadějný mladík čelil poměrně masivní vlně kritiky z řad veřejnosti i politiků. Premiérka Srbska doslova zuřila.

Vyšetřování březnového případu, v rámci něhož se hovoří o tučné pokutě a dokonce i pobytu ve vězení, ještě zdaleka neskončilo, ale Jović už si zatím stihl zadělat na další problémy. Tentokrát se však neprovinil proti vládním nařízením spojeným s pandemií, ale popudil proti sobě samotný Real Madrid. Uvedeme vás do obrazu. Někdejší opora Frankfurtu či Benfiky Lisabon si totiž bezprostředně před naskočením do obnoveného tréninkového procesu poranila patní kost, následkem čehož měla zaujmout klidový režim ve snaze se co nejrychleji zotavit. Jenže fotbalista má o rekonvalescenci zřejmě diametrálně odlišné představy než jeho slavný chlebodárce.

Grilování s přáteli se do léčebné kúry nepočítá

Toho času zraněný Luka Jović už to v sociálním odloučení nemohl vydržet a proto přijal pozvání na grilování s přáteli. K porušení vládních nařízení nedošlo, jelikož se akce zúčastnilo méně než deset lidí. Real Madrid ale každopádně nemůže vydýchat, že jeho mladý hráč nezodpovědně flámuje, zatímco má léčit zraněnou nohu. Člověk by si pomyslel, že co oči nevidí, to srdce nebolí. To by ale Jović nesměl fotografii z akce umístit na sociální sítě. Ačkoli ji za krátkou chvíli zase smazal, média si ji stačila zaznamenat a strhla se další vlna ostré kritiky.

Představitelé Bílého baletu už mají po krk průšvihů, které srbský útočník v posledních měsících napáchal. Možná by byli ochotni spoustu věcí prominout, kdyby alespoň na trávnících odváděl maximum. Jenže pouhé dvě branky ze čtyřiadvaceti soutěžních zápasů opravdu nepředstavují produktivitu, jíž všichni očekávali. Troufneme si proto tvrdit, že spojení slavného španělského klubu a srbského mladíka nebude mít dlouhého trvání.

Zdroj: en.as.com

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.