Greta napadla sponzory Rogera Federera

“il tennis si chiama federer…” by TennisStreaming is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Jedna z nejslavnějších ekologických aktivistek světa Greta Thunberg veřejně vyzvala švýcarského tenistu Rogera Federera k ukončení spolupráce se svou sponzorskou společností Credit Suisse. Ta totiž investuje do obchodu fosilními palivy a údajně tak přispívá k destrukci naší planety. Sportovec na kritiku samozřejmě zareagoval.

Federer nebere klima na lehkou váhu

Osmatřicetiletý Roger Federer odpověděl na výtky ekologických aktivistů, které v posledních dnech zasypaly sociální sítě. Dle svých slov nebere otázky změn klimatu na lehkou váhu, obzvláště proto, že s rodinou míří do Austrálie sužované požáry. Práci mladých aktivistů ocenil, ale zároveň dodal, že dialog se sponzory absolvuje sám.

Proč vlastně Greta Thunberg spolu s ostatními aktivisty kritizuje společnost Credit Suisse, která tenistu sponzoruje? Vadí jim přibližně 57 miliard dolarů poskytnutých na hledání nových ložisek fosilních paliv.

Švýcarské společnosti dlouhodobě bojují se stupňujícím tlakem veřejnosti kvůli investicím do fosilních paliv. Tisíce studentů už vyšlo do ulic velkých měst, další protesty se očekávají.

Zdroj: Menstennisforums.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.