Kimi Räikkönen a další piloti, kteří nepoklekli, odrážejí nařčení z rasismu

“Melbourne08_007” by imnick_H is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Rozsáhlé protesty proti rasové nesnášenlivosti podpořila řada slavných sportovců a dokonce i celých soutěží. Speciální edice dresů společně s hromadným poklekem připravila anglická Premier League, zámořská NBA a dokonce i Formule 1, která vinou pandemie nového koronaviru odstartovala výrazně později. Všichni závodníci do jednoho před Velkou cenou Rakouska podpořili kampaň Black Lives Matter obléknutím všeříkajících triček. Několik pilotů ovšem zůstalo stát, když ostatní poklekli. Identický scénář (jen s lehce obměněnou sestavou) nastal také při Velké ceně Štýrska. Ačkoli jezdci své jednání vysvětlili, útokům a obviňování z rasismu se stejně nevyhnuli.

Charles Leclerc: Z některých reakcí jsem opravdu znechucen

Násilná smrt George Floyda vyvolala silnou vlnu nepokojů nejen na území Spojených států amerických. Obrovské masy lidí vyšly do ulic, aby bojovaly proti rasové nesnášenlivosti ve společnosti. Na vlnu kampaně Black Lives Matter posléze naskočilo mnoho populárních sportovců a pilot Formule 1 Lewis Hamilton samozřejmě nebyl výjimkou. Právě on se prý ujal funkce organizátora a společně s vedením královské disciplíny automobilového sportu zařídil, aby mohli účastníci závodů vyjádřit svůj postoj k výše zmíněným protestům.

Všichni jezdci do jednoho proto oblékli trička s nápisem “End Racism”. Charles Leclerc, Max Verstappen, Lando Norris, Daniil Kvjat, Carlos Sainz, Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi však na rozdíl od ostatních před Velkou cenou Rakouska nepoklekli. Velkou cenu Štýrska provázela velmi podobná atmosféra, stát ovšem zůstala pouze čtveřice ve složení Max Verstappen, Kimi Raikkonen, Daniil Kvyat a Charles Leclerc, přičemž Sainz a Giovinazzi se úvodní ceremonie vůbec nezúčastnili.

Dvaadvacetiletý pilot stáje Ferarri Charles Leclerc posléze řekl, že každý má právo svobodné volby a on se prostě rozhodl zůstat na nohou. Sklopený zrak mu v kombinaci se speciálním tričkem přijde jako dostatečný důkaz, že mu téma rasové nesnášenlivosti není cizí. Rodák z Monte Carla se následně pozastavil nad tím, jakým způsobem se k jeho postoji lidé na sociálních sítích a dokonce i v nejmenovaných mediích stavěli. Některé reakce mu přišly naprosto nechutné a zcela mimo mísu.

Daniil Kvyat hájil národní přesvědčení, Kimi Räikkönen

Ruský závodník Daniil Kvyat rovněž nepodporuje rasismus, což dokládá už samotný nápis na triku, které dobrovolně oblékl. Pokleknout ovšem ani v jednom případě nemohl, jelikož viděl zásadní rozkol s mentalitou ve své rodné zemi. Tam se totiž klečí jen před Bohem nebo národní vlajkou. Čtyřicetiletý finský jezdec Kimi Räikkönen se před druhým závodem aktuálního ročníku Formule 1 rozhodl pro vzoru některých kolegů zůstat stát. Stejně jako Charles Leclerc či Daniil Kvyat ubezpečil veřejnost, že rasismus ve společnosti nepodporuje a vždy proti němu bude bojovat. Zároveň ale zdůraznil, že formu si každý může zvolit sám a proto děkuje vedení soutěže za volnou ruku.

Zdroj: News.com.au

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

257 komentářů: „Kimi Räikkönen a další piloti, kteří nepoklekli, odrážejí nařčení z rasismu

  • 14 července, 2020 (12:08 pm)
   Trvalý odkaz

   Bravo … je třeba vystupovat proti šílenství časti stvěta …

   Reagovat
      • 14 července, 2020 (1:55 pm)
       Trvalý odkaz

       BLM považuji za rasistickou jsem zastáncem,že na každěm životě záleží,bez ohledu na barvu kůže,navíc jak se chovají černoši v USA (rabování,krádeže a hysterie),to není normální

       Reagovat
       • 14 července, 2020 (3:52 pm)
        Trvalý odkaz

        Takže… něco co nechápe většina český republiky a je to iritující.
        Black lives matters neznamená, že na ostatních životech nezáleží. Víte proč? Protože to je fakt kterej nikdy nikdo nezpochybnil. Nikdy nedošlo k masovýmu vykořisťování, zotročování a vyvražďování lidí, protože byli bílí.
        Pak se prosím podívejte na historii kolonializace Afriky (a konec konců velký části Asie).
        Ano, záleží na všech životech, ale vzhledem k tomu, že “white lives matters” nebylo nikdy v historii tak masivně zpochybněný jako BLM, tak se to prostě neřeší. Prostě na to abyste si mohli říkat jak je BLM rasistický se prvně musíme dostat někam, kde bude BLM konečně pravda a nebude existovat rasová diskriminace.

        Proti bílejm nikdo nediskriminuje, takže by lidi neměli bejt podesraný, že pro jednou pro ně v nějakým sloganu není místo.

        Rabování a podobný věci jsou druhá věc, který se prostě u masovejch protestů téměř vždycky stanou, ale to neznamená, že to, proč se tyhle protesty dějou je nesmyslný.
        A ano po útlaku dlouhým doslova staletí nejsou protesty zdaleka přemrštěný. K tomu, kdyby se někdo díval trochu dál než na “násilný protestující” tak uvidí policajty bezdůvodně útočit na reportéry, náhodný přihlížející nebo jenom na auta co prostě jedou kolem.
        Prostě kreténi jsou všude, ale když už nic jinýho, tak by aspoň ty policajti neměli “na Ondráčka” mlátit do náhodnejch lidí.

        Reagovat
        • 14 července, 2020 (4:15 pm)
         Trvalý odkaz

         Že bílé nikdo nediskriminuje ??? To není pravda.Když se vědecká pracovnice z etnické menšiny vyjádří,že na bílých životech nezáleží tak je za toto rasistické tvrzení povýšena.Když bělošský vědecký pracovník na vedoucí pozici schválí projekt výzkumu jenž určí na kolik je pravdivé tvrzení,že černoši umírají rukou policie ve větší míře než ostatní,a výsledek není podle představ davu tak je vyhozen.Není snad tohle diskriminace ? Pokud náhle ztratíte zaměstnání a půjdete žádat podporu na úřad,už při prvních slovech úřednice zjistíte,že nemáte na nic nárok a měl jste si šetřit.Podpora je jen pro barevné.Pokud budete hájit svůj život když Vás napadne banda nepřizpůsobivých výrostků tak si koledujete o trest za rasismus.Není snad tohle diskriminující ? Pokud zabijí bezbranného řidiče autobusu tak se žádné nepokoje a manifestace nekonají . Proč asi ,protože bílý musí chodit do práce aby barevní měli na dávky a mohli demonstrovat.Jsem proti rasismu,ale to by se o něm muselo přestat mluvit a i druhá strana by se musela začít chovat přizpůsobivě a přestat šířit nenávist.Další příklad rasismu naruby je třeba nesmyslné obsazování černých herců do typicky bílých postav ve filmech.Proboha proč.Černá malá mořská víla,zajímali by mně ty davy demonstrantů kdyby vznikl film kde bude Martin Luther King bílý.

         Reagovat
          • 15 července, 2020 (2:33 am)
           Trvalý odkaz

           Když už černou atletku nesmí fotografovat běloška, byť je světově uznávaná umělkyně, jde o rasismus na kvadrát a ne, že ne. Údajní bojovníci proti rasismu, kteří chtějí, abychom se styděli a omlouvali se za nespravedlnosti v dějinách, ve skutečnosti touží po návratu do doby kamenné . Nesmíme se jim vzdávat.

          • 15 července, 2020 (7:58 am)
           Trvalý odkaz

           Naprosto souhlasím!!!

         • 14 července, 2020 (7:49 pm)
          Trvalý odkaz

          Výborně ,holá pravda a nic než pravda Hurá

          Reagovat
         • 14 července, 2020 (8:43 pm)
          Trvalý odkaz

          super názor,ještě nějakej sluncedebil něčemu nerozumí ?

          Reagovat
         • 15 července, 2020 (4:40 am)
          Trvalý odkaz

          Panebože díky za střízlivý a především jasný postoj a rozbor. To by snad mohli pochopit i ti šílenci. Švarc

          Reagovat
         • 15 července, 2020 (6:08 am)
          Trvalý odkaz

          Zdravím a souhlasím, takových příkladů se dá najít mnohem víc. Ale ať si udělají zbohatlí, bývalí kolonizátoři a otrokáři pořádky ve svých nevyrovnaných účtech. Nahromadili neskutečné bohatství jen někteří a negativní dopad jejich “podnikání” teď dopadá na všechny a jisté skupiny toho umí velmi dobře využívat………………… Mějte dobrý den. S. M.

          Reagovat
         • 15 července, 2020 (6:09 am)
          Trvalý odkaz

          Perfektně řečeno !!!! A výčet rasistických událostí ale na BÍLÉ, by mohl vesele pokračovat !!!!!!!!! Nedejme se !!!!!!!!

          Reagovat
          • 15 července, 2020 (8:50 am)
           Trvalý odkaz

           Kimi byl vždy svůj a neboji se věci nazývat pravymi jmény… politická korektnost nas jednou zabije…..Nikdy nepokleknu před parazity a nasilniky… jako byl ten pan George a jemu podobni..
           At už jsou černíni, hnědí, žlutí, či bílí..

         • 15 července, 2020 (8:45 am)
          Trvalý odkaz

          přesně tak, a až se bílí lidé fakt naserou, začne znovu otrokářství. A bude to jen důsledek tohoto rasismu vůči bílým.

          Reagovat
          • 16 července, 2020 (11:48 am)
           Trvalý odkaz

           Proc by inteligentni evropane, kteri vytvorili neuspesnejsi civilizaci na tyhle planete meli pred nekym klecet?

         • 15 července, 2020 (10:20 am)
          Trvalý odkaz

          Podívejme se na JAR jak na tom jsou Burští farmáři

          Reagovat
         • 15 července, 2020 (12:29 pm)
          Trvalý odkaz

          Naprosto souhlasím, klečet nikdy!!!!!!!!!!!!!!!debilní triko nikdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          je potřeba začít hájit práva původních obyvatel Evropy před středověkými předsudky.

          Reagovat
          • 16 července, 2020 (7:59 am)
           Trvalý odkaz

           Už poklekla anglická královna?

         • 15 července, 2020 (4:13 pm)
          Trvalý odkaz

          Všechno, co jsi napsal jsou sračky. Žádný stát na světě, který řídí černí, není normální. Viz Haiti a pod. Plno černých je úspěšných a znamych. To je realita a fakta. Koncentrační tábory, nebyly o černých. To co se dnes po světě děje jsou sračky bobů a negramotu, co nikdy nic nedokázali a dokázat nechtějí. Chtějí vše jen dostávat. Češi, Slováci, Maďaři, Poláci, tohle nikdy nedopustí a loženou je až do původní domoviny, kterou si sami ničí a rozkrádají.

          Reagovat
          • 17 července, 2020 (6:17 pm)
           Trvalý odkaz

           Velmi dobře napsáno. Máme se snad těmto parazitům omlouvat zato, že nejsme černí, ale bílí?

        • 14 července, 2020 (4:21 pm)
         Trvalý odkaz

         Meli nastoupit v trickach ..z pokleku se spatne vstava..

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (4:23 pm)
         Trvalý odkaz

         Tak by jste možná měl navštívit nějaký koncentrační tábor z IIWW nebo gulag, kde byla drtivá většina bílých.A nějak jsem nezaregistroval demonstrace a rabování po vraždách černochů(včetně dětí) příslušníky BLM, nebo po vraždě autobusáka. A proč s tedy při protestu 250000 lidí na letné se stejnou logikou nerabovalo?Jinak si myslím, že kolonizace afriky jí z větší části spíš pomohlo(neplést s otrokářstvím, kdy paradoxně největší otrokáři byli sami afričané, nebo machometánci). A co by jste udělal s tímhle? https://www.arfa.cz/tohle-nase-budoucnost-bile-zeny-libaji-nohy-cernosskemu-rasistickemu-gangu-na-ulici-ve-washingtonu-bizarni-desive-video-lizejte-prach-z-nasich-bot-ted-pujdete-do-otroctvi-vy/#.XucgItUzYdX

         Reagovat
         • 14 července, 2020 (6:06 pm)
          Trvalý odkaz

          Takže pane bombero,
          Koncentrační tábory obsahovaly jak židy, tak příslušníky černé pleti, tak obecně romy. Krom toho většina těch bílých tam nebyla dávána pro barvu. Koneckonců nacismus byl o nadvládě bílých modrookých blonďáků (Árijců)
          Kolonizace byla obecně o příchodu technologicky vyspělejších evropanů, kteří v černoších viděli neplacenou pracovní sílu, která neměla moc šancí se bránit (kromě ojedinělých případů jako Shaka (Šaka) Zulu ) Ano, samozřejmě spolu s kolonizací přišel i technologický pokrok pro hodně lidí, ale větší měrou byla velká spousta lidí odvlečena do otroctví, protože to pro tehdejší Evropany a později nové Američany příliš jednoduché.
          Ano, na obou stranách jsou kreténi, jak už jsem řekl. Část toho je dána čistě socioekonomickou situací ve společnosti (převážně v US). Na druhou stranu, jak už jsem řekl, tak kromě Floyda tu není jediná ukázka zbytečné policejní brutality. A zbytečnou myslím doslova všechny ty útoky na přihlížející nebo na civilisty X bloků daleko.
          A jestli vám stále nedošlo co je problém u případu Floyd: Umřel rukou (kolenem) strážce zákona, protože zaplatil falešnou 20dolarovkou. Je mi u prdele, jestli byl trestanej. Vlastnictví padělaný bankovky neznamená, že pochází od toho kdo ji má… v systému jich je na to dost. A krom toho tahle zbytečná vražda, měla zůstat bez jakékoli odezvy. Hajzl co to udělal si mohl nechat místo, neměl jít k soudu, prostě nic. A ten rozdíl je v tom, že kdyby to udělal sebevětšímu grázlovi, tak kdyby byl bílej, šel by automaticky sedět.

          Reagovat
          • 14 července, 2020 (6:43 pm)
           Trvalý odkaz

           Takže pane Danieli. nevím, ale co jsem viděl fotky z koncentráků, tak moc černochů tam nebylo. Možná nějaký zlomek. S romákama je to už jiné, ale když to rozdělujete dle ras, tak jsme spolu s nimi v jedné škatulce.Ale rasizmus to byl, jak jste napsal, nadřazená rasa oproti podřadným. Ted mi tedy vysvětlete. na kontinent, který je kolébkou lidstva, má nesmírné bohatství, tak tam musí přijít někdo jiný, aby ho trochu pozvedl?Proč asi? Že tam pomalu nic nikoho nenutí, aby se o něco snažil?Skoro všude teplo celý rok, žádné starosti o topení a zásoby na zimu,spousta ovoce, co roste samo, prostě veget. Jenže severské národy se už musely smejkat, aby přežily.A tu dobu, co zminujete, tak otroctví byl běžný jev po celém světě. Můžeme to dnes odsuzovat, ale to je tak vše. prostě ti schopnější a silnější si porobené brali jako pracovní sílu.
           O situaci v americe je tady pěkné a srozumitelné video, i objasnění, proč tam jsou policajti při jakémkoliv kontaktu s černochama moc opatrní, což se bohužel někdy zvrtne.
           https://www.youtube.com/watch?v=OjABBuFnsgw
           Co vím, tak padělání měny je v usa jeden z nejhorších zločinů a myslím, že kdyby normálně zůstal v policejním autě, tak k tomuhle nemuselo dojítNa stanici by podal vysvětlení a po složení kauce, než by se to vyšetřilo, tak mohl jít domůOtázka je, proč chtěl ale najednou utéct.Jednou jsem zažil, co dokázal sjetej cca 70kg záprdek se čtyřkou policajtů a tak se ani nedivím, že jestli jevil nějaké příznaky, že ho takhle spacifikovali.
           Jinak souhlas, v každé skupině populace je určité procento kreténů. Ale tak to bylo, je a bohužel i bude

          • 14 července, 2020 (6:53 pm)
           Trvalý odkaz

           Keci, prdy, šáša ,Krasty. Borec se v životě neprošel barevnou čtvrtí a už vůbec tam neobléknul uniformu. Tudíž ví velký ho..o o tom jaká je realita….

          • 14 července, 2020 (7:14 pm)
           Trvalý odkaz

           Nějaká nezbytečná vražda by nebyla? Zabil ho policajt a bude za to potrestán a víc než vrah bez uniformy. Levičácká prasat se chytla příležitosti …

          • 15 července, 2020 (7:27 am)
           Trvalý odkaz

           Zjistěte si něco o historii , než sem budete psát nějaké bludy .Byť byla Afrika rozparcelována na kolonie , pořád jsme u stejného problému . Pravdou je , že z otroky v první řadě ve velkém obchodovaly Arabové , Turci a samotní lokální vládci v Africe a nebo se obchodovalo s národy , které byli poraženy . Pravdou je , že většinovou populaci Afriky vždy tvořili černí , kteří se přidaly na stranu poražených a nebo vítězů , ale ve finále to vyjde na stejno . Pomáhaly z obchody . Navíc z otroků dodávaných celkově na kontinent Amerika se do USA dostala jen pouhá 4 procenta . Zbytek byl rozdělen do států opřevážně Jižní Ameriky … Floyd byl gangster a mimochodem zatýkaly 4 policisté z kterých mu na krku seděl jen běloch , další 3 policisté byli všichni Asiaté a nikdo z nich neudělal nic proti a mohl . Neschvaluji jeho smrt , ale ani neschvaluji opačná rasismus , který je u nás naprosto otočený . Pokud se budete bránit našim rasových menšinám , které vás napadnou a zvítězíte , sám můžete skončit jako rasista a čelit obvinění i když jste spor kvůli hloupé cigaretě nevyprovokoval a první útok ustál . Moje osobní zkušenost . Nikdy jsem nebyl rasista , ale na druhou stranu podobné vyjádření a hloupé jednostranné prohlášení bez zjišťování faktů mě dokáže nadzvednout …. Pokud černošská komunita v USA tvoří jen 17 procent (společně z Hispánci ) a černí se 4* častěji nezákonně ozbrojují a kladou odpor , i vámi kritizovaný policista má právo použít jakékoliv prostředky , aby mohl druhý den chránit většinu obyvatelstva , která podniká , pracuje a poctivě odvádí státu daně , nevyužívá dávek a ani jiných výhod . Stejně tak by to mělo platit i u nás , ale buďme rádi , že nežijeme v USA a nejsme diskriminováni za barvu pleti .. Je dost důkazů , ale nejrychleji si vyděláte zločinem a ne snahou … I školy a i zaměstnavatelé mají kvóty (myslím v USA) na procento studentů i zaměstnanců . takže pořád nevidím diskriminaci . Pardon . Tyto zákony a nařízení platí v USA již mnoho let … Vím ,že je těžké se ze dna zvednout , ale když vám systém dává tu šanci a i peníze zdarma a několikanásobně větší příjem na jídlo a vy nemáte motivaci , tak co čekáte ??? Nepřipomíná vám to tak trochu jednu menšinu u nás ??? Pokud potřebujete fakta z Federálních statistik FBI rád Vám je poskytnu , úplně bez problému i se záznamem od Čechů co žijí i pracují v USA.. nemám s tím problém .

        • 14 července, 2020 (4:26 pm)
         Trvalý odkaz

         jsme rád, že alespoň někdo ví, o čem to celé je.

         Reagovat
         • 14 července, 2020 (7:29 pm)
          Trvalý odkaz

          A oni jsou afroameričané v USA posledních padesát let nějak utlačování?

          Reagovat
        • 14 července, 2020 (4:42 pm)
         Trvalý odkaz

         otroctví bylo v Evropě ještě dříve než objevili Ameriku a možná i Afriku. My jsme tomu tady říkali nevolnictví a církev na tom profitovala. Poklekl někdo z nich před námi a omluvil se? 😉

         Reagovat
         • 14 července, 2020 (6:09 pm)
          Trvalý odkaz

          Už jsem napsal jeden koment, tady shrnu zbytek odpovědí.
          Spoustě anonymů
          – Církev nebyla otázka rasy, to je čisté vydělávání na strachu ze smrti, který je v menších či větších měřítkách vidět všude. To není rasová otázka. A jestli si o církvi něco pamatujete, tak možná víte, že proběhla řada náboženských reforem. A jestli si pamatujete ještě víc, tak ty většinou končili násilnýma konfliktama, na který je dodnes spousta čechů hrdých a bije se do hrudi jak zatočili s Evropou (ano mluvím o Husitech) Ano, při svých “spanilých jízdách” znásilňovali, plenili a rabovali.

          – kromě toho, dnes je kupování si jistoty u církve nahrazeno jinak. Například dnes si jistotu u církve “Ano” a papeže “Babiše” kupuje 30% voličů. Je to ten samej princip.

          – Povýšená pedagožka a podobné případy. To je věc, která nemá moc co dělat s celým hnutím. Stejně tak si Trump na twitteru sdílel lidi pokřičující “White power” (bílá síla) A toho už ani výš povýšit nejde.

          – Znám spoustu bílejch co berou dávky a jenom vysávaj systém. Krom toho v Americe je systém dávek MNOHEM míň štědrej než tady, takže tam se o tomhle problému nedá mluvit. Každej musel slyšet jak posraný má Amerika zdravotnictví do tý míry, že když si lidi zlomí ruku, tak se radši snaží nejít do nemocnice a snaží se to vyřešit sami (což není ok)

          – Proč by mi na nich mělo záležet? Protože je to normální lidská slušnost.

          – Klečet kvůli kriminálníkovi nikdy. Tady se nekleká před kriminálníkem, tady se kleká před 200 lety útlaky, který se rozhodl jen kvůli barvě s jakou jste se narodili. To, že ten chlap kvůli komu se to celý rozpoutalo předtím seděl je jedno. Je to jedno kvůli těm statisícům před ním.

          Panu “jsem bílej a jsem na to hrdej”
          1) to vaše jméno vám nikdo nebere, já jsem osobně taky bílej a jsem na to hrdej, ale ve svý hrdosti si myslím, že není normální chovat se jinak k jinejm lidem jen proto, že nejsou bílý
          2) Tohle je velmi oblíbený argument, ale je bez jakýkoli podpory faktů. Kdyby se všichni lidí chovali jako vy a byli “antivakcináři” (tj nebyli schopný přijmout jedinou novou myšlenku) tak jsme dodnes ve středověku, upalujeme kacíře a chodíme na křížový výpravy. (Neřkuli v pravěku a snažíme se umlátit všechny opice, který přijdou s něčím co neznáme a co je jiné než jak to dělal náš děda)

          Reagovat
          • 14 července, 2020 (6:23 pm)
           Trvalý odkaz

           Bohužel jsi bílý ale ve své prostotě , kterou se snažíš velice názorně zdůvodňovat, jsi velice hloupý….nevím odkud jsi a kde jsi žil , mohl bys tu ameriku zkusit obvzlášť některá předměstí velkých měst a mohl bys tam dělat policistu …uviděli by jsme jak dlouho bys přežil …..nebo za jak dlouho klečel někomu na krku….

          • 14 července, 2020 (8:14 pm)
           Trvalý odkaz

           Možná by jste měl otevřít oči a zamyslet se. Vyvražďování lidí protože jsou bílí se děje právě teď v JAR.
           Doslova vybíjení bílých farmářů. Stačí zadat do googlu “etnické útoky v JAR” a máte článků spoustu. Starší i novější.

          • 15 července, 2020 (5:13 pm)
           Trvalý odkaz

           Danieli, jste tady jediný normálně přemýšlejicí člověk. Super napsané.

        • 14 července, 2020 (4:49 pm)
         Trvalý odkaz

         he … proč to tak ale nefunguje … jak popisujete … větčinou ,,,

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (5:12 pm)
         Trvalý odkaz

         Daniel ty to máš dobře pomotaný a naočkovaný!

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (5:38 pm)
         Trvalý odkaz

         Hele, položim ti otázku: Když se u nás dvě sedmnáctiletý cikánky budou v noci procházet po Lužinách nebo Jižáku, co se jim stane? Asi nic, že? A když se dvě stejně starý bílý holky půjdou projít v noci po Chánově, jak myslíš že dopadnou?
         Když bílej policajt smázne černýho feťáka a kriminálníka, je z toho třetí světová.
         Když tři černoši ve Francii umlátěj autobusáka, kterej si dovolil chtít po nich dodržování nošení roušek, co se děje? Hořej auta? Rabuje se? Nutí někdo černochy, aby se vkleče omlouvali? Tak si ku*va srovnej v tý svý tupý hlavě, jak je to s tou diskriminací a kdo je ohrožovanej!!!

         Reagovat
         • 14 července, 2020 (6:21 pm)
          Trvalý odkaz

          Pane “Rejpal”
          Problém je tu jeden a je velkej. Tady se napíše o autobusákovi. Napíše se tu o rabování. Nenapíše se tu o dlouhým problému kterej trvá kurva dlouho. Že každej černej je hnedka branej jako nebezpečí. To, že když v minulým století kdemožně povraždili černochy pro “Čistotu národa” tak nikdo neřekl ani popel. To co se děje dneska už je jenom výsledek dlouholetýho útlaku a kdybyste se podíval do historie, uvidíte to znova a znova. A velká část tohohle se stala proto, abychom dneska měli hodnoty, na který jsem si jistej že i vy osobně jste pyšnej. Ať je to to, že nám už církev neříká kdy srát a ne nebo ať je to to, že židi nekončí v koncentrácích.

          Co se tím snažím říct je jednoduše to, že velká část podobnejch nepokojů v historii způsobila to, že si dneska můžete jako bílej dělat co chcete (v mezích svobody ostatních) nemusíte dřít na lenního pána nebo nejbližší církevní hodnostáře a když nevěříte v boha tak vás dokonce nikdo neupálí. A to nebyl za ty staletí klidnej proces. A jestli lidi konečně začnou používat mozek, tak prostě přijmou to, že černej by měl mít stejný práva. Grázlů je dost na obou stranách a jestli jich je víc na tý “Černý straně” tak se prosímvás prvně podívejte na socioekonomickou situaci těch lidí co kradou. Protože až na vyjímky to bude vždycky stejný.

          Takže já mám možná podle vás “tupou hlavu” ale ten tupej jste tu reálně vy jestli to nejste schopnej pochopit. Protože s vaším mozkem by jsme pravděpodobně ještě orali pole s volkama a umírali ve 30.

          Reagovat
          • 14 července, 2020 (7:34 pm)
           Trvalý odkaz

           Tak jsem si prošel ty Tvé komentáře, no, je mi Tě líto…. Tobě nepomůže ani léčba ústavní 🙂

          • 14 července, 2020 (7:38 pm)
           Trvalý odkaz

           seš tupej k*ipl,tebe by měl sejmout nějakej n*gr

          • 14 července, 2020 (8:12 pm)
           Trvalý odkaz

           Milej hochu, klidně mě nařkni z rasismu, já to hravě unesu. Ptám se ale: Proč na Haiti, kde si černoši vládnou sami od r. 1804, kdy vyhladili všechny bělochy, je bída, svrab, neštovice, korupce a kriminalita jak prase? Proč je tam 40% negramotnost a proč víc než 30% státního rozpočtu tvoří humanitární pomoc?
           Proč v Detroitu, kde žije přes 80% černochů, je procento vražd v přepočtu na 100 000 obyvatel oproti průměru USA trojnásobný? A proč tohle město, kdysi vlajková loď americkýho průmyslu, vyhlásilo před deseti lety bankrot? Proč jsou v USA na vysokejch školách kvóty pro černochy, zatímco, když jsme u těch menšin, Židi a východoasijci žádný kvóty nepotřebujou a vystačej si se svejma schopnostma? Proč v USA zrušili otroctví v r. 1865 a v Mauretánii, kde nejsou žádný běloši, zrušili ze zákona otroctví před necelejma čtyřiceti lety a fakticky se tam ve velkym praktikuje dodnes? Proč Afrika chcípá hlady, když je to tam údajně samej inženýr, a proč se ty inženýři z toho svýho ráje snažej dostat do evropskýho rasistickýho pekla? A kdeže to povraždili ty černochy za “čistotu národa”? Teda pokud nepočitáme Hutui a Tutsie, ale… sakra, ty jsou oboje černý… tak nic…
           Takže pouč mě hloupýho. Rád si doplnim vzdělání.

          • 14 července, 2020 (8:25 pm)
           Trvalý odkaz

           Danieli, Poklona, tohle je fakt dobrý vlákno. Vaše uvažování jde za hranice problému a myslím, že kdyby bylo víc takových lidí, bylo by na světě líp. Díky!

          • 14 července, 2020 (8:32 pm)
           Trvalý odkaz

           A ještě se zeptám: Proč si třeba Maywether bez problému řekne o 275 milionů dolarů za zápas a dostane je? Odpovím si tady sám. Protože žádnej bílej boxer není v jeho váhovce tak dobrej a neudělá takovou šou. Něco umí, je schopnej a umí svý schopnosti prodat. Ty co uměj kulový, holt rabujou a řvou o diskriminaci a útlaku. A díky bílejm pošahanejm sebemrskačům jim to momentálně docela hezky funguje.

        • 14 července, 2020 (6:06 pm)
         Trvalý odkaz

         Barevné obyvatelstvo je minimálně v Evropě rasisticky zvýhodňováno. Rasismus je na vzestupu….a historicky přečtěte si něco například o kolonizaci Balkánu Turky,zotročení Arménie,Kilikie,Gruzie,Palestiny…s tisíci a tisíci otroky….rovnost nezačíná nerovností

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (6:32 pm)
         Trvalý odkaz

         BLM slogan je rasisticky, tecka. Kdyby nebyl rasisticky tak to bily nebude srat. A pokud je to nema srat tak “white lives matter” nemuze srat cernochy. Az slogan bude “Black lives matter also” nebo at se nehadame jen “lives matter” tak jsem pro. Argumentovat, ze nikdo nikdy nezpochybnil dulezitost necernych zivotu je demagogie protoze se to stalo v minulosti mnohokrat a naposledy to evokuje presne tenhle napis. Znam spoustu cernochu a vzdycky jsem se k nim choval s nejvyssim respektem a oni se tak chovali ke me.

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (7:01 pm)
         Trvalý odkaz

         Jste trochu ulítl,kolik století se bude chodit zpět? Kolonizace Afriky, vždyt sami Afričané prodávali otroky Evropanům,v Asii bylo otroctví také zcela běžné ,takže zas tak černobílé to nebylo.Rabování a vypalování je u vás normální?Boření soch, přepisování historie?Já pochybuji o vašem zdravý. Já osobně neklečím ani před bohem na tož před člověkem!A dneska na západě aby bílý heterosexuál raději ani nepípl!

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (7:03 pm)
         Trvalý odkaz

         problem je, ze klekat pred kymkoli jinym než Bohem, je predevsim urazka Jeho samotneho. Pruser je, ze pokazde kdyz se toto dělo v minulosti On zasahl…
         Je to pouze dílo Nepřitele , duchovního nepřítele aby se toto dělo. Proto je hnutí BLM zavrženihodné. O bratry a sestry tmavé pleti tady přece vůbec nejde.

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (7:09 pm)
         Trvalý odkaz

         Kecy-levičáci se chopili příležitosti a zneužívají hloupých lidí ke svému cíli-destabilizace západní civilizace. Měli již desítky let k prosazení se v systému a co dovedou v Africe po vyhnání těch hnusných bílých kolonizátorů-bída srab a neštovice.

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (7:54 pm)
         Trvalý odkaz

         Máš dějepis nastudovaný,otroci,kolonizace atd…ale žijeme v současnosti,tak si zjisti fakta třeba o kriminalitě a podobných věcech.

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (8:09 pm)
         Trvalý odkaz

         Možná by jste měl otevřít oči a zamyslet se. Vyvražďování lidí protože jsou bílí se děje právě teď v JAR.
         Doslova vybíjení bílých farmářů. Stačí zadat do googlu “etnické útoky v JAR” a máte článků spoustu. Starší i novější.

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (8:32 pm)
         Trvalý odkaz

         Dobrý den, promiňte, ale že nedošlo k masovému vykořisťování, zotročování a vyvražďování bílých lidí? Tedy já nejsem žádný historik, ale z dějepisu jsem maturoval a celé dějiny jsou o masovém vyvražďování a vykořisťování a zotročování. A jedinný problém, který černoši a indiáni měli byl ten, že jsme v tom jako bílí měli větší praxi. Takže black lives matter ZNAMENÁ, že na ostatních životech nezáleží, jinak by tam bylo jen Lives matters. Nelze si vytáhnout z historie jen ty úseky, co se nám hodí do krámu a ignorovat to ostatní. Největší nepochopení všech je to, že mi se k černým chovali stejně, jak jsme se historicky chovali i k sobě navzájem, ale teď už jsme osvícenější a upřímně peníze, postavení, smázali mnoho rozdílů, jedinné místo kde ještě bují rasizmus jsou hospody čtvrté cenové kategorie a internet. Pokud jste schopný a co k čemu, je v současné době absolutně jedno, jakou máte kůži, protože pokud vás zaměstnává idiot, který vůbec řeší, zda jste černý, bílý, nebo žena, tak vás zaměstná x jiných.
         A add. to mlácení “na Ondráčka”. No, analýzy kamerových záznamů hovoří jasně v neprospěch “rabujících” a nejde o záznamy policie, ale to zase nikoho nezajímá, stačí jeden výřez, kde policista bije černocha a že ten černoch předtím mlátil x jiných předtím a v 95% případů byl zásah adekvátní se neřeší, ne všude ve správách je těch 5%. A na to vše jsou statistiky, ale žijeme zdá se v době, kdy na věcných argumentech v diskusi nezáleží, stačí mít názor. A btw. neexistuje jedinný záznam, svědectví, že by Ondráček někoho mlátil. U každého, kdo tvrdil, že ano, se jasně ukázalo, že lže jako když tiskne, byl to jen chudák, který byl tak ve svém věku blbej, že poskytl záznam na kameru a přepapouškoval, co mu soudruzi nalili do hlavy a od té doby to měl v životě těžké, protože to byla jedinná tvář z anonymního davu “mlátičů”, která se všem zafixovala. Mimochodem moje žena Ondráčka potkala, pracuje totiž na policii taky jako drsná mlátička. Tuším, že před pár lety v tramvaji na nějakého “Roma” mířila zbraní společně s kolegy a řvala na něj na kolena ty hajzle! Ty vole, být to v USA, je ve všech novinách, rasistka jedna! Že to byl několikrát trestaný recidivista, co přepadával babičky a jedna z obětí jeho poslední série následně zemřela na zlomeninu krčku, což se dost často poté stává, ale nelze za to odsoudit, protože se stěží prokazuje přímá souvislost, to už by se neřešilo, ano to, že o něco později mířila zbraní zase na nějakého bílého nebožáka a nutila ho kleknout, protože ten chudák nešťastná byl nucen vlivem své nelehké situace, kterou zapřičinili jeho rodiče, stát, televize, kdokoliv, jen ne on, vykrást banku, aby měl na fet. Tak a teď mi to dejt sežrat, jsem strašný rasista, obhájce komunistu a kdeco, a nebo jen hledač pravdy, co ještě nemá úplně vymytý mozek a nehraje si na populistu a lidi zásadně dělí na dobré a zlé a ty zlé diskriminuje bez ohledu na víru, rasu, pohlaví a přesvědčení, zatímco těm dobrým pomáhá a nechápe, jak může BLM podporovat zločince, protože jsem zachytil snad jen pár případů v médiích, kdy policie pochybila, ale zase v těch 80% případů šlo vždy o trestané zločince, kteří se dopuštěli trestné činnosti. A rád svůj postoj změním, když mi tohle někdo vysvětlí.

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (8:34 pm)
         Trvalý odkaz

         Než začneš slintat játra tak se trochu podívej do historie,kdo se zasloužil o konec otrokářstvi.Ve válce sever proti jihu padlo víc než 100 000 bělochů a dálší desetitisíce umřely na různé nemoci a nehody.Bojovali za osvobození černochů.Umřeli pro jejich svobodu.Umírali i černoši,ale ty bojovali za svojí svobodu.Další kravina je že,bílé lidi nikdo nediskriminuje.Zajeď si do Afriky a potom něco vyprávěj.Ale nemusíš ani do Afriky,stačí černošské čtvrti v USA.No a s těma policajtama máš pravdu.Namyšlený blbečkové co si myslí,že se jim nemůže nic stát.Je jim,ale jedno jestli klečí na bílím nebo černým.

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (9:53 pm)
         Trvalý odkaz

         8 let měli prezidenta černocha. o řem to tady plácáš ty trubko. A když už chceš dělat chytráčka tak si nejprve přečti co to je to BLM a kdo tohle heslo použil a organizaci založil a pak jdi za roh a dej si pořádnou facku.

         Reagovat
        • 14 července, 2020 (9:57 pm)
         Trvalý odkaz

         K zrovnoprávnění černochů došlo již v 50. letech. Toto zrovnoprávnění nebylo již nikdy do současné doby rovněž zpochybňováno. Nevidím tedy důvod, proč by se teď, po tolika letech po zrovnoprávnění, měli černoši domáhat něčeho, co už dávno mají.
         Spíš to vidím jako zástěrku jejich mentality (rabování a nepřizpůsobivost), z čehož nakonec pramení, že jsou samozřejmě konfrontováni policií. Nikoli však protože jsou černí, ale protože se většina z nich neumí slušně chovat.
         To, co se v současné době děje ze strany černochů je spíše rasizmus z jejich strany. Ještě jsem neviděl, že by si na rasizmus stěžovali číňané, vietnamci, japonci atd.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (4:34 am)
         Trvalý odkaz

         Fanatická hysterie. Stádnost. 80-90% poklekne, podpoří jen proto, aby nevyčnívali z řady. Není možné, aby menšina diktovala většině…. to je princip demokracie, ať je v tomto případě opravdu zvrácený (myslím tu bílou většinu). Nelze však převrátit a přepsat historii, cenzurovat filmy, knihy…. Postavit se čelem. Chtěl bych vědět, kolik těch by těch vášnivých aktivistů bylo ochotno ujmout se nějakého černošského (je to správně nebo je to dnes už jinak?), asijského nebo (konkrétně) syrského či iráckého běžence. Poskytl by mu přístřeší (přinejmenším) a část svých peněžních zdrojů…. na rozjezd. Jsme všichni pokrytci, povolávat a kritizovat umí každý, co ale každý neumí, je mít konkrétně a aktivně pomoci. Chce se mi z celého novodobého neomarxismu zvracet. Na čem opravdu záleží je ROZUM. Ten ale není součástí chytrých telefonů.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (4:45 am)
         Trvalý odkaz

         Ty to v té své hlavě opravdu nemáš v pořádku😩👎

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (5:41 am)
         Trvalý odkaz

         Chtělo by se to vrátit do školy a zopakovat si dějepis . První otroci na severoamerickém kontinentu byli IROVÉ , váleční zajatci z anglo-irských válek, a ti rozhodně nebyli černí !

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (5:43 am)
         Trvalý odkaz

         Rabování a podobný věci jsou druhá věc, který se prostě u masovejch protestů téměř vždycky stanou, ale to neznamená, že to, proč se tyhle protesty dějou je nesmyslný……. Danieli…. jsi snad blázen ? Snažíš se tady ospravedlnit takové chování…. nevím jak by ti bylo v jádru dění takových protestů…. ale moc bych ti přál to zažít a pak nám tady říct jaké máš pocity 😉

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (5:50 am)
         Trvalý odkaz

         ale znamená Black je Black, další -fakt kterej nikdy nikdo nezpochybnil, ale zpochybnil a děje se to v různých částech světa a na netu je toho vidět spousta. jak daleko chcete jít do historie něměl by se Řím omlouvat za za kolonizaci části světa atd.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (5:55 am)
         Trvalý odkaz

         Máš to hezky načtené. Historii BLM znám a i tak to považuji za rasistické a diskriminační.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (6:15 am)
         Trvalý odkaz

         Ahistorické nesmysly…
         Je ahistorickým nesmyslem tvrdit, že nikdy nedošlo k masovému vykořisťování, zotročování a vyvražďování lidí, protože byli bílý. Ono to vždy totiž bylo tak, že ke všem těmto věcem docházelo proto, že někdo byl silnější, než druhý. Takže Český státáu byl vybudován za peníze z obchodu s otroky kdy bílí lovili bílé a prodávali je Arabům atd. Čingischánrozhodně nebyl rasista a vraždil a zotročoval lidi bez ohledu na brvu pleti. Římané jakbysmet. Černé otroky lovili černí otrokáři a prodávali je bílým otrokářům. Arabští otrokáři mělai za otroky taky všecny “rasy”, jakby smet, velmi často bílé křesťany, ale stejně tak černochy, jako asiaty i jiné araby. Atd. atd. Vdnešním BLM jde především, jako vždy a všude o to, že (někteří) černí chtějí být zvýhodněni, ukousnout si “větší kus koláče”. A proč? protože to jde… Výsledkem je ovšem rasismus na ruby a do svou pitomostí do nebe volající argumenty.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (6:48 am)
         Trvalý odkaz

         No, to je nechutný propagandistický slint. BLM se chová rasisticky, i když to popírá. Policajti, jak jsou pohrdavě nazýváni, nejsou jen jedné barvy pleti, není to profese vyhrazená jen pro “bílé”. Jestli někdo omlouvá rabování, násilnosti a jiné kriminální jednání tím, že “to se stává”, pak je stejně morálně na dně, jako ti, kteří to provádějí.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (7:01 am)
         Trvalý odkaz

         Meleš nesmysly a záměrně bagatelizuješ rasismus vůči bílým.
         BLM je neolevičácká sr.čka, která m.j. ukazuje, jaká je realita (že prostě jistá barva má ve svých řadách daleko vyšší procento hovad), k tomu různé “black music awards” Black Photography awards” a podobné nesmysly, pokud by udělal fotosoutěž jen pro bílé, to by bylo keců, ale jen pro černé – a následuje glorifikace.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (7:09 am)
         Trvalý odkaz

         Hochu, meleš nesmysly ty to nechápeš. Black finacuje Soroš. Rasismus naruby proti bílým. Rabování ti nevadí? Že to dělají převážně ti tmavý? Podle tebe asi náhoda.
         Podivej se na články třeba tady, to je vyloženě rasismus proti býlím a ještě to podporuje vláda v africe. Otevři oči a vzbuď se

         https://www.reflex.cz/clanek/komentare/86722/vladimir-pikora-zastrel-sveho-belocha-bili-obyvatele-afriky-se-stavaji-lovnou-zveri.html

         https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jihoafricka-republika-cernosi-perzekvuji-a-zabijeji-belochy.A120604_041945_pozice_68541

         https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/jar-puda-bili-farmari-napadeni-ramaphosa.A180308_113107_zahranicni_jj

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (7:14 am)
         Trvalý odkaz

         Když už probíráte historii, tak jděte více do hloubky. Otrokářská společnost se učí na základní škole. No a kdo byli, otroci? No všichni evropané bílé pleti po nájezdech nebo prohraných bitvách. Nenajdete v Evropě národ, který by to nezažil.
         Statistika nuda je, ale nedávno tu měl někdo odvahu a zveřejnil údaje z roku 2018
         v USA – trestná činnost v procentech podle národností i umrtí zásahem policie.
         Až to přečtete, můžete zase něco napsat.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (7:31 am)
         Trvalý odkaz

         WLM se prostě neřeší, nějaké to rabováníčko k protestům prostě patří a bílí otroci prostě nebyli. To, že ve vedení BLM je odsouzená levicová teroristka (předčasně propuštěná), rabování je prostě zločin a v době, kdy se vozili černoši z do Ameriky na otrocké práce (mimochodem, hlavními dodavateli byli Arabové), tak Turci brali do otroctví tisíce bílých evropanů, tak o tom se mluvit asi nehodí…

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (8:11 am)
         Trvalý odkaz

         Snažíte se hezky, ale to nelze obhájit. Černé nikdo nevozil z Afriky proto, že jsou černí. Ale proto, že byli snadno ulovitelní. Jinak otroctví se nevyhnulo ani bílé rase. Na amerických plantážích podobně robotovali také chudí bílí. Také od nás, odváželi židovští a arabští obchodníci mnoho lidí do muslimských států středního východu jako otroky. Jestlipak před námi muslimové a židé pokleknou?

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (8:14 am)
         Trvalý odkaz

         Co to meleš – Afrika – vyvražďování bílých osadníků a farmářů. Meleš a meleš sám víš ho….. BLM – za vyjádření, že záleží na všech životech jsou lidé lynčováni. Dokonce již došlo i k vraždám. Tam, ale samozřejmě o rasismus nejde ŽE!!!!!!!!
         Kdo dnes není černej, gay, transka nobo jiná hovadina je špatnej.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (8:22 am)
         Trvalý odkaz

         Nikdy nedošlo k masovýmu vykořisťování, zotročování … to jste napsal a co to, že většina z nich nemaká a bere jen sociální podporu a tím nás co pracujeme a chceme se mít dobře … vykořisťují, protože ty peníze mohli jít na jiné potřebnější projekty. Nemuseli by se třeba dělat veřejné sbírky na léčbu a podobně. Tím z nás pracujících dělají otroky aby oni se měli lépe. NIKDY bych nepoklekl, jediná možná pomoc by byla koupě toho trika. To je vše. No a politika do sportu NEPATŘÍ, tam jsou si snad všichni rovní, takže Ham se chce jen ještě více zviditelnit, protože se nudí. To bude ono. Ať jdou všichni makat a nebudou se nudit a vymýšlet kraviny.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (8:38 am)
         Trvalý odkaz

         debile, jsi asi taky černej, jinak tomu blábolu nerozumím. Napsat, že rabování je vlastně součástí demonstrací může jen píčus, patřící do kriminálu

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (9:44 am)
         Trvalý odkaz

         A přečetl sis něco o historii BLM, kdo ji založil ( je to pár let zpět) a jaké má cíle ?
         Zbyněk

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (10:13 am)
         Trvalý odkaz

         bílí nebyli ponižováni a zotročováni???a co bílí evropané prodávaní židy a benátčany za výsady muslimům do otroctví?otroctví je taky specialitou z afriky, provozovanou araby, zničení byzance a okupace balkánu????kdy z křesťanů byli lidi nižší kategorie…

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (11:57 am)
         Trvalý odkaz

         Máte svým způsobem pravdu, ale jen částečnou. V historii byli zotročovány i jiné skupiny lidí a nelze nyní říci, že mají automaticky právo na pravdu. mohly by být slogany Jude lives matters, Women lives matters, LGBT lives matters, Syrian lives matters, Lybian lives matters, Christian lives matters (ano křesťané byli kdysi pronásledováni) atd. atd. Pravděpodobně by vád nikdo nenutil poklekat s tričkem s předcházejícím nápisy, pokud by kterákoliv z těchto skupin zahájila hnutí (na které má právo) a nikdo by se nepohoršoval, že si klekat nechcete.
         Černé hnutí si bohužel podobně jako Me To vybralo cestu, která mnoho lidí, kteří jinak rasisté nejsou popudí.
         Někdy není nejlepší nápad, jak někomu říci, že mu smrdí nohy, to, že mu narvete jeho ponožky pod nos.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (12:10 pm)
         Trvalý odkaz

         “Proti bílejm nikdo nediskriminuje”…
         a) zkuste to česky (pokud v tom cítíte diskriminaci, tak máte pravdu – za takový veřejný písemný projev si zaslouží diskriminaci každý)
         b) co víte o historii? Ze všech “akcí”, kde bylo white lives matter extrémně zpochybněno uvedu třeba jen WWII a holocaust.
         c) mimochodem, ani anglicky Vám to moc nejde

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (12:42 pm)
         Trvalý odkaz

         možná je vhodné se podívat na jihoafrickou republiku, nebo na čínu, japonsko… tam je diskriminován bílý občan… pak je věta, že “na každém životu záleží” více pocvhopitelná

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (1:22 pm)
         Trvalý odkaz

         Jako kretén jste se vyjádřil spíš vy, Danieli. Vy evidentně nevíte nic ani o historii, ale ani nic o současnoti.
         Samozřejmě, že i bílí byli vykořisťováni a zotročování. Víte z jakého slova pochází slovo otrok? Pochází ze slova Slovan, což jsme my. A děje se to i nyní. Podívejte se do zemí, kde jsou bílí v menšině a držte raději ústa.
         Tak nemelte hovadiny.
         Taky si zjistěte, kdo založil BLM a jaké jsou jejich požadavky a postoje. Jsou vyloženě nenávistné vůči bílým. Nikoliv proti veškerému rasismu, ale prostě proti bílým lidem.
         Takže BLM, je vyloženě rasistický slogan. Ještě navíc, když slogany WLM či ALM považují sympatizanti s BLM právě za rasistické a lidé jsou kvůli nim různě persekuováni.
         Máte pravdum, že kreténi jsou všude a vy jste jeden z nich, Danieli.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (2:27 pm)
         Trvalý odkaz

         Ano mi to chapem ale tak samo nazívaji černoši nás bile rasisty ale přitom sami černoši se chovají rasisticky …

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (2:30 pm)
         Trvalý odkaz

         Danieli jen je vidět, že nečte jiné příspěvky než tendenční, jinak byste věděl, že otrokáři nebyli jen bílí, ale i žlutí, i černí. A to co se dnes děje je účelová hysterie. Celý svět je nucen dělat věci, které nemají nic společného s vyjádřením souhlasu ,či nesouhlasu,
         Jestli se někde líbaji boty černochům /u nás to doufám nemá urážlivý nádech/ pak je to hysterie, nikoliv výraz nesouhlasu s rasovou dyskriminací……

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (6:02 pm)
         Trvalý odkaz

         Možná by jste se nejdřív měl podívat na statistiky úmrtí policistů v USA a také na dění třeba v JAR, než zde budete prezentovat své názory.

         Reagovat
        • 15 července, 2020 (6:10 pm)
         Trvalý odkaz

         Tohle jsou slova pomateného rasisty! A jsou iritující!

         Reagovat
        • 16 července, 2020 (8:04 pm)
         Trvalý odkaz

         Kecy, v 18 a 19. století celý sever Afriky lonil bílé křesťany po celém pobřeží Středozemního moře z jihu Evropy a dokonce až z Islandu celé vesnice vybílili, na své otrokářské trhy a nikdo to dnes neřeší, jakoby to nebylo.
         V době, kdy se Afričaní vyváželi do Afriky, tak ty Afričany ve velkém lovili i samí čistí Afričaní a Arabové Taky to dnes nikdo neřeší.
         Prostě kecy. Prostě naprosto rasismus naruby.

         Reagovat
        • 18 července, 2020 (8:24 am)
         Trvalý odkaz

         Že to je fakt, kterej nikdy nikdo nezpochybnil? Vždyť to tam ty levičáci běžně pokřikujou a ještě se jim za to dostává uznání. Když se v USA lidi hlásej na školu, černochům se připisujou plusový body, bělochům mínusový a asijatům ještě víc mínusovejch bodů. A zkuste v některých textech, který jsou běžně v pořádku, zaměnit slovo běloch za černocha a budete rád, když se vyhnete soudu. Navíc, když to chceš brát takhle, nikdy ani nedošlo k masovýmu vyvražďování a zotročování lidí, protože byli černý. Došlo k tomu, protože byli slabší. V době, kdy Evropani a Arabové disponovali loďstvy a palnejma zbraněma, černoši v Africe pobíhali kolem ohňů s klackama, proto dopadli, jak dopadli. Lidstvo proti sobě vystupovalo z pozice síly bez ohledu na rasu nebo náboženství. Dělali to Japonci, Mongolové, Evropani, Arabové, Turci a jistě i černoši mezi sebou. Nevidim žádnej důvod z toho vypichovat bílou rasu jako výrazně násilnější než ostatní. Prostě kdo mohl, tak tomu druhýmu něco sebral (území, život, svobodu, zdroje, bohatství, moc) bez ohledu na jeho barvu kůže. Asiati, běloši i Arabové si v tomhle ohledu můžou podat ruce. Jedině snad ty černoši žili v Africe v dokonalym souladu, míru, přátelství a harmonii, než tam vtrhli zlí běloši a Arabové a všechno jim zkazili… A když už, tak Arabové mají na svědomí mnohem víc zmařených životů a zotročených lidí než běloši, to se ale řikat nesmí, protože to je rasizmus.
         Otázka je, proč Black lies matter protestuje teď. Oni nechtěj rovnoprávnost, tu už maj, chtěj výhody. Nebo snad protestujou za změnu minulosti? Nebo za potrestání toho policajta? Ten už byl zatčen a bude stát před soudem.
         P.S. Že by nikdy v historii nebyli běloši terčem útoků a masovýho vyvražďování? Do poloviny patnáctýho století existovalo něco jménem Byzantská říše. Dneska je tam Turecko, Egypt, Palestina, Sýrie…. Ale to jen jistě chalífát slušně požádal křesťany, jestli by nemohli vypadnout a oni s radostí vyhověli.
         Zkrátka čo bolo, to bolo, terazky sú slobodní a tak to má být. A to taky znamená. že nemaj proč řvát. Můžou se svobodně pohybovat, jít na kteroukoliv školu, vykonávat jakoukoliv práci, podnikat, zaměstnávat bělochy nebo indiány, stá se prezidentem, cokoliv jim libo. Mně osobně může Black lies matters políbit hýždě.

         Reagovat
        • 19 července, 2020 (5:15 pm)
         Trvalý odkaz

         Daniel – další aktivista neznající historii lidstva. Otrokářství je tak staré jako lidstvo samo. Asi pro tebe, milé pomýlené sluníčko, které papouškuješ cizí názory bude velkým překvapením, že prvními otroky nebyli černoši, ale příslušníci poražených kmenů. Starověké státy z jejich práce tyly (ať to byli Vikingové, Peršané, Egypťané, Řekové, Římané, Germáni atd.). Asi tě překvapí, že výraz pro Slovana v řadě evropských jazyků je totožný s výrazem pro otroka! A asi víš, že mezi Slovany moc Afričanů nenajdeš! Musíš znát a chápat historii globálně a ne vytrhávat, co se ti hodí! A není-li diskriminace bílých to, že je černoši nutí líbat boty, mlátí do bezvědomí, rabují a ničí jejich domy a majetky, tak skutečně nevím, co diskriminace je. A to nemluvíme ještě o genocidě bílých farmářů na jihu Afriky, což jistě ty a tvoji soukmenovci budou vehementně popírat! A samotné heslo BLM, milý chlapče, rasistické je, ať se ti to líbí nebo ne!!!

         Reagovat
        • 3 srpna, 2020 (9:59 pm)
         Trvalý odkaz

         Kto chytal černochov v Afrike?Čierny,Kto ich predával bielym? Čierny!Biznis je biznis a najväčší rasisti sú čierny!

         Reagovat
        • 7 srpna, 2020 (5:04 pm)
         Trvalý odkaz

         Kdyby nebylo bílých a černých otrokářů, tak se dnes černý Afroameričané proháněli bosí a polonahý po afrických savanách a pouštích a Amerika by dnes nic neřešila.
         Takže takový byl vývoj! To by jsme i my mohli napadat naše slavné předky, že celé staletí nebojovali za práva utlačovaného lidu, kteří museli robotovat a mnohokrát neměli ani co jíst.
         Zrušme tedy veškeré dějiny a začneme od začátku. Ve švédsku už někdo navrhl, aby se dějepis učil od začátku roku 1800.

         Reagovat
      • 14 července, 2020 (5:50 pm)
       Trvalý odkaz

       Trošku mimo misu, všichni melou o rasizmu a utlačování černochů v USA ale nikdo už neřekne odkud se tam vlastně vzali. Ano jsou potomkami otroků z Afriky, které tam natachali bílí osadníci. Ja osobně si nemyslím že bylo snadné vyskočit na pláži v Africe a chytit do sítě zdravého silného černocha, prostě ti otroci to byli ti kteří nedokázali uteč před sítí nebo náčelník jejich vesnice je prodával za krabičku cigaret protože byli k ničemu. Ti otroci si nadělali děti doba posla dopředu mámy počítače telefony a svobodu slova ale co z toho když v ich žilách koluje krev předka který se dal chytit do sítě na vlastním dvorečku. A teď nějaké hnutí bude nutit lidí aby kleceli před prapra….vnukem nějakého černocha kterého vlasti šéf prodal protože byl největším idiotem v vesničky a nebylo z něho žádného užitku.

       Reagovat
       • 14 července, 2020 (6:48 pm)
        Trvalý odkaz

        U toho hesla je hodně nešťastná interpretace. Kdyby se to jmenovalo “I na černých životech záleží” hned by s tím většina lidí neměla problém…. ale těm policistům se nedivím… když mají strach… proč když jsou ti černoši takový hodní a nevinní proč kladou odpor? mě neříkejte že kdyby to nebylo tak rizikové kvůli jejich chování tak by ti policajti takhle reagovali…. ale když se prostě nafetuje tak co oni od takového mají čekat….

        Reagovat
      • 15 července, 2020 (11:36 am)
       Trvalý odkaz

       Nikdy nepokleknu. Na životech záleží, ale když se někdo chová jako hovado tak musí počítat s následky.

       Reagovat
     • 14 července, 2020 (5:22 pm)
      Trvalý odkaz

      Tohle nemá obdoby, tleskám všem, co nepokleknou, už toho bylo dost !!! Tohle do sportu nepatří 👏👏👏

      Reagovat
     • 14 července, 2020 (9:48 pm)
      Trvalý odkaz

      Výborné,boj proti šílenství a hlouposti je nutný.

      Reagovat
     • 16 července, 2020 (9:08 am)
      Trvalý odkaz

      S rasismem nesouhlasím, tričko nevím zda bych oblékla, ale rozhodně bych nepoklekla. Ještě že nevyžadují, abychom se před nimi plazili.

      Reagovat
    • 14 července, 2020 (3:22 pm)
     Trvalý odkaz

     Do pici zkurvene,a kolik cernych denne zabije bilyho,ci sikmookyho,atd..nejsem rasista ,ma tri vysoky skoly,ale tohle je na me fakt uz silny kafe,je to problem te zkurvene Ameriky,tech vrahu,ktery tam kdysi navozil Columbus,howg,zmrdi

     Reagovat
    • 14 července, 2020 (3:38 pm)
     Trvalý odkaz

     V tom se mýlíte, to není rasizmus naruby, ale krystalicky čistý rasizmus. Ten totiž není černý, žlutý, červený nebo bílý.

     Reagovat
    • 14 července, 2020 (4:49 pm)
     Trvalý odkaz

     Rasista jsem a nestydím se za to! Černý huby ven!

     Reagovat
    • 14 července, 2020 (5:46 pm)
     Trvalý odkaz

     kdyz uz jsou tak demokraturne rovni tak by tam melo byt all lives matter

     Reagovat
    • 14 července, 2020 (5:56 pm)
     Trvalý odkaz

     Ne naruby, tohle je čistokrevnej rasismus. Jiná čistší/horší forma není .

     Reagovat
    • 14 července, 2020 (10:19 pm)
     Trvalý odkaz

     Presne. Berete mi slova z ust. Tady pouzivam rasismus “upside down” nebo “inside out”. At jdou slusne receno k sipku s politikou “cancel culture”. At nejezdi moji mili novopeceni aktiviste do Egypta, pyramidy nejsou dost cerne. A ze Simpsonovic Marge dabuje bily muz – Labus – no katastrofe hotova !!¬

     Reagovat
   • 14 července, 2020 (1:33 pm)
    Trvalý odkaz

    Proč se klanět černochům oni se nám snad taky klaní .Kašlu na takoví hovadiny.

    Reagovat
    • 14 července, 2020 (4:55 pm)
     Trvalý odkaz

     s o něco menšimi rozpaky ti urve hlavu … v ramci sve ideologie spravedlnosti . A ten takzvaný “bily” … nebo jaký … mu da “bejsbolku” do ruky …

     Reagovat
   • 14 července, 2020 (4:14 pm)
    Trvalý odkaz

    Přesně tak na co poklekat. To co se děje už není fakt normální lidem úplně přeskočilo. Více jak 90% vražd v Americe na černoších způsobí černoši. Stačí se podívat na statistiky.

    Reagovat
   • 14 července, 2020 (4:48 pm)
    Trvalý odkaz

    Docela se v USA hodilo šíření odporu proti tmavé diskriminaci, protože situace s koronavirem je v této zemi velmi závažná a tak onen zákrok policie odvedl pozornost občanů. V celém světě se této záležitosti chopili agresivní skupiny, které vyvolaly tak trochu skupinová šílenství s poklekáním a líbáním. Když už v naší Praze pochodovali protestující barevní pak se musím ptát, je to normální? Panenko milosrdná, kdy ve světě zvítězí rozum?

    Reagovat
   • 14 července, 2020 (5:16 pm)
    Trvalý odkaz

    Tleskám všem, které neopustil zdravý rozum. Pokleknout na počest lupiče, který ohrožuje těhotnou ženskou? Člověka jen potěší, že toho šmejda už nikdo nepotká. Tu smrt si vykoledoval.

    Reagovat
   • 14 července, 2020 (5:37 pm)
    Trvalý odkaz

    Člověk nepoklekne a hned čelí kritice, že je rasista…jsem proti rasismu,ale čeho je moc je moc.Petr 43let

    Reagovat
   • 15 července, 2020 (3:46 am)
    Trvalý odkaz

    Hodně jsem viděl z těchto bojů “proti” rasizmu… Lynčování a zabíjení bílých rabování podpalování- prostě zlo a nastolení černého diktátu. Toto není boj proti rasizmu, ale válka černých proti bílým a naopak ryzí rasizmus černochů se zabíjením.

    Reagovat
  • 14 července, 2020 (12:23 pm)
   Trvalý odkaz

   Novodobá totalita nařizuje co se má a co nemá a co je správné či nikoliv,hrůza a děs…..

   Reagovat
  • 14 července, 2020 (12:47 pm)
   Trvalý odkaz

   Svet je zvracenej , to nam jako maji diktovat zlodeji, narkomani a nemakacenka ???

   Reagovat
  • 14 července, 2020 (1:46 pm)
   Trvalý odkaz

   JJ připomíná mě to volby za Komunistů: je jen jediná volba! Ta naše strana! Jiný názor a jiný způsob je špatně! Svoboda ano, ale po našem! Někdo se rozhodne manifestovat proto si vezme černé tričko, tak ho musí mít všichni, jinak jde proti!!???

   Reagovat
  • 14 července, 2020 (2:54 pm)
   Trvalý odkaz

   Mám v živé paměti videa, na nichž byli v kleče podřezáváni odpůrci islámu!

   Reagovat
  • 14 července, 2020 (3:54 pm)
   Trvalý odkaz

   Všechno je jinak , kdo nebyl v americe to nepochopí, tam jsou vytlačovány bílí .
   Dělají humbuk kvůli sfetovanymu černochovi, několikrát trestanymu.

   Reagovat
  • 14 července, 2020 (5:51 pm)
   Trvalý odkaz

   Já kdybych poklekl, tak už nevstanu. Ne vážně. Nesnáším když mě někdo k něčemu nutí. Já musím chtít sám. Proto ty stojící sportovce plně chápu. Myslím, že ty trička jsou jasným důkazem, že nejsou rasisti.

   Reagovat
  • 14 července, 2020 (6:19 pm)
   Trvalý odkaz

   Souhlas, jestli taky černý obhajují BLM, když rabují luxusní obchody bílých

   Reagovat
  • 14 července, 2020 (8:01 pm)
   Trvalý odkaz

   Díky. Přesnost, stručnost a nejsem rasista, ale zcela normální člověk, který bude mít rád každého, kdo mu to umožní. Měl jsem dívku, byla mulatka, mam kamaráda asiata, jsem hudebník a mám spousty černošských kamarádů. Já nejsem rasista. Já jen bojuji proti blbosti a nebudu si rozhodně v tomto případě klekat. To by mě ještě mohl někdo nařknout, že vlastně napodobuji toho bílého vraha, co černému bratrovi zaklekl hlavu!!! Tak jsme totiž dneska stupidní a dementní.

   Reagovat
  • 14 července, 2020 (9:18 pm)
   Trvalý odkaz

   Přijde mi to naprosto praštěné, celá ta BLM. Oblékl bych ALM a samozřejmě bych zůstal stát. Nejsem rasista, jen mi to silně připomíná MeToo. Floyd nebyl dobrý člověk, není koho adorovat

   Reagovat
  • 15 července, 2020 (1:25 pm)
   Trvalý odkaz

   Správně rozjíždím kampaň #white_lives_matter

   Reagovat
 • 14 července, 2020 (11:48 am)
  Trvalý odkaz

  Kdo si poklekne,ten podporuje kriminalitu,nesnášenlivost a černý rasizmus.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (11:54 am)
  Trvalý odkaz

  Souhlasím. Proč bych měla pokleknout, líbat někomu nohy apod.? Stalo se, bohužel. Ale nebylo to náhodou, protože to byl černoch, bylo to při zásahu proti kriminálnímu činu.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:06 pm)
  Trvalý odkaz

  Hrajeme si takovou hru. My jsme jakože rasisti a oni jsou jako diskriminovaní. Je to lživé a hloupé, ale spoustu lidí to dobře živí a funguje to. Kdo vymýšlí zrůdnosti typu feminismus, MeeToo, gender nevyváženost, rasismus? Kdo?

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:09 pm)
  Trvalý odkaz

  Bravo … je třeba vystupobat proti šílenství časti stvěta …

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:12 pm)
  Trvalý odkaz

  Souhlasím s nimi, nevím, proč si klekat. Nejsme ve středověku. Vážím si všech slušných pracovitých lidí a barvu pleti ani etnickou příslušnost při tom nerozlišuji. Jana

  Reagovat
  • 14 července, 2020 (1:12 pm)
   Trvalý odkaz

   A já jo. Jsem rasista, jsem xenofob a jsem bílej pracující gój. Dřu skoro 30 let a teď mi ňáká smažka bude kázat, jak mám dejchat. Ani peška!!!!!! To, že jsem BÍLEJ otrok systému mi stačí a klanět se NIKDY NEBUDU NIKDY!!!!!!!!!!!!!!!

   Reagovat
   • 14 července, 2020 (5:02 pm)
    Trvalý odkaz

    Je mi 16, chodím na střední a asi jsem jeden z těch posledních co by se měli montovat do politiky. Názor vyjádřím jen tehdy, když už to ve mně vybublá. A tohle je právě ono. Pro dospělý je asi těžký a nezajímavý poslouchat mladýho adolescenta o tom jak mluví o politice, ale tak zkusím to.
    Jsem pravicovej demokrat, vlastenec, miluji svojí zem, národ a kulturu. A nehodlám si jí brát někým kdo nemá žádný právo mluvit do našich záležitostí.
    Když jsem poprvé viděl video s Floydem, bylo mi zle, do breku a na blití. Byl to hnus co udělal ten policajt. Já bych se s ním nesral a dal mu okamžitě křeslo. Chápu, on se vzpíral, ale to co udělal je prostě týrání člověka.
    Ale když jsem viděl ty svině co v Americe rabují a schovávají se za to že bojují proti rasismu, tak mě to pěkně vytočilo a být Trumpem, tak tam to vojsko fakt pošlu, pozatýkám je, šoupnu je do basy a ty co by zůstali na svobodě, bych poslal uklízet ty sračky co napáchali a ať to těm nevinným prodejcům, obchodníkům a podnikatelům zaplatí nebo rovnou postaví.
    Trumpova chyba byla ta, že měl zareagovat rychleji a efektivněji. Pak by to v USA nebyl takovej průser a nedostalo by se to dál k nám.
    Jenomže už bylo pozdě. A tady tyhlety černonacistický sračky začaly pouštět kořeny i u nás.
    Viz právě F1, nebo BPL.
    Nechápu proč musí mít hráči v Premier League na zádech napsaný black lives matter a to stejný tohle. Každej má právo na svůj názor a hlavně sportovci by neměli být do ničeho nuceni. Lidi by si měli uvědomit, že na všech nevinných a čestných životech záleží bez rozdílu.
    Já jsem zastáncem toho, že na barvě nebo sexualitě nezáleží. Ať jsi bílej, žlutej, černej nebo červenej a hetero, homo nebo jsi transka, je mi to fuk, utvářím si vlastní názor na lidí podle toho, jak se chovají ke mně, mojí rodině, přátelům, a celkově ke svému okolí. Každej začíná na 0. Ani + ani -.
    Já svěsím hlavu jen na pohřbu a pokleknu jen před vlajkou a při hymně.
    Rokem 2020 počínaje začala nová éra lidského času na zemi. Válka, pandemie, nejenom ekonomická krize, kulturní proměna a rasismus od lidí kteří si hrají na největší chudáky světa. Bohužel, tuto loď s celosvětovými problémy už nejde vrátit zpět z rozbouřeného moře do přístavu ze kterého vyplula, ale můžeme se pokusit jí nasměrovat do klidných vod, které se budou podobat těm co byli sice ještě před nedávnem, ale už nyní je to jako věčnost.

    Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:15 pm)
  Trvalý odkaz

  Uměle vytvořený ,podporovaný a živený problém,nic víc

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:18 pm)
  Trvalý odkaz

  Za rasismus je dnes vydáváno i přesvědčení,že se jim má pomáhat u nich doma.Ať je to jak je to,jedná se o rasismus v černém provedení.Nakonec dyškryminácyi a rasízmus známe i známe od jisté části obyvatelstva i u nás doma.Doufám,že ty potrhlé blbečky někde černoši sejmou.Co to bude potom?

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:23 pm)
  Trvalý odkaz

  Směšné, svět se zbláznil, nic dobrého to ale nepřinese. Držím jim pěsti, nevidím důvod, proč klečet, někdo z nich něco provedl, či co??

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:25 pm)
  Trvalý odkaz

  Nikdy v životě jsem se nikomu psychicky nepodřídil a po zbytek svých dní na tomto světě nic takového neučiním… Raději mrtvý,než li otrokem. Samotář Grey

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:39 pm)
  Trvalý odkaz

  Před žádným černým klekat nesmíme. Ať klekají před námi.
  Tak to vždy bylo. Mám na stavbě cikány, pracují jsou slušní.
  Nic proti nim nemám. Ale jak vidím ty černochy tak mi je na zvracení.
  Umí jen ničit a urážet bílé lidi. A ti co nepoklekly tak palec nahoru.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:39 pm)
  Trvalý odkaz

  Před nikým neklekej před nikým se neponižuj, to platí a platit bude, ti chlapi mají svou čest a hrdost. Co má říkat nějaký Hamilton co by a jak by to je rasismus. Ne všech životech záleží.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:42 pm)
  Trvalý odkaz

  Ať žije svoboda slova a celková svoboda, Amíci zase vymyslí nějakou kravinu typu MeeToo, Gender a spol a celý svět jim musí klečet u nohou. Mám pocit, že to už tu jednou bylo “Kdo nejde s námi, jde proti nám” Nejen, že by lidé neměli klečet, ale měli by povstat a vrátit světu řád a smysl a ne je věšet hlavu. V Americe nikdy rasizmus nevymizel, nikdy černé nevzali jako plnohodnotné občany, tak ať si laskavě nejdřív uklidí před vlastním prahem a netahají do toho zbytek civilizovaného světa. Je sice špatné, že policajt někoho uškrtil, ale není to o tom, jestli je černej, bílej, žlutej nebo zelenej, je to jen a jen o tom, že někoho zabil nepřiměřeným zákrokem a banda prudičů se toho ihned chopí a vytvoří z toho rasovou záležitost. Jak je možné, že profesorka nejmenované americké univerzity dostane padáka za to, že řekla, že záleží na životech všech, To mě taky příjde jako rasizmus, ne to co řekla, ale to, že ji pranýřují a vyhodí z práce za její vlastní a podle mě správný názor. Jak je možné, že jiná profesorka na jiné americké univerzitě prohlásí, že na životech bílých nezáleží a je za to povýšena? To taky není rasizmus? Jak je možné, že tímhle se nikdo s normálním rozumem nezabývá? Svět se zbláznil, co bude dál? Budeme se klanět neustále někomu, dostaneme náhubky, abychom nemohli vyjádřit vlastní názor? Dostaneme na nohy okovy a řetězy??? Historie se neustále opakuje a lidé si to neuvědomují

  Reagovat
  • 14 července, 2020 (2:01 pm)
   Trvalý odkaz

   Sám bych to neřekl lépe. Snad jen že svět se v p i č u obrací!!

   Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:42 pm)
  Trvalý odkaz

  No jo no, jednou se hajlovalo, podruhý se zvedala zaťatá pěstička, dneska se poklekává. Každá doba má něco. Každá doba má svoji s..ačku. Tak je to holt na světě zařízeno. Souboje debi..ismů. K uzoufání. I když pořád to ještě jde, pořád ještě si toho můžeme dělat p..del.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:50 pm)
  Trvalý odkaz

  můj názor na celé dění kolem černých vykazuje známky trestného činu, takže ho nemůžu zveřejnit 😀

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:54 pm)
  Trvalý odkaz

  Kreténismus prostupuje společností. Někdo vyvolat pseudogesto a kdo se tomuto diktátu nepodrobí, ten je rasista. A aby toho nebylo málo, tak například černošskou gymnastku musí fotit černoška. Z tohoto druhu rasismu je mi skutečně zle.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (12:54 pm)
  Trvalý odkaz

  Svět se v pr.el obrací.
  My se budem bát o život

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (1:00 pm)
  Trvalý odkaz

  ….je politování hodné, že dnešními dotčenými bojovníky proti rasismu…..není jimi a médii uctíván vzdělaný, slušný, nefetující, zavražděný černý občan USA, Martin Luther King bojovník za lidská práva, ale je uctíván a několikrát trestaná modla kriminálníka -fetující černoch, jako dnešní symbol boje proti rasismu….je to obraz dnešní pokleslé dekadentní kriminalitou prolezlé, vyfetované, vyumělkované, pokrytecké a nelidské společnosti.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (1:11 pm)
  Trvalý odkaz

  A za jaký rasismus se vlastně poklekává ? Za “černý” nebo za “bílý” ? Svět je vzhůru nohama !

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (1:14 pm)
  Trvalý odkaz

  All lives matter!!!….jsem fanoušek Lewise, ale hodně mne zklamal rozsahem této akce, stačilo vyjádřit odpor k rasismu, k diskriminaci vůbec. O posunu v otázce rasismu svědčí L.H., jako 6 násobný mistr světa F1, dvakrát zvolený prezident USA B. Obama je také dostatečným důkazem, že rasismus v USA je na ústupu a že je jinde, než za doby M.L.Kinga.
  Rasismus naruby, agresivita menšin vzrůstá a jejich tolerance k ostatním, potažmo k bílým, klesá. Vynucují si pro sebe to, co jim vadí na bílých ve vztahu k nim.
  Je to jako když tělesně postižení chtějí, aby se k nim ostatní zdraví chovali normálně, aby postižení neměli pocit diskriminace a že jim někdo dává najevo, že jsou handicapováni. Ale v momentě, kdy se tak stane, tak se cítí handicapovaní diskriminováni a dožadují se nadstandardních výhod pro sebe…
  P.S. vím, o čem píšu, sám mám po dětské obrně s postižením pravé dolní končetiny, mám vadu chůze a nikdy jsem pro sebe nehledal výhody, ani ty, které jsem požadovat mohl, např. vyhrazené parkování.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (1:29 pm)
  Trvalý odkaz

  Už jen proto, že na mne někdo tlačí a má tu drzost určovat co se má nebo nemá, bych nepoklekl, nejsem opička ..Pomatená levice a různí dobroserové nemají koho poučovat, ale sami se mají podle toho chovat. Důkazem minimalizace rasismu, je právě Hamilton, a to že někdo přitlačí loupeživého desperáta, chlapa jako horu a on zemře, je samozřejmě smůla. Pokud by ale byl bilý, tak si toho nikdo ani nevšimne, protože obrácený rasismus je dnes běžný..Pouze pomatenci mohou svádět na bílou rasu všechny neduhy světa..Ale jedno jim nelze upřít, že díky nim se mají barevní tak, jak by se jinak neměli. Podívejte se na Afriku atd..Tomuhle co je dnes děje se říká SBOHEM ROZUME…

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (1:38 pm)
  Trvalý odkaz

  Bohužel….bílej zustane ,,bílej——-černej zustane,, černej ,, žlutej zustane ,,žlutej —–tak to bylo a bude ,to nikdo nepředělá

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (1:51 pm)
  Trvalý odkaz

  Hlavně si všichni pamatujte ty pročerný zrůdy,ty kteří jim pomáhaj a ještě je podporují.Všechny ty,co podporujou kriminalitu,černý rasizmus,drogy,podvody,vysávání soc.dávek atd…Boží mlýny pořád melou,nebojte.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (2:01 pm)
  Trvalý odkaz

  – A přece se točí!
  – Ať žije svobodné Německo!
  – Neruš mé kruhy!
  – A na této pravdě evangelia, již jsem psal, učil a kázal na základě výroků a výkladů svatých otců, chci dnes vesele zemříti
  – Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám. Přeji vám to, přeji vám to…
  – Ten černoch má černou pleť!
  – Na všech životech záleží!

  Reagovat
  • 14 července, 2020 (6:34 pm)
   Trvalý odkaz

   Opět, už jednou jsem to psal, ale znovu. To, že na bílých záleží za celou historii nikdo nezpochybnil. Nikdy nebyli bílí vykořisťovaní jako celek… Prosím nepište mi tu o holokaustu nebo církvi na to už jsem reagoval a to s tím nemá co společného.
   Prostě nikdy nebyl důvod psát, že white lives matter. Nikdy se nestalo, že by například v evropě vládla skupina černejch a bílý by posílali do otroctví protože byli bílý.
   Proto je All lives matter jen ukázka ignorance. Až na pár vyjímek to nikdo nezpochybňuje a ty vyjímky jsou stejně častý jako ty opačný.

   Reagovat
   • 14 července, 2020 (6:58 pm)
    Trvalý odkaz

    Áááá pán je inkvizitor. Tak si to přečtěte ještě jednou a lépe a možná pochopíte pointu CELÉHO příspěvku a ne jen dvou vět, za kterými jdete jak býk za rudým hadrem.
    Následně, když už jste to zmínil, doporučuji dostudovat historii otroctví a utlačování etnik a ras. Možná se budete divit jak moc se mýlíte. Posléze navštivte archivy ve vědeckých knihovnách a zkuste se doučit historii, jak začaly všechny rasové a etnické války či úpadky civilizací. Možná poznáte tu paralelu.

    Reagovat
   • 14 července, 2020 (7:39 pm)
    Trvalý odkaz

    A oni jsou afroameričané v USA posledních padesát let nějak utlačování?

    Reagovat
   • 15 července, 2020 (9:35 am)
    Trvalý odkaz

    pane Danieli, to a spousta jiných nespravedlností se vedlo v lidských dějinách, ale dnes jsme někde jinde, nebo se v americe ještě prodávají čenoši, nebo někde jinde třeba v evropě, kde máme klekat za ameriku ??? Nechme ameriku ať si vyřešit své problémy stejně jako v arabském světe arabi. Nevíme o tom nic, nerozumíme tomu a hlavně na to nemáme vliv, tak co se do toho montujem. Myslím , že problém je někde jinde, vykořisťování obyčejných lidí , kteří si za celoživotní práci nemohou koupit svůj byt, či rodinný domek pokud jim rodiče nepomohou, nebo něco nezdědí.
    A ještě něco, proč ta hysterie proti těm co nepoklekli, protože se ničímneprovinili ?????
    Ať oslavují ty co klečí, ale nechají na pokoji ty co se k nim nepřipojili v tom vidím jejich NENÁVIST !!!!!!

    Reagovat
 • 14 července, 2020 (2:01 pm)
  Trvalý odkaz

  USA ročně utratí stovky milionů Dolarů z daní pracujících občanů na podporu negrů a ostatních menšin. Jedná se finanční podporu programů na začleňování, vzdělávání, prevenci kriminality, různé sociální dávky atd. A ty černé huby přesto pořád jen stojí s nataženou pazourou, kradou, vraždí, fetují, řvou nesmysly o rasismu a mají pocit, že jim běloši něco dluží. Co by jako ještě chtěli? Kolik bílých členů mají americké gangy jako Bloods, Crips, MS-13 apod.? Žádného. Copak to do pr… nikdo nevidí? Policie se chová k agresivním negrům přesně tak, jak si zaslouží. Floyd byl mimochodem hajzl a násilník, který mj. vniknul do cizího bytu, kde zbraní mířil na těhotnou ženu. Tak co z takového grázla dělají mučedníka? Black Lives Don’t Matter, White Lives Matter! Že nepoklekli je dobře, ale neměli si brát ani to tričko, protože jediný rasismum který dneska existuje je ten naruby – protibělošský.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (2:29 pm)
  Trvalý odkaz

  Nikdy jsem nebyl rasista ani jsem neměl nic proti tomu že u nás černoši pracují a studují (což by ve své vlasti nemohli). Chápu i částečně proč by se měla omlouvat Amerika. USA získali svou zemi tím že vyhladili a vyhnali původní obyvatele..následně si dovezli otroky z Afriky kteří budovali tu krásnou demokracii.
  Ale zde nejsou žádní otroci které bychom přivezli ale jen ti kteří zde mají možnost studovat a pracovat! Celá kampaň BLM je rasistická a namířená proti bělochům. Ten kdo tuto kampaň podporuje je rasista! A poslední dobou nemůžu vůbec vystát tyhle lidi a vlastně už nemám rád ani Černý (píši s velkým Č jako v USA novinách). Neměli by tu studovat (za naše peníze) a pak vykřikovat že jsme rasisté. Takoví lidé by měli být z naší země vyhoštěni…..A to jsem NEBYL rasista 🙂

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (2:38 pm)
  Trvalý odkaz

  Nikdy jsem proti mensinam nic nemela, ale ted se chovaji jak utrzene z retezu.
  Ale timhle chovanim ze mne pomalu ale jiste delaji rasistku.
  Takze jen dobre, ze jim u nas ten retez prilis nepovolime.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (2:46 pm)
  Trvalý odkaz

  Triko vzali a stejně jsou rasisti (možná skrytí, kdo ví). Já bych si to triko nevzal, v mladí mě bezdůvodně napadli cigáni, jen tak z dlouhé chvíle a černoši jsou podobná sorta. Takže bez trika a nepokleknout, tak je to správné podle mě. Ale ostatní se klidně plazte, stejně nás vyhladí všechny s takovým přístupem.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (3:02 pm)
  Trvalý odkaz

  Pár magorů převrací svět naruby. Ze všech stran rasizmus rasizmus. Kolik procent těch co řvou slušně pracuje? Hodně málo. Demonstrace? To je důvod k rabování. Jděte už do p…. e.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (3:34 pm)
  Trvalý odkaz

  Nikdy,říkám NIKDY nebudu tak slabošsky a nebudu klekat. A už nikdy před někým kdo má jinou barvu!! Je vám to vy sluníčka JASNE!!! ZDENĚK

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (4:07 pm)
  Trvalý odkaz

  No bylo by fajn nechat rok veškerou politiku a práci na této etnické “menšině” vsadím se že by celý svět skončil ve sračkách …

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (4:33 pm)
  Trvalý odkaz

  a co takový Daniel Defoe? a jeho Robinson Crusoe? taky rasizmus? To on stvořil Pátka , černého. Takže vlastně první BLACK FRIDAY

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (4:42 pm)
  Trvalý odkaz

  Proč by se vždy měli všichni chovat jako stádo. Proč by se nemohli řídit vlastním pocitem a vyjádřit to podle svého a svým způsobem. Taky bych nepoklekla na povel.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (4:50 pm)
  Trvalý odkaz

  Jak by řekla moje babička…” Svět se v řit obrací “.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (5:22 pm)
  Trvalý odkaz

  Kleknutí je už po staletí symbolem podřízenosti, a nějaké incidenty z ghetta v USA to nezmění. Takže jestli někomu jde o rovnoprávnost, na klekání by měli zapomenout.

  Mnohem více by pánové Hamilton a podobní přispěli, kdyby se vyjádřili na podporu toho, aby tolik afroameričanů kvůli gigantické rozvodovosti nevyrůstalo v rozdělených rodinách. To je součástí jejich “kultury”, a vede to ke špatnému vzdělání, nulové motivaci, kriminalitě, chybějící zodpovědnosti. A to je nějvětší část “rasového problému” v USA, zatímco přetrvávající zbytky rasismu jsou většinou jenom reakcí na tuto skutečnost.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (5:54 pm)
  Trvalý odkaz

  Vždyť to co předvádí Lewis je čistokrevnej rasismus, kvůli barvě pleti někoho nutit něco dělat ikdyž je to podpora. Už by se měl taky probudit.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (6:10 pm)
  Trvalý odkaz

  Jedine voco tu jde je to že kačer donald trump je rasista tohle je normalne nafouknuta volebni kampan s cilem ho diskreditovat nicmene si myslym ze jim to chuja vyjde trump ma na strane vidlaky a ti maj všeci na zahrade konfederačni vlajky no každopadne se to kurevsky vymklo to smrdi neakym krveprolitim

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (6:33 pm)
  Trvalý odkaz

  Uvědomte si že každý se může změnit. George Floyd už několik měsíců nebere drogy a ani nespáchal, žádný zločin. Stačil jeden slušný polda.

  Reagovat
  • 14 července, 2020 (8:38 pm)
   Trvalý odkaz

   Co to meleš, není tajemstvím z jeho komunity, že stále bral i prodával drogy, toxikologie přítomnost v krvi též potvrdila. Při zatýkání za držení a šíření falešných peněz lhal o klaustrofobii, bránil úřední osobě v zatýkání, aby se mohl zbavit dalších důkazů před nástupem do policejního auta. Je to i na videu, jak při sedání na zem zády ke zdi odhazuje důkazy. Floyd neměnil sebe a ani to v plánu neměl, on pouze měnil trestnou činnost, předtím kradl a přepadával (5 let – elpaso). A to nebude zdaleka všechno. Řekl bych, že máš divné představy o tom, kdo je a kdo již není zločinec. U nás, co se týče tedy pouze majority, drtivá většina lidí odejde z tohoto světa s čistým rejstříkem, a je to zcela přirozené a samozřejmé. A kvůli vyfetovanýmu zločinci s bohatým rejstříkem se zboří půl Ameriky a ještě kus Evropy, jen protože byl barevný. Nádhera. Zítra budou rabovat pro změnu pro nějakého pedofila, jo sorry, to už vlastně dělají muslimové. Krása a vyváženost multikulti.

   Otevřeně říkám, že pokud budu soudit bělocha s totožným “životopisem-pardón – zločinopisem”, tak je pro něho v mých očích kulky škoda, a po odklepnutí soudcova kladívka takovýho sígra rovnou skopávám do kafilerie, kam patří. Odpad lidstva bez ohledu na barvu, škoda vzduchu pro tuto nespolečenskou verbeš. NO JÓ, TO BY ALE BYLO, ABY SI NEMOHL ČERNOUŠEK ZARABOVAT, ZAZNÁSILŇOVAT, STŘÍSKAT BEZBRANÉ BÍLÉ, LIKVIDOVAT JEJICH PAMÁTKY atd. Demonstrace prej. Anarchie, obyčejná anarchie, jako celý jejich původní kontinent.

   Reagovat
 • 14 července, 2020 (7:51 pm)
  Trvalý odkaz

  Fandil jsem Hamiltnovi , ale co je moc to je moc . Řítime se do ….. a to takovou rychlostí , že i F1 vedle toho bledne závistí

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (8:48 pm)
  Trvalý odkaz

  Nesouhlasím s rasismem, ale takhle je to pořádku, protože to je svoboda volby. Za chvíli by chtěli, abychom místo pokleknutí stáli na hlavě….

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (3:52 am)
  Trvalý odkaz

  Nejprve se musíme pozastavt nad tím co to vlastně odstartovalo, lépe řečeno kdo.
  George Floyd nebyl žádný Martin Luther King. Nemám nic proti slušným, pracujícím, daně platícím jedincům jakékoliv rasy.Bohužel mezi jednotlivými lidskými rasami jsou a budou rozdíly, tak jako u psích plemen. Někdo kdo si pořídí Bígla , nebo Retrívra, by si Čivavu nepořídil, protože je mimo jeho zájem.
  Je snad rasista? Ano svým způsobem je . Každý z nás je svým způsobem rasista. A konkrétně u nás jestli někomu nevadí co dělá naše opečovávaná tradiční menšina, vlastně spíš co nedělá. Chodí snad do práce, platí daně? Chodí si pro dávky a pak na nadstandardní nákup. Kdo naposled viděl hubeného prací strhaného chudáka z jejich řad. A to je i problém USA když policista denně zasahuje proti někomu kdo se odmítá zařadit mezi slušné a pracovité, krade a dělá výtržnosti, tak ho asi moc rád mít nebude. Pokud se jakákoliv skupina bude chovat jinak než zbytek společnosti bude na ni i jinak nahlíženo. Nepokleknul bych, a tričko bych na sebe už vůbec nevzal. Jsou totiž práva, ale také povinnosti .

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (4:27 am)
  Trvalý odkaz

  Černoch zvedne ruku a všichni pokleknou a to je to správné gesto proti rasismu?

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (6:06 am)
  Trvalý odkaz

  Mozna je pochytat a vratit zpet do Afriky s nejakou mensi financni castkou? Schvalne kolik by s tim souhlasilo tech utlacovanych chudacku.

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (6:15 am)
  Trvalý odkaz

  Nepokleknes si rasista nedelas co je podle nas spravne si rasista nerikas co ti diktujem si fasista neuznavas nase hodnoty tak z tebe udelame zrudu.delej co po tobe chcem a je z tebe aktivista za lidska prava pak muzes beztrestne urazet osocovat rabovat protestovat a zapalovat prat se protoze jsi proste bojovnik za vyssi dobro.Jak komicke.

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (8:32 am)
  Trvalý odkaz

  …Je to celé organizovaný nesmysl …někdo se zviditelní na úkor veřejnosti…mohu prohlašovat cokoli,na tričku mít napsáno cokoli, ale mé skutečné názory a přesvědčení může být úplně jiné(opačné)…toto běsnění naopak způsobí,že lidé,kteří nikdy rasisty nebyli se po těchto ubohých provokacích jimi stanou…

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (8:42 am)
  Trvalý odkaz

  Přesně takhle vzniká nenávist a války. Tak dlouho se budou upřednostňovat jiné barvy pleti, až na ně už budeme alergičtí. Pokud respektuješ společnost a začleníš
  se do ní, tak buď klidně fialový, ale pokud chceš jen čerpat dávky a jiné výhody, tak táhni. Tím, že se budu pořád hlídat, abych někoho náhodou neurazil, je přece k nevydržení. Vrchol všeho je třeba přejmenování fotbalového klubu REDSKINS. Taková legenda a pár debilů to změní? Už by se měli ty křiklouni probrat a začít něco dělat, třeba v Africe. Až tam vybudují společnost jako je tady, tak se tam zas na pár let všichni utečenci vrátí.

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (9:15 am)
  Trvalý odkaz

  Co to tady sluníčkáři melete,
  stačí se podívat naštestí jen na lokální místa, kde Black má navrch.
  V Emerice bude bílým veselo, až bude mít Black navrch.

  Už vadí i bílá fotografka čerošské sportovkyně.
  Vadí studie, jestli je pravda častější stíhání černochů.

  Je prostě kryptofašistický všechno co jim vadí a nehodí se.

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (9:29 am)
  Trvalý odkaz

  Příroda po mnoha stovkách tisíc let evoluce vytvořila Černochy v Africe, Bílé v Evropě a Žluté v Asii. Můžeme si nalhávat co chceme, ale jsme a budeme odlišní. Člověk, který je na této planetě naprosto minimální dobu chce vzít vývoj do vlastních rukou, a během pár desítek let změnit to, co příroda tvořila tisíce let , jít proti přirozenosti? Teď se hrozně divíme, že násilným zásahem do přírodních a dlouhodobých zákonitosti není něco v pořádku? Co je rasismus, není to jen podvědomá a vrozená snaha živočišného druhu o ochranu svého teritoria. Na jednu stranu se snaží člověk chránit přírodu vůči invazivním druhům rostlin a živočichů, kteří do daného prostředí přirozeně a vývojově nepatří, ale na druhou stranu to dělá sám vůči sobě, protože zapomíná, že je sám součástí přírody (i když už to asi není dávno pravdou). Jednoduše: člověk bude jediný živočišný druh, který vyhladí sám sebe z této planety. Nejsem rasista, ale každý má mít své místo tak kde patří.

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (10:57 am)
  Trvalý odkaz

  Já tedy nejsem historik, sociologo ani vědec, ale když tedy ten černej život je tak v ohrožení, měl by se tedy vrátit tam, kde je mu nejlépe. Lidé se vždy přesunovali za lepším. Přece kde se cítím ohrožen, tak tam nebudu. Procházel jsem starým Karlínem v Praze – cigánskou čtvrtí – a nakonec jsem zjisti, že jsem jí proběhnul…jdu jinam. Když vidím, že pomatenci likvidují staré sochy z důvodu rasizmu, a myslí si, že tím zvrátí historii, tak by pro ně mělo být cílem to dodržet do detailu – všechno černé obyvatelstvo vrátit do Afriky. Tam by přece černocha nikdo neutlačoval. Ameriku indiánům, Aljašku eskymákům…atd

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (1:29 pm)
  Trvalý odkaz

  Správně rozjíždím kampaň #white_lives_matter

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (3:28 pm)
  Trvalý odkaz

  V mojí zemi je přijatelné si kleknout jen při žádosti o ruku, jinak nikdy. Neexistuje situace, kdy by mě někdo donutil si klekat, nebo si vzít na sebe tričko s nějakým přiblblým politickým sloganem – nejsem vymaštěný Američan.

  Reagovat
  • 15 července, 2020 (7:10 pm)
   Trvalý odkaz

   Nezáleží na tom, co si myslíte. Záleží jen na tom jít s proudem a chovat se tak, aby to všichni viděli.

   Reagovat
 • 15 července, 2020 (7:48 pm)
  Trvalý odkaz

  Nezáleží na tom, co si myslíte. Záleží jen na tom jít s proudem a chovat se tak, aby to všichni viděli.

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (9:55 pm)
  Trvalý odkaz

  cerni mohou vrazdit? to je teda zajimave. to uz rasisticke neni. proto muslimove zabiji a nic se jim nedeje,jsou vzdy nemocni.

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (9:57 pm)
  Trvalý odkaz

  celou dobu jsem si myslel ze jsme si vsichni rovni ALE nekdo je rovnejsi. to je rasismus naruby.

  Reagovat
 • 15 července, 2020 (10:24 pm)
  Trvalý odkaz

  az si tihle slunickovi pomazanci co hlasaji jaci sou cigani uzasni lide zazijou desetinu toho v detstvi co jsem si zazil ja, tak at mi prijdou do oci rict, ze nejsou rasisti.
  Kdyz vas za bileho dne zacne sikanovat skupina ciganu v saline cislo 8 celou dobu ze zastavky Krasneho az na Hlavni nadrazi a nikdo vam nepomuze za celou cestu. Kazdej se otaci a dela ze nic nevidi.
  Kdyz vas na kolotocich cigani okradou o penize pod podhruzkou porezani nozem.
  Kdyz vas po ceste ze skoly okradou o hodinky.
  Kdyz vas po ceste ze skoly chteji okrast o blbeho anglicaka a aby se k nemu dostali, tak vam seberou cepici, kterou nasledne hodi na rychlostni komunikaci z mostu i pres to, ze jim jako dite date auticko. Nestaci to, chyti vas a nahybaji pres zabradli, ze vas hodi dolu. Kolem projde chlap a opet dela ze nic nevidi.
  a toto je jen kratky seznam toho co jsem si v detstvi , v mladi a pak i v dospelosti zazil s tema uzasne super “lidma”.
  At za mnou prijde nekdo z tech vybranejch prestudovanejch polomozku co vymyslel armady spasy, co dava ciganum na bydleni, jidlo a dalsi socialni davky.
  Vrazim mu takovou pres drzku ze se mu v te vymatlane palici rozsviti a v zivote uz nebude blekotat takovy kraviny o tom, ze na zivote cigana (pro ameriku cernocha) zalezi….
  Kdyz bych mel tu moc, nechal bych vsechny cigany dojednoho zastrelit.

  Reagovat
 • 16 července, 2020 (8:31 am)
  Trvalý odkaz

  Už stačí jen kousíček … a máme tu novou organizaci KKK v poněkud tmavší verzi 🙂

  Reagovat
 • 16 července, 2020 (6:12 pm)
  Trvalý odkaz

  Tak se Amerika může všem tmavě bílím omluvit a poslat je zpět do Afriky ať si tedy vybudují svoje…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.