Donald Trump se kvůli zneuctění hymny dostal do křížku s NBA

“Donald Trump” by Michael Vadon is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zámořská NBA zřejmě přišla o velice prestižního diváka. Prezident Spojených států amerických Donald Trump během rozhovoru pro Fox & Friends uvedl, že hanebné klečení doprovázené národní hymnou se v jeho očích neshledalo s pochopením, proto už obnovenou sezónu nehodlá dále sledovat. Slova jednoho z nejmocnějších mužů západního světa se však naprosto minula zamýšleným účinkem. Hvězdný basketbalista LeBron James ztrátu slavného fanouška uvítal, ani trenér Doc Rivers žádnou lítost neprojevil.

Trump sám sebe označil za největšího zastánce práv černošské menšiny

Prezident Spojených států amerických Donald Trump už si další zápasy obnovené sezóny NBA nejspíš nezapne. Čtyřiasedmdesátiletého státníka se velice dotkla úvodní ceremonie před jednotlivými duely, během níž hráči i trenéři doprovázeni líbivými tóny národní hymny hromadně poklekli. Protesty proti systematickému rasismu jsou podle bývalého manžela české rodačky Ivany Trumpové za takovýchto okolností naprosto neakceptovatelné. Navíc prý hodně ublíží diváckému hodnocení celé soutěže. Úspěšný podnikatel dále zdůraznil, že práva černošské komunity hájil více než všichni jeho předchůdci v Bílém domě dohromady. Jedinou výjimku dle jeho názoru představuje Abraham Lincoln.

Odpovědi hlavních aktérů oněch protestních akcí na sebe zákonitě nenechaly dlouho čekat. Jak první si vzal slovo fenomenální LeBron James, který se k podpoře kampani Black Lives Matter nejdříve stavěl poměrně zdrženlivě. Postupem času ale změnil názor a do úvodních zápasů restované ligy nastupoval oblečen do stejnokroje. Navíc při prvních tónech národní hymny společně s ostatními poklekl. Když se pětatřicetiletý rodák z Ohia doslechl, že National Basketball Association přišla o jednoho prestižního diváka, neodpustil si jízlivý komentář.

Donald Trump nepotřebuje NBA, ta zas nepotřebuje Trumpa

Basketbalista s přezdívkou “King James” po prohraném středečním klání řekl, že basketbalová komunita nad ztrátou jednoho fanouška rozhodně netruchlí. V případě Donalda Trumpa to platí dvojnásobně. Fanoušci po celém světě dle jeho názoru moc dobře vědí, co se protestními gesty snaží celá NBA dokázat. Dále pozastavil na blížícími se listopadovými volbami, které určí další směřování země. Nemusíme zřejmě ani zdůrazňovat, čí jméno LeBron James určitě prosazovat nebude.

Podobný názor zastává i trenér Doc Rivers, který aktuálně vede klub Los Angeles Clippers. Podle něj ztráta jednoho diváka neznamená žádné pozdvižení, zvláště pokud svými protestními gesty podporují účastníci nejslavnější basketbalové ligy světa dobrou věc. Populární kouč si kromě stejnokroje s nápisem “Black Lives Matter” nasadil také kšiltovku, která vyzývá k volební účasti a vůbec konání voleb. Donald Trump proti stanovenému termínu opakovaně vystupuje, přičemž se odvolává na pandemii nového koronaviru.

Zdroj: USA Today

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

5 komentářů: „Donald Trump se kvůli zneuctění hymny dostal do křížku s NBA

 • 9 srpna, 2020 (6:52 am)
  Trvalý odkaz

  Co bude dál, až někoho napadne , že založí novou církev George Floyda. Všichni její členové budou pak Floydiány a budou se vyznačovat rabováním a ničením majetku při mších , potom společně pokleknou a uctí památku svého mesiáše.
  Běda potom těm, kdo s nimi nebude souhlasit, nebo dokonce jen myšlenkou křivou na ně vzpomene.
  Doufám jen, že tohle mentální ” kriplovství ” zůstane za velkou louží v USA. Tam když už něco mají, tak je to totiž fakt Echt.
  PS: I když .. první křesťany taky upalovaly a ukřižovali ..možná to je cesta

  Reagovat
 • 9 srpna, 2020 (6:55 am)
  Trvalý odkaz

  Nejhorší Americký prezident, jakého kdy Spojené státy měli…

  Reagovat
 • 10 srpna, 2020 (9:13 pm)
  Trvalý odkaz

  Kdo nepoklekne s námi, klečí proti nám…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.