Bizarní “skopové kotlety” a slavní sportovci, nosil je dokonce i Jágr

Mutton chops nebo-li skopové kotlety. Někdo si pod touto legendární úpravou vousů představí Hugha Jackmana v roli komiksového Wolverina, jiný se mentálně přenese na divoký západ a někomu se do hlavy prostě jen vetřou chytlavé písně v rytmu amerického country. I když by si většina mužů nedokázala představit svoji tvář v kombinaci s tímto retro střihem, historie nám už nabídla několik slavných osobností, které to přeci jen zkusili. Dokonce ani sportovci v tomto směru nezůstali pozadu.

Walt Frasier

Walter “Clyde” Frazier byl americký basketbalista a dlouholetý účastník prestižní NBA. Hrával přitom pouze za dva profesionální kluby, konkrétně New York Kicks a Cleveland Cavaliers. Během své kariéry dosáhl mnoha týmových i individuálních úspěchů, díky čemuž byl roku 1987 uveden do Síně slávy. Nyní pětasedmdesátiletý rodák z Atlanty proslul nejen jako pracovitý muž, jehož si přál mít každý trenér ve svém týmu. Fanoušky bavil také extravagantními úpravami vousů. Nebál se experimentovat a následně pochlubit s výsledkem. Ještě za dob působení v New Yorku nějakou dobu nosil skopové kotlety, s nimiž tak nějak srostl dohromady. Ačkoli dnes už od nich upustil, pamětníci nezapomínají.

Manny Fernandez

Nyní třiasedmdesátiletý Manny Fernandez proslul jako hráč amerického fotbalu, který za celou svou kariéru profesionálního sportovce nezměnil dres. Celkem osm povedených sezón odehrál v barvách klubu Miami Dolphins, s nímž navíc třikrát za sebou dokráčel až do slavného Super Bowlu. Podle mnoha odborníků byl rodák z kalifornského Oaklandu jedním z nejlepších hráčů NFL, nicméně historie jeho obrovský přínos vůbec nedocenila. Poznat Fernandeze mezi ostatními hráči přitom nebylo v osmdesátých letech minulého století vůbec nic složitého. Vyčníval totiž vousy upravenými ve stylu “mutton chops”.

Jaromír Jágr

Ani Jaromír Jágr kouzlu vyholené brady lemované hustým porostem neodolal a v průběhu let let se k němu dokonce vrátil. Poprvé s ním vyrukoval během jednoletého angažmá v Bostonu Bruins, kde se setkal s krajanem Davidem Krejčím. Bizarní střih přinesl útočníkovi štěstí, s týmem dokráčel až do velkého finále NHL. Tam Medvědi nakonec nestačili na budoucí vítěze Stanley Cupu z Chicaga Blackhawks, takže odešli s prázdnou. Slavná osmašedesátka se ke skopovým kotletám nedávno vrátila, tentokrát už ovšem hrála za milované Kladno. Jak extraligová mise středočeského klubu dopadla, si určitě dobře pamatujete.

Andy Carroll

Dosud posledním propagátorem skopových kotlet se stal Andy Carroll. Fotbalový útočník anglického klubu Newcastle United FC se po skončení koronavirové pauzy představil se značně obměněnou vizáží, která v médiích dostala možná více prostoru než samotný zápas. Jednatřicetiletého rodáka z Gatesheadu čekala řada povedených koláží například s adamantiovými drápy, jimiž se obvykle ohání Hugh Jackman jako výše zmíněný Wolverine. Uvidíme, jestli útočníkovi dodá nové vzezření dostatek síly a energie do dalších měsíců. Pokud totiž United začnou s renovací kádru, právě on nemá budoucnost vůbec jistou.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.