Prezident Zeman vyznamenal tři sportovce, jednoho in memoriam

Pondělí 28.10.2019 se neslo v duchu oslav 101. výročí od založení Československa. V tento den se tradičně rozdávali vyznamenání z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana. Mezi oceněnými nechyběli ani sportovci, konkrétně Jaromír Jágr, Libor Podmol a Eliška Junková, která jako jediná z této trojice už není mezi živými.

Jágr se dočkal již podruhé, pro ostatní to byla premiéra

Jaromír Jágr byl poprvé oceněn prezidentem Klausem v roce 2010. Tehdy obdržel Medaili Za Zásluhy II. stupně. Letos si olympijský medailista z Nagana a rekordman NHL ještě o stupínek polepšil, když od Miloše Zemana přijal Medaili Za Zásluhy I. stupně.

To pro freestylového motokrosaře Libora Podmola byla návštěva Vladislavského sálu naprostou premiérou. Dvojnásobný vítěz olympiády extrémních sportů a Mistr světa z roku 2010 na rozdíl od mnoha svých předchůdců vůbec neváhal nad tím, jestli vyznamenání přijmout či nikoli.

Eliška Junková se vyznamenání nedožila

In memoriam se Miloš Zeman rozhodl uctít také přínos Elišky Junkové, která svého času platila za nejrychlejší ženu planety. Tohoto titulu dosáhla díky vozům Bugatti, s nimiž léta závodila a do kapsy strčila i leckteré muže. Namísto této vskutku významné ženy, na kterou historie poněkud zapomíná, přebral cenu její syn Vladimír Junek.

Zdroj: Wikipedia.org

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.