Další slavný basketbalista odmítl dres s nápisem Black Lives Matter

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Americký profesionální basketbalista Will Barton po vzoru slavného kolegy LeBrona Jamese neoblékne dres s nápisem Black Lives Matter. Domnívá se totiž, že protestní akce nebude mít žádný reálný vliv na dění ve společnosti. Neustálé omílání totožných hesel prý samo o sobě nedokáže změnit smýšlení lidí a pokud si představitelé NBA myslí opak, mýlí se. Rodák z Baltimoru je přitom považován za plamenného bojovníka proti rasové nesnášenlivosti, který se snaží předávat poselství především na úrovni základních a středních škol.

Barton se s kampaní Black Lives Matter neztotožňuje

Zámořská NBA se po vzoru dalších sportovních soutěží zapojí do rozsáhlé kampaně Black Lives Matter, která se snaží upozornit na rasismus ve společnosti. Připravuje se celá řada novinek. Hráči při restartu sezóny například obléknou speciální edice dresů, jimiž mohou dobrovolně vyjádřit nespokojenost se současnou situací. Drtivá většina hlavních aktérů si některý z devětadvaceti schválených motivů vybrala. Najdou se ale samozřejmě i tací, kterým protestní akce není po chuti. Jedním z nich je i Afroameričan Will Barton.

Devětadvacetiletý hráč klubu Denver Nuggets normálně platí za hlasitého zastánce práv utlačovaných, v tomto případě ovšem zůstává mlčet. Údajně totiž nevěří, že akce podobného typu mohou reálně přispět ke změně. Zároveň nebyl spokojen ani s motivy, které mu vedení prestižní basketbalové soutěže poskytlo. NBA se snaží zvyšovat povědomí o policejní brutalitě a systematickém rasismu, jenomže neustálé omílání hesel skrze média má podle sportovce nulový, ne-li dokonce opačný efekt.

Pokud něco skutečně pomáhá, pak je to osobní kontakt s lidmi a detailní vysvětlování dané problematiky už na úrovni základních škol. Sám Barton ostatně často vyjíždí do regionů, kde o tématu rasové nesnášenlivosti debatuje se studenty. Považuje se za řadového bojovníka v zákopech, na ostatní nehledí ze zlatého piedestalu.

Kdo další se do protirasistické kampaně nezapojí

Už dříve jsme vás informovali, že podporu kampani Black Lives Matter nevysloví ani fenomenální basketbalista LeBron James (Los Angeles Lakers). Ačkoli mu otázky rasismu rozhodně nejsou cizí, raději zvolí jinou formu boje s větrnými mlýny. Ani Jimmy Butler (Miami Heat) se vlastní jmenovky nechce vzdát, protože právě tím, že jako zástupce afroamerické menšiny hraje NBA, prokazuje komunitě službu. Podle Kawhi Leonarda (Los Angeles Clippers) zas nezáleží, jestli si obléknete tradiční nebo speciální dres. Jde prý totiž pouze o práci.

Zdroj: Foxnews.com

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

16 komentářů: „Další slavný basketbalista odmítl dres s nápisem Black Lives Matter

 • 19 července, 2020 (7:57 pm)
  Trvalý odkaz

  Jak jsem jej stačil poznat,oblékne si pro jistotu ta trička na sebe dvě a po celý zápas bude klečet.Krhounek.

  Reagovat
 • 19 července, 2020 (8:22 pm)
  Trvalý odkaz

  Zkoušet potlačit rasismus rasistickými hesly prostě nemůže fungovat a on to ví 🙂

  Reagovat
 • 19 července, 2020 (9:18 pm)
  Trvalý odkaz

  rasismus není,nacpěte si to vaše černý heslo do špic. Kdyby to tak bylo,nestal by se Obama prezidentem.Nikdo černochy neutlačuje,nevyčleňuje-jsou doktoři,vědci,učitelé,podnikatelky,modelky,zpeváci,herci a všude jsou si se všemi rovni. Je to jen o neschopnosti a nechuti. To heslo je jasně rasistické-jde jen o černochy???Stejné je to s cikány-udělají si svoje geto,kde terorizují okolí a jen se naučili žít jak pijavice na společnosti. Ti,co nechtějí a hledají práci,začlení se,nemají problémy s ostatními. je jednoduché to hodit na rasizmus a historii. Ale je to 50 let a víc pryč.

  Reagovat
 • 20 července, 2020 (6:11 am)
  Trvalý odkaz

  Všichni bojujeme proti věcem které neexistují feministky, MeeToo, rasismus, diskriminace LGBT… Je to všechno stokrát opakovaná lež.

  Reagovat
  • 22 července, 2020 (5:57 am)
   Trvalý odkaz

   100 krát opakovaná lež se bohužel často stává pravdou.Lidi jsou jako ovce.

   Reagovat
 • 20 července, 2020 (6:19 am)
  Trvalý odkaz

  A co kdyby si to odmítl navléci běloch, co by se dělo?

  Reagovat
 • 20 července, 2020 (8:20 am)
  Trvalý odkaz

  kdyby byl Barton bílý, už dávno by ho z klubu vyhodili, tož tak to je.

  Reagovat
 • 20 července, 2020 (9:05 am)
  Trvalý odkaz

  BLM je zcela jasně rasistické heslo. Protěžuje jednu rasu na úkor druhé. Pokud tedy “odborníci” tvrdí opak, pak už není rasistické vůbec nic co kdo pronese proti jiné rase. A proč je bílá kůže v celé historii chápána jako jakési automatické “privilegium”? No protože kdo jiný dneska maká? Ještě Asijci, ale ostatní se prostě jen “vezou” a parazitují. A že ti “ostatní” jsou vždy tmavšího odstínu, tak to už není náš problém, ale jejich. Tuto civilizační zvrhlost s názvem BLM státy bud’ tvrdě zarazí, a nebo si zadělávají na velký problém.

  Reagovat
 • 20 července, 2020 (9:53 am)
  Trvalý odkaz

  Taky nechápu proč se rasismus vztahuje jen ke všem jiným jen ne Bílým

  Reagovat
 • 20 července, 2020 (4:50 pm)
  Trvalý odkaz

  BLM patří do rasistického pekla (!!!) Jediné co musí platit = ,,Na dobrých lidech záleží ” a nikdy jinak !!! (přeložte si to.)

  Reagovat
  • 22 července, 2020 (7:29 am)
   Trvalý odkaz

   Velkej souhlas, jenomže kolik těch dobrých lidí je? Málo, kuva hodně málo..
   Mimochodem co teda Bílej dům, to teď bude muset bejt černej, že jo?
   Jdu si teda holt koupit krém na boty (černej) a natřít si ho na gesicht.

   Reagovat
 • 22 července, 2020 (4:55 am)
  Trvalý odkaz

  Pokud si budu chtít koupit černé brýle,černou barvu,budu označován jako rasista? To už nebudou ani černé peníze,stavby a podobně? V televizi byl film, kde měla móóc nevolá rodina za služku bělošku. Ať si černoši točí černé filmy pro sobě podobné. Už mi to připadá jako rasizmus proti bílé barvě. Asi v tom bude něčí záměr.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.