Televizní expert skončil kvůli údajně rasistickým komentářům

“Paulie Malignaggi” by SportsAngle.com is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Paulie Malignaggi se stal ze dne na den rasistou a popravdě ani netuší, jak to vlastně dokázal. Bývalý profesionální boxer a nynější expert televizní stanice Showtime komentoval už samo o sobě dosti kontroverzní vyjádření Devina Haneyho, při čemž se opíral o historická fakta. V očích svého chlebodárce však nenašel pochopení a jelikož se za výroky odmítl veřejně omluvit, dostal padáka. Lidé se jej prostřednictvím sociálních sítí zastali, což ale na výsledku reálně vůbec nic nezměnilo.

Zdánlivě nevinný komentář vyvolal pozdvižení

Devětatřicetiletý Paulie Malignaggi platí za jednoho z nejrespektovanějších televizních expertů v oblasti bojových sportů. Vysloužilý americký boxer ještě donedávna pracoval pro dvě prestižní televizní stanice současně – Sky sports a Showtime. Minimálně o jedno teplé místečko však vinou nevalně přijatého rozhovoru pro IFL TV bohužel přišel. Co se vlastně přihodilo? Rodák z New Yorku se pozastavil nad dubnovým výrokem jednadvacetiletého afroamerického mladíka Devina Haneyho. Ten řekl, že se nikdy nenechá porazit bílým protivníkem a klidně vyhraje deset zápasů z deseti, jen aby svá slova potvrdil.

Podle Malignaggiho nejsou rasové narážky podobného charakteru v roce 2020 příliš vhodné, zvláště když se podíváte, jaké napětí mezi lidmi aktuálně panuje. Uznávaný analytik následně zabředl do historie boxu a polemizoval nad tím, jaká slavná období už fanoušci zažili. Před sto lety se v ringu nejvíce dařilo zápasníkům z Irska. Horkokrevné ostrovany posléze vystřídali Italové a Židé. Poslední třicetiletí minulého století zas jednoznačně patřilo Afroameričanům. Momentálně prý boxerskému světu vládnou sportovci z východní Evropy.

Možná si říkáte, že výše zmíněné informace nemají s rasismem vůbec nic společného a představují pouze výčet faktů, které vám potvrdí každý člověk, jež se sledování boxu dlouhodobě věnuje. Televizní stanice Showtime to ovšem viděla jinak a svého dvorního experta se snažila dohnat k veřejné omluvě afroamerické komunitě. On se nátlaku vehementně bránil, načež následovala okamžitá výpověď.

Paulie Malignaggi našel kritiky i zastánce

Paulie Malignaggi dostal nálepku rasisty a několik horlivých zastánců lidských práv mezi slavnými osobnostmi se proti němu okamžitě ohradilo. Kupříkladu třicetiletý afroamerický boxer Julian Williams napsal, že jeho bývalý kolega nebere žádné ohledy na lidi, kteří jsou vražděni a utlačováni jen kvůli odlišné barvě pleti. Řada uživatelů sociálních sítích s ním ovšem nesouhlasila. To Devin Haney by si podle nich měl sáhnout hluboko do svědomí a zamyslet se, jestli podobnými výroky zbytečně nerozdmýchává spory mezi různými etnickými skupinami.

Dalším internetových diskutujícím se zdálo podivné, že Malignaggi je obviňován z rasismu, přestože sám pochází z rodiny italských přistěhovalců a stejně jako legendární Mike Tyson trávil mládí v drsných ulicích Brooklynu. Možná kvůli tomu se ostatně rozhodl pro kariéru profesionálního boxera. Snaha o vymýcení rasové nesnášenlivosti se pomalu začíná měnit ve zběsilý hon na čarodějnice a před inkvizitory si nikdo nemůže být jistý.

Zdroj: The Sun

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

9 komentářů: „Televizní expert skončil kvůli údajně rasistickým komentářům

 • 1 srpna, 2020 (3:54 pm)
  Trvalý odkaz

  To co se nyní děje v USA není už žádný boj proti rasismu, ale naopak rasismus nejhrubějšího ražení. Jen na základě evidentně naprosto nesmyslných nařčení je člověk okamžitě společensky zlikvidován. Je to MeToo v rasistické podobě. Hon na lidi. A nejsmutnější na tom je, že si to běloši zavinili sami. Dali černochům do ruky moc a zvýhodňovali je, v blahé víře jak jim oni nebudou vděční. No a dopadlo to jak muselo. Černoši tuto moc nyní zneužili proti nim, a zastavit se to už asi nepodaří. Budiž nám to varováním, že kdo si svou pozici ve společnosti nevydobude svou prací, ale bude mu dána zdarma, ten si ji nebude vážit a při první příležitosti ji zneužije ke svému prospěchu. Takže žádné kvóty pro černochy, ženy, holohlavé brýlaté, tlusté, blbé………Chceš dobré místo, postavení a prestiž? Tak si ji zasluž vlastní prací a ne zvrhlým zvýhodňováním na úkor druhých.

  Reagovat
   • 2 srpna, 2020 (7:17 am)
    Trvalý odkaz

    On není rasista ,on je jen debil..v dnešní době se vyjadřovat..k takovým tématům..kdyz ta Amerika není normální sama o sobě..už delší dobu..myslím že tmavý,hnědý..si myslí že všichni bílý jsou rasisti..což na druhou stranu dávali běloši,dost dlouho najevo..sklízí co zaseli..

    Reagovat
    • 2 srpna, 2020 (10:10 am)
     Trvalý odkaz

     A kdy budou sémě nenávisti a rasismu sklízet černoši? To už přece ne ní normální,to je frontální útok na bílé.

     Reagovat
     • 4 srpna, 2020 (8:39 am)
      Trvalý odkaz

      Hlupáku z Hlupákova… neměli jste je zotročovat…

      Reagovat
    • 4 srpna, 2020 (8:37 am)
     Trvalý odkaz

     Souhlas. Američani jsou rasistický a vyvolávají problémy. Černochy zotročovali a bílým to bylo jedno. Vůbec se nedivím tomu, co se tam děje. Jsem na straně Černochů…

     Reagovat
 • 2 srpna, 2020 (5:55 pm)
  Trvalý odkaz

  Je to další fáze “revoluce”, kdy oportunisti požírají své konkurenty, nebo umetají cestičku svým kamarádům.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.