Colby Covington: Podporovatel Trumpa i hlasitý kritik hnutí Black Lives Matter

By Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Není žádným tajemstvím, že velká část čelních představitelů UFC (elitní profesionální soutěže ve smíšených bojových uměních) chová sympatie k současnému prezidentovi Spojených států amerických. To samé platí i pro jednotlivé zápasníky. Kupříkladu Colby Covington po pátečním vyhraném zápase předstoupil před novináře s ikonickou kšiltovkou, jíž v rámci volební kampaně zpopularizoval právě Donald Trump. Se státníkem navíc přímo během tiskové konference uskutečnil telefonní hovor. Aby toho nebylo málo, následně prostřednictvím sociálních sítích ostře kritizoval LeBrona Jamese a vůbec celé hnutí Black Lives Matter.

Od zaslouženého vítězství až k podpoře současného prezidenta

Profesionální sport už dávno neslouží pouze k pobavení. Jeho prostřednictvím lze snadno prosazovat určité názory a závratnou rychlostí je šířit mezi diváky. Pochopila to drtivá většina sportovních soutěží ve Spojených státech amerických, která zásadním způsobem přispěla k popularizaci protirasistického hnutí Black Lives Matter. Colby Covington, jehož tvář od roku 2014 pravidelně vídají fanoušci UFC, to vzal z opačného úhlu pohledu. V rámci pátečního duelu propagoval současného amerického prezidenta Trumpa a také varoval před domácím terorismem, jehož se prý sympatizanti výše zmíněného hnutí za práva menšin dopouštějí.

Dvaatřicetiletý zápasník si nejprve poradil s Tyronem Woodleym, kterého zdolal po technickém knockoutu v pátém kole. Přímo před zraky televizních kamer následně prorokoval vítězství mlčící většiny při listopadových prezidentských volbách. K pozápasové tiskové konferenci nastoupil s červenou kšiltovkou, jíž zdobil ikonický slogan „Keep America Great”. Tato informace se pochopitelně donesla do Bílého domu, odkud záhy přišel speciální telefonát. Oblíbenému sportovci prostřednictvím hlasitého odposlechu veřejně blahopřál sám Donald Trump, který zároveň pochválil jeho vizi politické budoucnosti.

Rozjetý Colby Covington pokračoval na sociálních sítích

Železo se má kout, dokud je žhavé. Tohoto starého přísloví nabádajícího k činnosti se zřejmě drží i Colby Covington, který hned druhý den po vyhraném zápase rozproudil stojaté vody sociálních sítí. Již poněkolikáté si vzal na paškál hnutí Black Lives Matter, jehož představitele považuje za domácí teroristy a vášnivě kritizuje i všechny slavné sympatizanty. „Chtěl bych tento zápas věnovat všem osobám zajišťujícím první pomoc a také vojákům v terénu,“ začal prostřednictvím Instagramu. „Udržujete naše životy bezpečné. Ne jako všichni ti probuzení sportovci. Ne jako ti bezpáteřní zbabělci včetně LeBrona Jamese.”

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.