Jiří Procházka míří do slavné UFC

“Barboza vs. Gaethje” by cantbecool is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Dokázal to! Jiří Procházka se jako pátý český zápasník v historii probojoval do slavné organizace UFC. Součástí smlouvy je údajně také možnost titulového zápasu. Jak se s vhozeným lanem rodák Hostěradic popasuje?

Procházka přerostl japonskou organizaci

Sedmadvacetiletý Jiří Procházka poslední roky působil v japonské stáji Rizin, kde dosáhl obdivuhodných úspěchů. V loňském roce obhájil pás šampiona polotěžké váhy, celkem má pak na kontě třicet zápasů, z nichž v šestadvaceti případech odešel jako vítěz. Podobně smělé plány si odnáší i do organizace UFC, přestože ve hře byl údajně i jeho přesun pod křídla Bellatoru.

Podle Procházkova manažera je jasným cílem stihnout první zápas do letních prázdnin a následně se ucházet o titul v polotěžké váze. Všichni si ale samozřejmě uvědomují, že cesta na vrchol bude plná překážek. Úroveň UFC je přeci jen poněkud jinde, než byl zápasník doposud zvyklý.

Procházka není prvním Čechem v UFC

Do UFC se jako první Čech v historii prosadil Karlos Vémola. Hned po něm se na výsluní nějakou dobu hřál také Viktor Pešta. V současné době pod organizaci spadají Makhmud Muradov s Danielou Pudilovou.

Jiří Procházka je tedy pátým tuzemským zápasníkem, který na smlouvu dosáhl. Ze všech zmíněných sportovců má však nejlepší pozici na startovní čáře. Nikdo před ním totiž neměl tolik zkušeností, ani se nepřibližoval k nejlepší světové desítce. Podle serveru fightmatrix.com je Procházka momentálně třináctý. A míří ještě výš.

Zdroj: BJ penn

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.