Hráč amerického fotbalu Stephon Tuitt: Jsem hrdý Američan

By Jeffrey Beall – Own work, CC BY 3.0, zdroj: Wikipedia Commons

Populární hráč amerického fotbalu Stephon Tuitt dopředu oznámil, že na rozdíl od ostatních členů klubu Pittsburgh Steelers během prvních tónů státní hymny nepoklekne. Považuje se totiž za hrdého Američana a lásku ke své rodné domovině si nenechá nikým vzít. To, že pár neprofesionálních policistů během rutinního zatýkání zapříčinilo smrt George Floyda a následně tím vyvolalo masivní vlnu protestů po celém světě, považuje za velice nešťastné. Sám si ovšem hodlá uchovat víru v zemi, která jeho rodině kdysi poskytla šanci na lepší život.

Black Lives Matter podpoří většina účastníků NFL

Sedmadvacetiletý Stephon Tuitt se narodil v Miami a už jako chlapec se toužil stát profesionálním hráčem amerického fotbalu, který pokud možno pronikne do slavné NFL. Díky tvrdé práci si sen opravdu splnil, od roku 2014 pravidelně nastupuje v barvách klubu Pittsburgh Steelers a fanoušky může doslova přehazovat vidlemi. Nyní své příznivce ovšem rozdělil do dvou znesvářených táborů. Učinil tak prohlášením, které se vztahuje k všudypřítomným bojům proti rasové nesnášenlivosti, jejichž spouštěčem byla násilná smrt George Floyda.

Kampaň Black Lives Matter (Na černých životech záleží) pronikla do většiny sportovních soutěží a NFL samozřejmě není výjimkou. Hráči jednotlivých klubů se postupně zavazují k hromadnému vyjadřování podpory. To spočívá například v tričku s výstižným sloganem nebo pokleknutí během státní hymny. Stephon Tuitt však oproti ostatním kolegům dopředu avizoval, že zůstane stát s rukou přiloženou na prsa. Následně skrze sociální sítě vysvětlil, co jej k bojkotu protestantské akce vede.

Stephon Tuitt se s fanoušky podělil o své postoje

Úspěšný fotbalista zůstane stát, protože sám sebe považuje za hrdého občana Spojených států amerických. Pochází totiž z rodiny karibských přistěhovalců, která si díky tvrdé práci a touze po vzdělání vydobyla šanci na kvalitní život. Že pár neprofesionálů v jeho milované zemi způsobilo obrovskou katastrofu a zároveň vrhlo neblahé světlo na celou policii, označila opora ‘Steelers’ za nešťastné. Sportovec nedovolí, aby tito jednotlivci odvedli pozornost od možností, které USA poskytuje absolutně všem bez výjimky. Pokud jde o otázku policejní brutality a podporu menšin, bude se Stephon Tuitt snažit pomáhat všemi možnými prostředky. Jen tak nechce konat na úkor vlastního přesvědčení.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

6 komentářů: „Hráč amerického fotbalu Stephon Tuitt: Jsem hrdý Američan

 • 3 srpna, 2020 (7:20 pm)
  Trvalý odkaz

  Konečně jeden rozumný člověk tmavé pleti,který si nenechá mozek vymýt davovým šílenstvím

  Reagovat
  • 3 srpna, 2020 (8:49 pm)
   Trvalý odkaz

   Přesně tak. Rozumný člověk. Za svobodu a rovnost se nedá bojovat hlasanim nerovnosti a násilím a braním spravedlnosti do vl. rukou, coz BLM dělají. Lidé se dělí na rozumné a dobré a ty druhé. Ne, na černé a bílé. Nesnáším rasismus a BLM jsou rasisti.

   Reagovat
 • 3 srpna, 2020 (10:19 pm)
  Trvalý odkaz

  Respekt k tomuto hráči a jeho názoru, BLM je stejný nesmysl jako KKK, jen z druhé strany. Také jde o prosazování jedné strany, proti druhé. Je jedno, zda je někdo modrý, černý, žlutý, fialový nebo bílý, podstatné je, zda je jako člověk dobrý, nebo špatný..

  Reagovat
 • 4 srpna, 2020 (6:14 am)
  Trvalý odkaz

  Tak tomuto SUPERMANOVI tleskám!!!!!!! Takto by se měli chovat všichni!!!!!! Ti co přísahali na ústavu USA ji teď porušují.

  Reagovat
 • 4 srpna, 2020 (12:12 pm)
  Trvalý odkaz

  může si dovolit to říct, protože je černý, být bílý, musel by si něco vymyslet, jako třeba ti závodníci formule

  Reagovat
 • 4 srpna, 2020 (3:10 pm)
  Trvalý odkaz

  Nikdy by mě nenapadlo při hymně se dloubat v nose nebo pokleknout – hymna je vyjádření úcty k zemi kterou prezentuje a národu této země …..

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.