Michael Schumacher se veřejnosti neukáže

“MICHAEL SCHUMACHER” by Ferrarifan1956 of Michael Schumacher is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Miliony fanoušků slavné Formule 1 vyhlížely datum 5. prosince 2019. Proč? V ten den se měl totiž někdejší pilot stájí Ferrari Michael Schumacher po dlouhých šesti letech ukázat na veřejnosti při příležitosti křtu biografického dokumentárního filmu. Plány ovšem zkrachovaly. V oficiální zprávě stojí, že materiálu je příliš mnoho a nelze jej v tak krátkém časovém horizontu zpracovat. Mnozí ovšem míní, že na vině je Schumacherův zdravotní stav.

Veřejnost marně vyhlíží návrat Michaela Schumachera

Život sedminásobného mistra světa a zároveň nejúspěšnějšího pilota v historii Formule 1 zůstává i nadále opředen rouškou tajemství. Mediální mlčenlivost se s Schumacherem táhne už od prosince roku 2013, kdy se během lyžování v rakouských Alpách ošklivě zranil. Zdravotní stav legendárního jezdce je dlouhodobě vážný, rodina si nicméně nepřeje jakékoli úniky informací na veřejnost.

Po dobu šesti let od tragické nehody je Michael Schumacher prakticky neviditelný. To se mělo změnit s úderem pátého prosince tohoto roku, kdy filmaři Michael Wech a Hanns-Bruno Kammertönse plánovali uvést dokumentární snímek o kariéře slavného závodníka. Právě tam se měl Schumacher objevit jako čestný host a dát tak najevo svým fanouškům, že se o něj nemusejí strachovat.

Jenže oznámený datum premiéry se odkládá, a to s dosti neuvěřitelným vysvětlením.

Proč se dokumentární film o Schumacherovi odkládá?

Společnost B14 Film, která se pod projektem mapující kariéru a život Michaela Schumachera podepsala, oznámila odklad premiéry zhruba o jeden další rok. Mluvčí oné společnosti se nechal slyšet, že důvodem je příliš mnoho materiálu k prostudování a šibeniční termín, jenž by se mohl podepsat na kvalitě díla. Veřejnost si však myslí něco jiného.

Zdravotní stav Schumachera je častou mediální tématikou, což jen přiživuje spekulace, že na tom hvězda první kategorie není příliš dobře. Odklad premiéry dokumentárního filmu tak ještě víc přilévá olej do ohně a fanoušci postupně ztrácejí i poslední střípky optimismu.

Zdroj: Racefans.net

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.