Cristiano Ronaldo hotely na nemocnice nakonec nepřetvoří

“Cristiano Ronaldo Quotes” by Awaken The Greatness Within is licensed under CC PDM 1.0 
Zdroj: Flickr.com / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nejslavnější portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo údajně hodlal poskytnout prostor ve svých hotelích pro účely improvizačních zdravotnických center, které měly pomoci v boji se zákeřným koronavirem COVID-19. Jak se ale později ukázalo, šlo o novinářskou kachnu. Informaci tisku vyvrátil sportovcům bývalý švagr Edgar Caires. Sám Ronaldo se dosud nevyjádřil.

Deník Marca přišel s nepravdivou zprávou

Evropou aktuálně zmítá šířící se pandemie nového typu koronaviru COVID-19, kvůli níž většina států přistupuje k radikálním opatřením. Vysoký počet nakažených pak samozřejmě zatěžuje zdravotnická centra, která nemají dostatek volných lůžek a prostor pro všechny pacienty.

Španělský deník Marca nedávno informoval o tom, že v této nouzové situaci hodlá pomoci jeden z nejslavnějších fotbalistů světa Cristiano Ronaldo, jenž poskytne několik svých luxusních hotelů coby improvizovaná zařízení pro lékaře a nemocné. Do toho měl navíc veškeré poplatky za vedení středisek hradit ze svého. Jak se ovšem s odstupem několika dnů ukázalo, jednalo se o novinářskou kachnu.

Nedůvěryhodný zdroj Ronaldova bývalého švagra

Deník Marca se k sepsání článku o Ronaldově ctihodných plánech inspiroval na jiném webu. Bohužel si ještě před vydáním neověřil důvěryhodnost zdroje a z něj získaných informací. Úsměvné situaci nepomohlo ani vyjádření sportovcova někdejšího švagra Edgara Cairese, který zprávu nejdříve potvrdil, ale po pár dnech zase vyvrátil.

Článek se stal prakticky okamžitě virálním. Každý o něm mluvil, každý jej sdílel s přáteli. Právě kvůli tomu bude jistě zajímavé sledovat, jak se k incidentu postaví sám Cristiano Ronaldo, který je pověstný svým sociálním cítěním vůči ostatním. Vezme si snad z nepravdivého textu příklad a skutečně přiloží ruku k dílu?

Ať to nakonec dopadne jakkoli, Portugalsko je zatím jednou z nejméně zasažených evropských zemí. V této chvíli tamní úřady evidují “jen” 169 případů koronaviru COVID-19 a žádnou oběť, celosvětově tak zastávají třicátou příčku. Čísla se ale samozřejmě mění každou hodinou.

Zdroj: Time24.news

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.