Fotbalista učinil nejdůležitější rozhodnutí v životě kvůli penězům

“Arsenal v Stoke City FC – Alexandre Song” by Ronnie Macdonald is licensed under CC BY 2.0

Kamerunský defenzivní záložník Alex Song měl slibně rozjetou kariéru. V barvách londýnského Arsenalu patřil ke stabilním článkům základní sestavy, trenér Arséne Wenger mu vyslovil naprostou důvěru. Pak ovšem fotbalista z nepochopitelných důvodů přestoupil do Barcelony, ačkoli moc dobře věděl, že kvůli obrovské konkurenci mu pšenka určitě nepokvete. S odstupem času přiznává, že zásadní roli při jeho rozhodování sehrály peníze.

Upřímné přiznání šokovalo fanoušky

Alexandre Song byl hostem slavného basketbalisty Pascala Siakama během živého vysílání na Instagramu. V rámci této debaty se fanoušci dozvěděli zajímavé detaily z fotbalistovi kariéry. Pokud jste například nepochopili, proč v roce 2012 opustil Arsenal a vydal se “leštit” lavičku Barcelony, odpověď vás možná překvapí. Toto zásadní životní rozhodnutí učinil pouze kvůli nabízené finanční odměně.

Rodák z Kamerunu údajně zasedl k jednacímu stolu s tehdejším sportovním ředitelem, který mu otevřeně sdělil, že po přestupu na něj základní jedenáctka stoprocentně nečeká. Song ale moc dobře věděl, že se za dva roky stane milionářem a vábení ohromných peněz jednoduše neodolal. Zároveň dodává, že zpětně si nic nevyčítá a zachoval by se stejně. Zabezpečil totiž sebe i rodinu, takže po odchodu do hráčského důchodu jej strádání nečeká.

Katalánské miliony nenávratně poznamenaly slibnou kariéru

Ačkoli je Alex Song se svým dávným přestupem do Barcelony z logických důvodů spokojený, nelze nepoznamenat, že jeho kariéra tím značně utrpěla. Jako hvězda Arsenalu totiž pravidelně nastupoval, získal si srdce tamních fanoušků a cestu si našel také do kamerunského národního týmu. Po dvou vesměs proseděných letech v Barceloně se jen krátce mihl v neméně uvadajícím West Hamu United a nakonec zakotvil v Rusku, kde ostatně působí dodnes. Je jasné, že díru do světa už vzhledem ke svému věku určitě neudělá. Škoda, měl totiž předpoklady po sobě zanechat výraznou stopu.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.