Tragická zpráva! Boxer Patrick Day po těžkém K.O. zemřel

“Week 2 Group B Match USA Knockouts vs British Lionhearts” by World Series Boxing is licensed under CC BY-ND 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Ještě o víkendu bojoval s Charlesem Conwellem v ringu před zraky několika stovek fanoušků. Znovu se do něj už ale nikdy nevrátí. Mladý Patrick Day měl celou kariéru před sebou, jenže jeho láska k bojovým sportům se mu ale nakonec stala osudnou. Poté, co jej soupeř tvrdými údery poslal k zemi, byl odvezen do nemocnice, kde prodělal operaci mozku. Po čtyřech dnech v umělém spánku a v obklopení nejbližších příbuzných zemřel…

Charles Conwell si klade smrt soupeře za vinu

Nesmírně smutná událost samozřejmě zasáhla jak Dayovu rodinu, tak i fanoušky bojových sportů po celém světě. Nejvíce však v současné době trpí Charles Conwell, který smrt kolegy nepřímo zavinil. Právě po jeho tvrdých úderech se Day skácel k zemi a upadl do bezvědomí, z něhož se již nezvládl probrat.

Day nebyl první obětí boxu v posledních měsících

Box a všeobecně bojová umění sice početné davy fanoušků baví, nicméně je nutné si připustit, jak moc jsou pro sportovce vlastně nebezpečné. Smrt Patricka Daye je jen špičkou ledovce. V červenci vinou přílišného množství úderů do oblasti hlavy zahynuli Hugo Alfredo Santillan a Maxim Dadašev. O dva měsíce později se stal obětí boxu také Boris Stančov.

Všem čtyřem posíláme prostřednictvím tohoto článku tichou vzpomínku.

Zdroj: CNN

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.