Hamilton proti všem. Kritizuje kolegy i legendárního Stewarta

By Morio – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Formule 1 se po vzoru dalších sportovních soutěží zapojila do kampaně Black Lives Matter, kterou odstartovala smrt George Floyda. Jezdci zatím před každým uskutečněným závodem oblékli speciální edici triček, čímž se zcela jednoznačně vymezili proti rasismu. Úplně poprvé pak také většina účastníků královské automobilové disciplíny poklekla, aby bylo poselství ještě důraznější. Postupem času ovšem snaha upozornit na rasismus ve společnosti uvadá. Lewis Hamilton z pozice nejhlasitějšího bojovníka s předsudky pokáral své kolegy. Dále musel odrážet také tvrzení legendárního pilota ve výslužbě Jackieho Stewarta, který říká, že on a jemu podobní aktivisté jen uměle vyvolávají neexistující problém.

Hamiltona zklamali ostatní piloti Formule 1

Pětatřicetiletý Lewis Hamilton s přehledem ovládl Velkou cenu Maďarska, navíc také překonal rekord fenomenálního Schumachera. Radost z cenného vítězství mu všem částečně zkazil přístup některých kolegů, kteří se k tradiční podpoře kampani Black Lives Matter dle jeho názoru postavili velice vlažně. Všichni sice oblékli trička s všeříkajícími nápisy, podstatná část pilotů ovšem nepoklekla a někteří na úvodní akt dokonce nedorazili vůbec. Rodák z městečka Stevenage řekl, sport na cestě k vymýcení rasismu ještě neudělal dostatek, byť si ostatní závodníci mohou myslet opak. Dále pak okatě vyzval prezidenta Mezinárodní automobilové federace Jeana Todta, aby na dění při příštích závodech mnohem lépe dohlédl.

Politika by se neměla mísit se sportem, tvrdí Stewart

Jednaosmdesátiletý Sir John Young Stewart dosáhl během kariéry profesionálního závodníka mnoha významných úspěchů. Prestižní Formuli 1 ovládl hned třikrát. Jednou tak učinil ve voze společnosti Matra, další dva mistrovské tituly získal jako pilot Tyrellu. Slova jedné z historicky nejvýraznějších postav motosportu mají v očích fanoušků stále nějakou váhu, takže když se rozhodl vyjádřit k rozsáhlé kampani Black Lives Matter, pochopitelně na sebe upoutal pozornost. Vysloužilý jezdec s přezdívkou “Létající Skot” míní, že sport by měl zůstat čistě apolitický, což ale vzhledem k událostem posledních týdnů bohužel neplatí. Dále se pak opřel do Lewise Hamiltona, který prý jen hledá potíže tam, kde ve skutečnosti vůbec nejsou.

Šestinásobný britský šampion si kritiku nenechal líbit a veřejnosti poskytl svůj pohled na věc. Prostřednictvím sociálních sítí uvedl, že starší generace trestuhodně přehlížejí problémy a omyl si vůbec nepřipouští. Stewartovo vyjádření prý pramení z nevědomosti a nedostatečného vzdělání v dané oblasti, což mu ale rozhodně nevezme chuť do rozdělané práce. Zároveň věří, že jeho předchůdce třeba jednou změní názor a projeví touhu učit se novým věcem.

Zdroj: Express.co.uk

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

52 komentářů: „Hamilton proti všem. Kritizuje kolegy i legendárního Stewarta

 • 21 července, 2020 (4:44 pm)
  Trvalý odkaz

  Black Lives Matter je rasistická organizace napojená na komunisty a marxisty z celého světa

  Reagovat
  • 21 července, 2020 (5:27 pm)
   Trvalý odkaz

   Naprostý souhlas. Ještě bych dodal: teroristická organizace.

   Reagovat
  • 21 července, 2020 (6:21 pm)
   Trvalý odkaz

   Instagram :. White_lives_matter_cz

   Reagovat
   • 22 července, 2020 (4:44 am)
    Trvalý odkaz

    Hamilton je přesný důkaz o “rasismu naopak”… To že má “černou” pleť,, tak to snad nemůžu popřít a jestli za to stydí, tak to je hlavně pouze jeho problém… To ce se stalo v Americe, tak o tom by se dalo určitě diskutovat, víme co dokáží novináři, ale tahat do sportu a ještě díky člověku, který díky tomu sportu vydělává miliardu ročně a nestydí se říct o víc, když ví co se teď děje… Běžte někam p. Hamilton a nekažte už tak dost pokažený sport…

    Reagovat
    • 22 července, 2020 (2:35 pm)
     Trvalý odkaz

     Takový rádoby sportmen jako je Mr.Hamilton by měl alespoň na dva měsíce brát plat obyčjného dělníka ( ale stím ,že nesáhne na své konto) a poté by se vidělo jak by se změnil i jeho rasistické názory takhle si může vyskakovat a nic se neděje ono pobírat skoro milion liber za závod je trochu příliš a proto si pouští hubu na špacír. (můj názor je že by mněl dostat přádně přes hubu a kdyby to nepomohlo opapkovat a snad by se srovnal.)

     Reagovat
   • 22 července, 2020 (12:46 pm)
    Trvalý odkaz

    Bezesporu jezdec no.1,ale jinak blb. Rasista naruby. Kecá a hlavně že díky F1,která je doménou bilejch,vydělává miliardy.

    Reagovat
   • 24 července, 2020 (12:55 pm)
    Trvalý odkaz

    Když bílej poklekne, černej ho praští a okrade.. stačí se podívat na Česko,za komančů museli makat všichni(nebo jen chodit do prace),a spousta starších si pamatuje další spoustu těch s “jinou barvou pleti”-ti druzi,černí,cik…,rom…,to vše je už rasistický pphled,co opravdu dělali a chtěli se odlišit od té špíny, bohužel štědré zacházení a finanční malusy to jen zhoršili. I cik… dostali byty atd,ale jakmile je mohli po revoluci prodat za korunu,tak prodali. Podminky stejné a po 30ti letech je snad 90% z nich na samém spodku společnosti,jen krádeže,drogy … prostě nechtějí a zastiňují se kulturou. Dnes je to rasismus naruby, bílej makej a drž hubu, ať tě ten jinak barevný neobviní, že na něj málo makáš. A atletika, hlavně běžecké disciplíny jsou rasistické,je tam málo bílých,tak půl z F1 do atletiky a maratonce do F1, ať se poměr vyrovná. Rasista nejsem,v cz neguji jen jednu rasu. A navic jsem Hemimu fandil xx let, teď mě svými názory přesvědčil, že člověk má dělat jen co umi. Ale spousta lidí,co v něčem vyčíivá nad ostatní si myslí, že už jsou polobohové. Kimi byl vždy svůj a rozum mu zůstal i po letech,Hamimu uz hrabe..karma se vrátí

    Reagovat
  • 22 července, 2020 (5:07 am)
   Trvalý odkaz

   Naprosto souhlasím a je proti přírodě,aby se většina podřizovala menšině,jak jsme tomu svědky skoro na celém světě!Cikáni a negři a ostatní menšiny mají v ve vyspělých zemích nemorální výhody.Je to rasismus naruby!Záleží na každé živé bytosti.

   Reagovat
  • 22 července, 2020 (9:55 am)
   Trvalý odkaz

   Teď už se černí píší s velkým Č a bílí s malým b.
   Co na to říct…..

   Reagovat
 • 21 července, 2020 (5:24 pm)
  Trvalý odkaz

  Lewis Hamilton si hraje na utiskovaného negříka? Měl by si jednu nebo radši dvě pořádné vylepit. Zrovna on, kterého si jeho domovská stáj McLaren vypiplala od kolébky až po vstup do F1 má co kecat. Vím že je obtížné dát si autofacana a proto se toho úkolu rád ujmu a to i přesto, že jsem jeho fanouškem od jeho prvních kol v F1!

  Reagovat
  • 21 července, 2020 (6:37 pm)
   Trvalý odkaz

   Kdyz pises “negrika”, tak to je prave to, na co upozornuje. Rasisti jako ty mu tu cestu prave znesnadnuji.

   Reagovat
   • 21 července, 2020 (7:59 pm)
    Trvalý odkaz

    Máš recht, on je vlastně směska 🙂

    Reagovat
    • 22 července, 2020 (2:45 pm)
     Trvalý odkaz

     tak že je zmetek co ho někdo zplodil, fuj hnus…

     Reagovat
   • 21 července, 2020 (8:39 pm)
    Trvalý odkaz

    Negr je běžné označení černejch,a on negr je.Tak tu černej rasisto neplácej nesmysly.

    Reagovat
   • 23 července, 2020 (5:35 am)
    Trvalý odkaz

    Napsal, že si na něj hraje, ne že jím je. A negr není rasistické označení zrovna jako jím není cikán.

    Reagovat
  • 22 července, 2020 (8:45 am)
   Trvalý odkaz

   Ať už jde do prdele!! Tohle do sportu proste nepatří.

   Nikde se neřekne smrt fetaka, smrt usvedceneho zločince! Protože to už tak dobre nezní!!

   Dovolím si říct ze nikomu z nás nevadí lidé jako je Morgan Freeman , Michael Jordan, a další takový simpataci. Lidi serou takový smejdi jakým přesně Geoge Floyd , protože takový lidé jsou na tomto světě úplně zbytečně a je jedno jakou mají barvu pleti , vlasů, či oči

   Reagovat
 • 21 července, 2020 (5:32 pm)
  Trvalý odkaz

  Citace :”Rasismus zmizí, až o něm přestanou černí mluvit” . Morgan Freeman

  Reagovat
   • 22 července, 2020 (12:37 am)
    Trvalý odkaz

    Oni ti cerni jsou vsichni chudaci kterym se jen ublizuje. Oni nam sem do evropy nalezou, my je ubytujeme, zivime, platime to z vlastnich kapes a jeste je budeme podporovat v tom, ze se maji spatne. Svet se zblaznil!!!!

    Reagovat
  • 21 července, 2020 (8:31 pm)
   Trvalý odkaz

   Souhlasím s tím co tenhle člověk řekl a to je aspoň osobnost….

   Citace :”Rasismus zmizí, až o něm přestanou černí mluvit” . Morgan Freeman

   a né někdo kdo si jen na něco hraje…..vychytralý Ham…..

   Reagovat
 • 21 července, 2020 (5:34 pm)
  Trvalý odkaz

  Citace :”Rasismus zmizí, až o něm přestanou černí mluvit” . Morgan Freeman

  Reagovat
 • 21 července, 2020 (5:35 pm)
  Trvalý odkaz

  Jo to sebestredny blb. Stacilo mi kdyz vyzyval lidi aby se stali vegany abychom mene zatezovali planetu a sam leta soukromym tryskacem. Idiot.

  Reagovat
 • 21 července, 2020 (5:37 pm)
  Trvalý odkaz

  Je to blb.Jeho drzost se otírat o Jackie Stewarta je neodpustitelná

  Reagovat
  • 21 července, 2020 (6:59 pm)
   Trvalý odkaz

   Posadil bych ho do auta s jaký Jackie jezdil aby ukázal jak se má jezdit. docela by mne zajímalo jak by duel Jackie vs Lewis dopadnul. Nebál bych se říci, že v neprospěch Lewise.

   Reagovat
   • 21 července, 2020 (8:00 pm)
    Trvalý odkaz

    Škoda nechat ho rozbít historickej vehikl )) a nakonec, možná by se s tim ani nerozjel 🙂

    Reagovat
 • 21 července, 2020 (5:38 pm)
  Trvalý odkaz

  Je to sebestredny blb. Stacilo mi kdyz vyzyval lidi aby se stali vegany aby mene zatezovali nasi planetu a sam leta soukromym tryskacem. Idiot. Ukrivdeny cernousek.

  Reagovat
 • 21 července, 2020 (5:58 pm)
  Trvalý odkaz

  Nakopat mu tu jeho černou prdel. Na bílých záleží!!!

  Reagovat
  • 21 července, 2020 (6:39 pm)
   Trvalý odkaz

   As tam malo vykricniku. Stejne jako bodu IQ

   Reagovat
 • 21 července, 2020 (6:27 pm)
  Trvalý odkaz

  Je to zakomplexovaný hňup, protože All Lives Matter

  Reagovat
 • 21 července, 2020 (6:30 pm)
  Trvalý odkaz

  Od takových lidí nelze nic čekat.Jsou velice jednoduší a rádi se vyjadřují,když nic nehrozí.Tenhle nafoukaný,arogantní magor je pravým příkladem,jak se nemá s černochy jednat.

  Reagovat
 • 21 července, 2020 (6:39 pm)
  Trvalý odkaz

  Nejhorším zážitkem v mém životě bylo, když se negr stal prezidentem USA a druhý, když se negr stal Mistrem světa v F1.

  Reagovat
  • 21 července, 2020 (6:59 pm)
   Trvalý odkaz

   Je to rasa která se bohužel velmi přemnožuje.Všude.

   Reagovat
  • 24 července, 2020 (11:32 pm)
   Trvalý odkaz

   Mám to naprosto stejně, souhlas. Bílá je dobrá!

   Reagovat
 • 21 července, 2020 (6:41 pm)
  Trvalý odkaz

  Hamilton je protěžovanej fracek a blb. Blejskavou naušnici, to mi připomíná utlačovaný občany u nás.

  Reagovat
 • 21 července, 2020 (7:35 pm)
  Trvalý odkaz

  To co Levis předvádí, je špičková ukázka pokryteckých řečí a gest. Místo aby sám jako celebrita šel pro své etnikum příkladem, tak jen žvaní a předvádí gesta a ještě k tomu nutí ostatní. Kdo se nepřipojí, toho kritizuje.
  Kdyby byl frajer, tak vezme svý prachy, založí ( nebo koupí) tým, ve kterým budou všichni jako Levis. Najme inženýry, managery hafo mladých talentů a ukáže, že jenom nežvaní, že něco dokážou.
  Přitom sám vede ekologicky a finančně tak rozmarnej život, že se o tom většině lidí ani nezdá.
  Jak píšu, pokrytec až na půdu.
  Levis je špičkový jezdec, o tom žádná. Jako pilot je vyjímečný. Ale to je asi tak všechno. Za čas ho vystřídá někdo mladší jako všechny před ním. Jeho odkazem by mohl být právě ten Black F1 team, když už se chce angažovat. Má na to ?

  Reagovat
  • 22 července, 2020 (10:31 am)
   Trvalý odkaz

   Neni nic jednodušího . Ať si zajede do Afriky a sklepe si tam ze stromů deset nebo patnáct černejch inženýtů a udělá si z nich technický tým pro svoji formuli a oni mu ji budou seřizovat. No a potom ať něco kecá. Asi by potom klečel na obou kolenou a brečel jako černá želva.

   Reagovat
 • 21 července, 2020 (7:57 pm)
  Trvalý odkaz

  Co říci, jen to přihlouplý snedy Hloupmilton si hraje na zachránce a přitom je to komoušký rasista co chce všem rozkazovat. Nemá si na co stěžovat žije si jako prase v žitě, ať pustí chlup a postará se o negroidní občany a vzdělávaje sám. Pozná jací to jsou kukacky a a klíšťata.

  Reagovat
 • 21 července, 2020 (8:48 pm)
  Trvalý odkaz

  Když se Ham tak zasazuje o černochy, co kdyby nejméně polovinu svých příjmů věnoval na jejich vzdělání a na financování sportů pro mládež. Když pustí nějakou tu libru či dolar bude to lepší než jeho kecy. O své sbírce supersportů se nezmíní. Je to falešný spratek.

  Reagovat
 • 22 července, 2020 (5:05 am)
  Trvalý odkaz

  Takže se nám “boj proti rasismu” mění pomalu v povinné ponižování se bílých před černými. Ani apartheid v Jihoafrické republice nevyžadoval po nikom, aby se slovo “bílý” psalo s velkým písmenem na začátku a “černý” s malým. Dnes si toto “demokratický” systém v USA dovolí klidně někomu přikazovat. Já jen doufám, že tato rasistická zvrhlost nedorazí až k nám, protože bych se osobně ihned dostal do střetu s tímto černým rasismem. Já se před žádným parazitem, který žije z dávek placených z mých daní ponižovat rozhodně nebudu. A už vůbec nebudu nikdy dělat takovéto ichtylské šaškárny jako poklekávání apod. Už jenom z toho důvodu, že vím, že pokud existuje nějaký rasismus, pak je to rasismus proti bílým. Tmavší “spoluobčané” vždy jen uměli mlátit hubou, ale pracovat ne. A stejné je to i v USA.

  Reagovat
 • 22 července, 2020 (7:43 am)
  Trvalý odkaz

  Bělochů je na světě pouhých 8%. Nechápu proč se do nás bílých pořád někdo naváží. To my jsme menšina a zasloužíme si privilegia! Už se nesmí ustupovat nikde a v ničem.

  Reagovat
 • 22 července, 2020 (8:35 am)
  Trvalý odkaz

  Pokud je v dnešní době chybou, že černou sportovkyni nafotí bíla fotografka, tak by pan Hamilton měl jezdit jen ve voze, postaveném výhradně kostruktéry jeho barvy pleti.

  Reagovat
  • 22 července, 2020 (7:53 pm)
   Trvalý odkaz

   Otázka zní , jestli by pak něco ještě někdy vyhrál….

   Reagovat
 • 22 července, 2020 (8:45 am)
  Trvalý odkaz

  LGBT, černí, pedofilové a další hrůzy řvou čím dál víc a všichni jim jen ustupují a to si ještě přisvojují právo označit každého kdo si před nima neklekne za rasistu. Zeměkoule se mění na planetu opic.

  Reagovat
 • 22 července, 2020 (9:12 am)
  Trvalý odkaz

  Ešte som ho jazdiť nevidel,
  po tímovej rížii Ferrari z čias Schumachera som o tenti cirkus stratil záujem.

  Reagovat
 • 22 července, 2020 (6:55 pm)
  Trvalý odkaz

  Pokud vím černoch jako takový má původ v Africe a nikoho by nenapadlo kdyby přijel navštívit jiný kontinent a choval se civilizovaně mimo Afriku (studium, turistika a jiné aktivity spojené se vzděláním) se k němu chovat jinak jako k jiným cizincům. Vyjímkou jsou státy,které kolonizovali africké země. Bohužel chování černošského obyvatelstva napříč celým světem jsou rebelie,spojené s nesnášenlivým muslimským náboženstvím, vynucujícími nehoráznými požadavky na bezproblémový život,štítící se práce ,ničící majetky a současná mladá evropská domorodá generace si vůbec neuvědomuje jaké to bude mít v blízké budoucnosti následky. Svým tupím iracicionálním chováním připravují svým potomkům velmi těžkou,nezáviděhodnou budoucnost.

  Reagovat
 • 23 července, 2020 (9:25 am)
  Trvalý odkaz

  Muž má klečet jen před dámou svého srdce (aby mluvil přímo k věci) jinak muž na kolenou je trapný a vyjadřuje to spíše ponížení. Není důvod se ponižovat pro trapné pocity jiných.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.